folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Rüzgar Jeneratörü Yaptım Elektriğe Elektrik Demiyorum

Rüzgar Jeneratörü Yaptım Elektriğe Elektrik Demiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Valla hocam tebrik ederim helal olsun. Bende ki hayat mantığı ye-iç-sıç denkleminden oluşuyor :D Tebrikler.

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek
    tahref156 bunu yazdı

Valla hocam tebrik ederim helal olsun. Bende ki hayat mantığı ye-iç-sıç denkleminden oluşuyor :D Tebrikler.

Teşekkürler. O denklem hepimizde var hocam ben sadece yeni bir kaç denklem daha oluşturuyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

hocam projeni nakite döndürebilecek bir plan program düşün, halihazırda bir şirketin yoksa kosgeb'in girişimcilik destek programı'na katıl.

70 saat ücretsiz eğitim alacaksın, sonra sertifika verecekler, şirketi kurup sunumunu yapacaksın, gelecek gördükleri her sunuma sağlam destekleri var, 30.000TL'ye kadar hibe, 70.000TL'ye kadar 2 yıl sonra taksitli geri ödemeli destek.

buradan bakabilirsin: http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

ellerine sağlık da ben bişeyi merak ettim bu saatte kaç watt üretiyor _?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek
    HAZAR_HAN bunu yazdı

Daha doğru düzgün ölçümlerini yapamadım yapınca bildiririm ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    musa-90 bunu yazdı
    HAZAR_HAN bunu yazdı

Daha doğru düzgün ölçümlerini yapamadım yapınca bildiririm ...

merakla bekliyorum. zira bende kamplarda kullanabileceğim bir şey arıyordum. eğer iyi bir üretimi varsa benim netbook'u günde 1-2 saat çalıştırır :)

Ne Mutlu Türk Doğana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Aslında bunun ucuna 1'e 10 çeviren yada artık çevirme kapasitesine göre daha yüksek devirde denk gelecek şekilde dişli ekleye bilirsin verimi katlarsın çamaşır makinalarında böyle birşey vardı galiba Çıkma felan  bulabilirsin belki

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

hocam rüzgar ile değilde akarsu nun akımıyla dönücek çarkla elektrik felan üretmek istiyoruz  bununla ilgili bilginiz firma bilginiz var mı veya en azından solar panellerle elektrik üretip tarla sulaması yapmak istiyoruz firma bilginiz var mı veya güneş enerji panellerini nereden elde edebiliriz

biliyorum tamamen konu dışı ama sorayım dedim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek
    EWELANCHE bunu yazdı

Aslında bunun ucuna 1'e 10 çeviren yada artık çevirme kapasitesine göre daha yüksek devirde denk gelecek şekilde dişli ekleye bilirsin verimi katlarsın çamaşır makinalarında böyle birşey vardı galiba Çıkma felan  bulabilirsin belki

Bu sistemin biraz hayrını göreyim ondan sonra modifiye edicem ilk içim dişili sistem yapmak hatta PIC ile de desteklicem rüzgar hızına göre vites değiştirecek ama iyi bir hesap yapmak lazım. Pervana 1 dönecek motor 10 tur olmuyor işte tork meselesi var hocam  ;)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı

hocam rüzgar ile değilde akarsu nun akımıyla dönücek çarkla elektrik felan üretmek istiyoruz  bununla ilgili bilginiz firma bilginiz var mı veya en azından solar panellerle elektrik üretip tarla sulaması yapmak istiyoruz firma bilginiz var mı veya güneş enerji panellerini nereden elde edebiliriz

biliyorum tamamen konu dışı ama sorayım dedim

Hocam firma değilim ama bu kadar ilğiden sonra galiba şirket kurucam :) Hobi olarak uğraşıyorum yeteneğiniz ilğiniz varsa bence kendiniz yapmaya çalışın ama benim bildiğim bir öyle firma yok.

Toplam Hit: 28800 Toplam Mesaj: 196