folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Resim İçerisine Resim Gömmek

Resim İçerisine Resim Gömmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

Hocalar s.a. ;

Bir konuda sorum olacak. Bir resim içerisine birden fazla resim gömerek, ana resime bakan kişinin bilinçaltının ana resmin içine gömülen

resimleri algıladığı bir teknoloji var mı ? varsa bu teknoloji nasıl işler bilen var mıdır yoksa bu tip şeyler sadece filmlerde mi olur ?

Not : tutupta birisi resim kriptolamayı anlatmasın, onu sormuyorum resim içerisine resim kriptolamayı soruyorum.

saygılar..

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

dediğini tam karşılıyor mu bilmiyorum ama subliminal mesaj vermek için resim ona göre tasarlanıyor..  en popüler örneklerden biri.. palmiye ağaçlarında ne yazıyor dikey olarak (yukardan aşağı)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

İnternet üzerinden kitap satışıyla ünlenen amazon.com´un logosunda ilginç bir şey yok gibi.Ama alttan geçen ok, iki anlam taşıyor. Birincisi, 'Burada A´dan Z´ye herşeyi bulunuyor' mesajını taşıyıyor. İkincisi ok, gülümseyen bir yüz çağrışımı yapıp, müşteri memnuniyetinin sağlanacağı mesajını veriyor

Şirket böylelikle çok 'hızlı' teslimat yaptığı mesajını veriyor. Oku görmeden bile işareti algılayan beyin, insana bu hissi verdiği söyleniyor.

http://www.orhangazihaber.com.tr/markalarin-icinde-sakli-gizli-mesajlar-p1-aid,1022.html#galeri şöyle birşey buldum bi bak derim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

hayır bunlar değil arkadaşlar içine gömdükleri resim ana resimde olmayan türden olanları kastedıyorum. İstihbarat servisleri kullanıyor sanırım tam bılmıyorum . Ana resmi görücek kişi , yalnız bilinçaltı ana resime gömülen resimleri algılayacak. Kişinin algıladıgından bile haberi olmuyor muhtemelen. Ancak şöyle durumlarda ortaya cıkıyor gömülen resimlerden birine benzer bir resim gördüğünde veya resmi gördüğünde kişi o sırada flaş çakar gibi gözünün önüne geliyor. Bende görmedim sadece duyduklarımı bilgi aldıklarımı sizlere aktarıyorum böyle birsey var mıdır acaba gercekten

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    Jigsaw bunu yazdı

hayır bunlar değil arkadaşlar içine gömdükleri resim ana resimde olmayan türden olanları kastedıyorum. İstihbarat servisleri kullanıyor sanırım tam bılmıyorum . Ana resmi görücek kişi , yalnız bilinçaltı ana resime gömülen resimleri algılayacak. Kişinin algıladıgından bile haberi olmuyor muhtemelen. Ancak şöyle durumlarda ortaya cıkıyor gömülen resimlerden birine benzer bir resim gördüğünde veya resmi gördüğünde kişi o sırada flaş çakar gibi gözünün önüne geliyor. Bende görmedim sadece duyduklarımı bilgi aldıklarımı sizlere aktarıyorum böyle birsey var mıdır acaba gercekten

eğer böyle bir resim yapmaya kalkarsan yaptığını o resmin orjinalini görene kadar anlayamazsın ki o.O

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

hocam zaten bu tip şeyler kendin yap kendin dene şeklinde olmuyor . genelde istihbarat servisleri bu tip şeyleri bir video şeklinde hızlıca oynatıp istihbarat elemanlarının beynine yerleştiriyorlar hem aleyhlerinde kullanmak için hemde diğer servis ajanlarına bir çeşit işkence veya bilgi alma amaçlı veya diğer servis ajanlarını kendi servislerine zarar verecek hale getirebilme gibi birşey. Bu yontem eger gercekten varsa insanları robotlaştırıyorlar da denilebilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

fight club de 1 saniyeliğine malafatı gösteriyordu =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

Hehehe:D:D Herif chuck dizisini izleyip gelmiş:D

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

steganografi diye araştırabilirsin hocam. Jpeg resmin içerisine mektup yazıp koyabiliyorlar. Gözle ayırt edilebilecek bir şey değil,rgb kodları değiştirilerek yapılıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

_____

İmza YOK !!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Bahsettiğin sanatın adı STEGANOGRAPHY

İnternet de birçok kaynak, örnek resim bulabilirsin.

r10aldinho tarafından 01/Tem/14 22:57 tarihinde düzenlenmiştir

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
Toplam Hit: 14094 Toplam Mesaj: 14