folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Resim Büyültme

Resim Büyültme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Recoba_20
    Recoba_20's avatar
    Erkek
    arkadaşlar kız arkadaşıma hediye olarak bi çerçeve aldım 8 li ve onun içine resimler koyucam ama o boyutta resimlerim yok küçük resimleri o boyuta nasıl getirebilirim??fotografçılar yapabilirmi?

**D-A-Ç-K-A** ----- **L-İ-S-E**
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    hocam fotoğrafçı güzel yapar o işi, fiyatını bilemiyorum ama..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Fotoğrafçılar yüksek çözünürlükte büyültür fakat a4 kağıdı büyüklüğünde ki bir fotoğraf için bile en az 50 YTL istiyorlar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Recoba_20
    Recoba_20's avatar
    Erkek
    çokmuş be :)peki büyük bi resmi küçültebiliyorlarmı??

**D-A-Ç-K-A** ----- **L-İ-S-E**
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Evet :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    ps ile parçalara bölerek büyütmeyi dene. sonra parçaları tekrar birleştir. ( bu tekniği hiç denemedim stabil bi sonuç olurmu bilmiyorum. ) birde ps nin şimdi kurulu değil bende help menüsümüydü son sıralara doğru bi menüde büyütme olayı vardı. oraya bir bak. aldığın sonuçlara göre fotoğrafçıya gidersin.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    büyük resmi sende küçültürsün hoca onda sorun olmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpus
    scorpus's avatar
    Erkek
    photozoom pro programıyla kaliteyi bozmadan belli ölçüde büyütme yapabiliyorsun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    B0LDPiL0T bunu yazdı:
    -----------------------------
    ps ile parçalara bölerek büyütmeyi dene. sonra parçaları tekrar birleştir. ( bu tekniği hiç denemedim stabil bi sonuç olurmu bilmiyorum. ) birde ps nin şimdi kurulu değil bende help menüsümüydü son sıralara doğru bi menüde büyütme olayı vardı. oraya bir bak. aldığın sonuçlara göre fotoğrafçıya gidersin.
    buradaki mantık nedir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    WebCrow bunu yazdı:
    B0LDPiL0T bunu yazdı:
    buradaki mantık nedir
    mantık şu: eğer kendin yapabiliyosan en son fotoğrafçıya git. resim büyütmekte düşündüğüm olay ise, tek bir parça resmi kalite kaybetmeden yada en az kalite kaybı ile büyütmeyi denemek yerine, bunu parçalara bölerek büyütmeyi denemek ve sonrasında birleştirmek. belki işe yarar diye düşündüm.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    B0LDPiL0T bunu yazdı:
    WebCrow bunu yazdı:
    B0LDPiL0T bunu yazdı:
    buradaki mantık nedir
    mantık şu: eğer kendin yapabiliyosan en son fotoğrafçıya git. resim büyütmekte düşündüğüm olay ise, tek bir parça resmi kalite kaybetmeden yada en az kalite kaybı ile büyütmeyi denemek yerine, bunu parçalara bölerek büyütmeyi denemek ve sonrasında birleştirmek. belki işe yarar diye düşündüm.
    + daha az masraflı olucaktır sanırım boylesı buyuk parcaya daha cok ısteyecektır fotografcılar emınım (:
    benım kafama bırsey takıldı ukâla gozukmek ıstememde bu büyültme kelimesi büyütme şeklinde yazılmıyor muydu :S

Ps: Öyleymiş :D

büyütmek
    (-i)

1 .     Büyük duruma getirmek, genişletmek:
           "Onun hicvi, yalnızca görüntüleri büyüten bir büyüteç değil."- N. Hikmet.
    2 .     Yetiştirmek, bakmak:
           "Beni doğuran, emziren, büyüten anacığımı bunlara değiştim."- E. Şafak.
    3 .   mecaz  Abartmak, mübalağa etmek:
           "Bir ara yine işi büyüttüğüne, hayale kapıldığına hükmetti."- R. H. Karay.

Bkz:TDK Yazım Klavuzu

Toplam Hit: 2526 Toplam Mesaj: 15