folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Render İçin Kasa Tavsiyesi?

Render İçin Kasa Tavsiyesi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba ey insanlar. 

şimdi render için fiyat 10 bin tavan olmak üzere donanım olarak kasa toplamam lazım. 

bu kasa da çiçek böcek peyzaj renderleri alınacak. bilenler bi yardımcı olablir mi?

İmzalar Kaldırılsın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Hacı bu işler toplama işe olmuyor ya. Ben max de hem ders veriyorum hem dışarıya ufak defek animasyonlar yapıyorum. Sana tavsiyem lenovo iş istasyonlarıdır.

glossiness effect
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam içerikler daha iyi olduktan sonra neden daha fazla performans  vermesin ki yazılım yüzünden mu diyorsun?  

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

neye dayanarak toplamayla ile olmaz diyosun anlamadım hocam. önerdiğin lenovo workstationların 10.000 tl lik bir modelini seçtim ve parçaları tek tek topladım resmen kazıklıyorlar milleti.

http://www.lenovomarket.com/Thinkstation-C30-E5-2620-16G-2TB,PR-537.html

bunu toplayalım

işlemci: 452 usd. hem de bu v2 değil v3 modeli. lenovodakine göre hem daha güçlü hem daha pahalı.

ram: 65 usd. hem de bu ddr3 1600mhz değil 16gb ddr4 2133mhz fiyatı. lenovodakine göre hem daha güçlü hem daha pahalı.

hdd: 300 tl. lenovodakinin aynısı.

psu: 550 tl. lenovodakinin aynısı

anakart: 400 usd. ddr4 ve çift işlemci destekli. lenovodakinden daha güçlü ve daha pahalı.

ekran kartı lenovoda yoktu toplamaya da eklemedim.

toplam: 3600 tl.

hadi 1000 tl de unuttuğumuz ufak tefek birkaç parça olsa, boş kasa falan filan olsun sana 4600. içine led aydınlatma su soğutma, süs falan da ekleyelim düz hesap 5000 tl eder. diğer 5000 tl yi neye vericek bu adam pardon da ? anakartı kasaya oturtup iki vida sıkınca 5000 tl kâr ediyorsun müridim. toplamanın tek farkı bu işte :)

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    vardamir bunu yazdı

Hacı bu işler toplama işe olmuyor ya. Ben max de hem ders veriyorum hem dışarıya ufak defek animasyonlar yapıyorum. Sana tavsiyem lenovo iş istasyonlarıdır.

Bu cümlene nasıl bir açıklama getireceksin merak ediyorum? Ha bir de, lenovo iş istasyonu getiren firma ile bir alakan var mı?

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

toplu yanıt vereyim

Öncelikle kasayı toplayın tabiki beyler, piyasadaki iş istasyonlarına bakın aynısını toplayın. Tabiki daha ucuza geliyodur.Uğraşacaksanız alın. Benim herhangi bir pc markası ile bir bağım fln yok, kar da sağlamıyorum velasıl alakam yok. Sadece render için tavsiye ettim okadar.

Özellikle toplama yerine iş istasyonu dememdeki kasıt ise şu idi. Kimi diyo ki render alacaksın oyun için iyi olan ekran kartlarından al (alakası yok buradan söyliyim) , kimi fanını su ile soğut yok köşeye buz koy fln diyo. O yüzden toplama yerine marka dedim. Bir sorun olduğunda ilgileniyorlar. Örneğin dell işlemciyi fln komple alıp değiştiriyor. Yerinde servis var. Bu arada dell ile de bi ilgim yok.

vardamir tarafından 03/Haz/16 07:10 tarihinde düzenlenmiştir

glossiness effect
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

CPU : Intel i7 5930K (2000-2100 civari bulursun hocam)

Ana kart : Gigabyte GA-X99M-GAMING 5 Micro ATX LGA2011-3 (bunu Turkiyede kaca bulursun bilmiyorum hocam 250-260$ civari fiyati var )

Minimum 16 GB bellek al

Grafik karti NVIDIA GeForce GTX 970 ( asagi yukari 1300 TL civari )

Kesinlikle SSD koy hocam. Birde yanina storage olarak ekstra HDD koy.

Ekrani da LG , Samsung al hocam. ( Tam olarak nasil istiyorsun ? Dondurulebilir olanlar fln var DELL bu konuda iyidir )

Gule gule kullan hocam

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

CPU : Intel i7 5930K (2000-2100 civari bulursun hocam)

Ana kart : Gigabyte GA-X99M-GAMING 5 Micro ATX LGA2011-3 (bunu Turkiyede kaca bulursun bilmiyorum hocam 250-260$ civari fiyati var )

Minimum 16 GB bellek al

Grafik karti NVIDIA GeForce GTX 970 ( asagi yukari 1300 TL civari )

Kesinlikle SSD koy hocam. Birde yanina storage olarak ekstra HDD koy.

