folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Rock Cı Metalci Nasıl Olunur Giyim Kuşam Tarzı Dinlenilen Müzikler

Rock Cı Metalci Nasıl Olunur Giyim Kuşam Tarzı Dinlenilen Müzikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    arkadaşlar rock ve metal tarz takılma esasları nelerdir bi tarafını deldirmeden metalci rock cı olunurmu hangi grup lar yada şarkıları dinlenilir felsefe ve yaşam tarzı olarak insanları etkiler yada değiştirirmi + bunlara binayen düşünce tarzıda değişirmi metalci adam makyaj yaparmı hangi şarkıları dinler dövme yaptırırmı toplumda nasıl görünür ya da dışlanırmı algılanmaz durumamı sürüklenir insanlar müzik tarzını neye göre seçerler rock metal in hafif halimidir genelde hangi yaşa hitap eder bu müzik tarzları kullandıkları aksesuarlar nelerdir

bunları sormamın nedeni sadece bu insanları bir nebze daha iyi tanıyabilmek için kesinlikle küçük görme gibi yada eleştiri de bulunmuyorum şahsım yabancı pop hafif rock takılır düşüncelerinizi beklşiyorum bil hassa burda bahsedilen kardeşlerimiz kendilerini anlatırlarsa memnun olurum
    bunu bi komuoyu yoklaması gibi düşüne de bilirsiniz pm lere her türlü yorumunuz için açığım yada forumda yazmak istemedikleriniz için

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek
    İlk önce bi tarafını deldirmeden rock cı metal ci olunur örn olarak ben.Hangi grupları istersen dinleyebilirsin o senin zevkin.ben heavy-metal cok seviom [ metallica , megadeth , iron maiden ] yaşam tarzını deiştirir die düşünüom ama oda senin elinde olan bişe.

Metalci adam dövmede yaptırır küpede takar.bu kimseyi ilgilendirmez.insanlar müzeik tarzını zekine göre secer hangisi hoşuna gidiosa onu dinler.Her yaş grubu bu tür müzik dinler.

kullandıklar aksesuarlar derken ne demek istediğini annamadım.Biraz daha acarsan yorumda bulunabilirim...

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hocam rock-metal takılmak.. nasıl desem bir felsefedir ben öyle görüyorum; isyandır, sorgulamadır... Ama illa dış görünüşünün öyle olmasına gerek yok. Heavy Metal felsefesinden bahsediyorum yoksa her öyle giyinen bu felsefeyi anlıyor değildir; karı kız için öyle takılanda bir dolu kişi mevcut.

http://www.heavymetaltr.com

burada makalelere tıkla ordan anlarsın... heavy metal sadece bir müzik değildir diye...

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    aksesuar olarak kolye küfe falan onları dedim yani dinlediği müziklere biraz örnek vere bilirmisin heavy metal den zewk almak için benim aşmam lazım kendimi de maşallah sen dinliyon :D neyse tabikide kimseyi enterese etmez neyi dinlediği bu konuda hem fikirik yani

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    EmotioN demişkine:
    ben heavy-metal cok seviom [ metallica , megadeth , manowar ]

Abü Megadeth trash metal, metallica da başlarda trash'ti daha sonra (fuel albümü ile) progressive e döndüler. Manowar has be has heavy metal'dir..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Metalciler dışarı===========>

ForeverTurkRAp......

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    yavuz hocam bak yazıyorum dinle bunları ben eskileri yani heavy metal'in klasiklerini seviyorum.. Grupları ve şarkılarını yazıyorum bunnarı dene...

Black Sabbath(ilk metal grubu kabul edilir): Born Again, In for the Kill, No stranger to Love

Led Zeppelin(En büyük rock gruplarından): Stairway to heaven, Whole lotta love, kashmir, bring it on home, dazed and confused

Metallica(öhe yani..): unforgiven, unforgiven 2, one, nothing else matters, for whom the belle tolls, wherever i may roam, master of puppets, fuel, mama said...

Sentenced(gotik metalin kralıdır bence): Cold white light ve the Funeral Albümlerini baştan sona dinle..

Guns n roses(mükemmel bişey): dont cry, november rain, estranged, welcome to the jungle, paradise city, sweet child of mine

Iron Maiden(power metalin kralı): trooper, fear of the dark, dance of the death, phantom of opera, number of the beast, prowler

Aklıma gelenler bu kadar hocam, elbette daha neler var ama bunlara bi göz at.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    C_E_Z_A saçmalımışkine:
    Metalciler dışarı===========>

ForeverTurkRAp......
    ----------------

hocam polemik mi çıkarmak istiyorsun? Beğenmiyorsan hiçbişey yazmazsın bu topice, biz rap topiclerine gelip "gidin" diyor muyuz. Saçma sapan konuşma insanları dinledikleri müziğe göre kişiliklerine göre değerlendir. Rapci olmuşsun ama insan olamamışsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Hocam kulağını kaşını deldirmeden,saçını uzatmadan da rock çı ya da metalci olabilirsin,bunlar işin kolay yanları,sonuçta dinlediğin müzik ve felsefesi içine girdikçe hayatını etkiler.Kılığına kıyafetine, yaşayışına,arkadaş çevrene,kısaca herşeyine yansır.Bir çok şeyi farklı yaşarsın,farklı görürüsün.Ama diyeceğim şu,eğer rock ya da metal müzik dinleyeceksen,kendini sadece bu ikisine verme,klasik müzik,halk müziği,blues,jazz da dinle.Yani tek bir yere takılıp kalma,çünkü bu müziği yapanlar da böyle yapıyorlar, bir yerde kilitli kalmak yerine sürekli ilerleme kaydetmek gibi bir şey.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek
    abü icinde hisset oyle zombi gibi gezmene gerek yok . müzk evrenseldir.

MÜZİGİ BOLENLER KAHROLSUN

ID no su 19140 olan mürid
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    müziği bölmek değil iş, sevdiği felsefesini kavradığı müziği dinler insan. Blues jazz, klasik bende dinnerim bi de aşık veysel dinlerim. Ama kişisel olarak rap ve pop sevmiyorum. Elbette klasik bi kaç pop şarkısını severim ama rap çok basit bi müzik bence. Burda rap dinleyenlere bi kastım yok benim rap hakkında düşüncelerim bu. Kulak falan gerekmiyor rap veya pop dinlemek için ve rap ya da pop yapmak çok basit. Rapin bir felsefesi var en azından ama popta o da yok...

Toplam Hit: 27792 Toplam Mesaj: 50