Ekrani da LG , Samsung al hocam. ( Tam olarak nasil istiyorsun ? Dondurulebilir olanlar fln var DELL bu konuda iyidir )

Gule gule kullan hocam

render da ekran kartının bi esprisi var mı hocam? benim bildiğim yok :/ bilmiyorum var da olabilir 3d autocad börtü böcek peyzaj renderi ince hatlar olacak baya. 

işlemciyi 5960x yapsak baya  fark eder mi?

ramlar ddr4 render de işe yarar 32 gb yapsam etkisi görünür mü?

anakart zaten stabil birşey olsa yeter. 

hdd 1 adet ssd ki ssd nin rendera pek etkisi yok ama sisteme lazım 

yine de bunlara gpu lazımsa 980ti den aşağısını almayı planlamıyoryum. 

3 tür toplamam lazım biri 8 bin biri 10 bin diğeri de 12 bine kadar bunlar tl bazında fiyatlar. 

hangisi üstten kabul görürse artık. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kullandığın yazılımın multicore desteği var mı bunu tam olarak öğrenmen gerekiyor öncelikle.

Atıyorum Single Core çalışan bir uygulama 2.8ghz çift çekirdek bir makinede canavar gibi çalışırken, 2.3ghz 2 tane xenon işlemcili makinede aynı performansı alamayabilirsin.

Cad işine yıllarımı verdim ve vermeye devam ediyorum. Hayatımı da bu işten kazanıyorum yarı yarıya. Laptop alacak olsaydın bi tane monster(clevo) pc al tak m3000m,m5000m rahatına bak derdim.

Masaüstü olunca "dell" kasayı al geç hiç gözünün yaşına bakma. 10k'ya süper iş istasyonları alabilirsin. Dell T7500'ü birebir kopyaladım ama aynı performansı alamadım.

Bir tane 6700k işlemcili , quadro k5000 , k4000 ekran kartlı, raid0 ssd pci ssd'li bir sistem toplasan da olur ama iş istasyonu başka.

Kaan tarafından 03/Haz/16 10:16 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Kullandığın yazılımın multicore desteği var mı bunu tam olarak öğrenmen gerekiyor öncelikle.

Atıyorum Single Core çalışan bir uygulama 2.8ghz çift çekirdek bir makinede canavar gibi çalışırken, 2.3ghz 2 tane xenon işlemcili makinede aynı performansı alamayabilirsin.

Cad işine yıllarımı verdim ve vermeye devam ediyorum. Hayatımı da bu işten kazanıyorum yarı yarıya. Laptop alacak olsaydın bi tane monster(clevo) pc al tak m3000m,m5000m rahatına bak derdim.

Masaüstü olunca "dell" kasayı al geç hiç gözünün yaşına bakma. 10k'ya süper iş istasyonları alabilirsin. Dell T7500'ü birebir kopyaladım ama aynı performansı alamadım.

Bir tane 6700k işlemcili , quadro k5000 , k4000 ekran kartlı, raid0 ssd pci ssd'li bir sistem toplasan da olur ama iş istasyonu başka.

hocam bana model önerebilir misin peki?

mesela t7500 eski sistem gibi duruyor daha yeni özellikli birşey yok mu?

ben anlamıyorum render mender. sorulacak bir soru varsa bizim grafikerlere sorabilirim ki o dangalakların anlayacagını sanmıyorum multicore dan. :/ 

bir de neden iş istasyonu farklı oluyor? ben aynı kasayı dışarodan toplayınca neden performans düşüyor ki burada bi saçmalık yok mu acaba 

BosphorusPasha tarafından 03/Haz/16 10:27 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalar Kaldırılsın!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    bir de neden iş istasyonu farklı oluyor? ben aynı kasayı dışarodan toplayınca neden performans düşüyor ki burada bi saçmalık yok mu acaba 

Genelde toplamada fiyattan kısmak için kasa ve psu'ya önem verilmiyor. O HP'lerin düz workstationlarındaki hava sirkülasyonunu, ramlerin işlemcinin fanın konumunu görseniz başka bir şey almazsınız. Isınan sistem haliyle vermesi gereken performansı vermiyor.

Bunun yanında özellikle grafik kartı sürücüsü de fark ettiriyor. Motamod son çıkanı değil de deneyerek bulmak daha doğru.

Kullanılacak programın ismine göre de denenmiş kombinasyonlar (quadro x vs.) bulunabilir.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2217 Toplam Mesaj: 21
render kasa pc