folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Rüzgar Türbini Düşünüyorum...

Rüzgar Türbini Düşünüyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=v9PhB0B1M7A

Böyle bir türbin işini daha iyi görecektir hocam.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Senin konuda da gördüm bunu. Yalnız ,bu tribün, neden bu kadar önemli anlamadım.

Nedir yani; 

dâhâ mi hızlı döndürüyor, 

gördüğüm kadarıyla, konik bir yapısı var. Yatay rüzgarın dışında; Aşağıdan yukarıya, yada yukarıdan aşağıya hava ve/veya Rüzgar akımlarını mi değerlendirebiliyor?

Kaç tane kanadı var Sayamadım ama, kanatlar nereden baktığına göre, yüzeyi alanı genişliyor yada daralıyor. Kimi zaman Oluk'lu ve Tümsek'li bir yapısı var. 

Şunu rüzgar tüneline sokup, kanattaki ve havadaki Isı Değişimlerine, bi bakmak isterdim.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    samast bunu yazdı

Sizinde dikkatinizi cekti değilmi önceden bu forum da neler konuşulurdu şimdi hep tasarruf para kazanma vb şeyler konuşuluyor halkımız artık ordan tasarruf şurdan tasarruf derken ya mucid olacak ya akla gelmeyecek yöntemler ile gelirini sağlayacak..

Aklıma gelmişken carliston biber mi eksem daha çok kazanırım dolmalık biber mi?

Amacım tasarrufta olsa ilk aklıma gelen o değil tersine satın aldığım kullanmakta olduğum elektrik altyapısı ve onu işleten halk düşmanı yapılara güvenim olmadığı için durum tamamen böyle.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Yanda bir yerlerde kullanildigini soylemissin ama mantikli is yapmak istersen oncesinde kullanmak istedigin yerde ruzgar olcumu yapman gerekecektir ya da birileri yapmissa o bilgileri bulmaya bak; ruzgarin hizi hangi mevsimde ne kadar, hangi tur turbin ne kadarlik elektrik ihtiyacini karsilar, kullanmak istedigin aletlerin tuketim gucu, akulere depolama, maliyet - kazanc, yatirdigin para ne kadarda geri donecek, bakim maliyetleri, aldiklarinin kullanim omurleri vs.. uzar gider.

telekom tarafından 12/Şub/19 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Bunlardan kac tane alsak bir evin elektrik ihtiyacını karşılar  

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

1 ay içinde bir tane kuracağım, resimlerini atarım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Yanda bir yerlerde kullanildigini soylemissin ama mantikli is yapmak istersen oncesinde kullanmak istedigin yerde ruzgar olcumu yapman gerekecektir ya da birileri yapmissa o bilgileri bulmaya bak; ruzgarin hizi hangi mevsimde ne kadar, hangi tur turbin ne kadarlik elektrik ihtiyacini karsilar, kullanmak istedigin aletlerin tuketim gucu, akulere depolama, maliyet - kazanc, yatirdigin para ne kadarda geri donecek, bakim maliyetleri, aldiklarinin kullanim omurleri vs.. uzar gider.

Başgan en güzelini sen demişsin matematik olmaz sa olmaz ölçüm biçim tutmazsa tutan yerlere bakarız dediğin gibi.

@RETRET hocam yap bakalım olayına. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

@weskeyy hocam,

https://www.windy.com gibi sitelerden rüzgar değerlerine yaklaşık olarak bakabilirsin (anlık) daha önce el tipi anemometre'ler kullandım, basit usül böyle bir şey yapsan bile belirli aralıklarda ölçüp kayıt altına alıp analiz etmek gerekir bu süreci daha da uzatır. 

Bu yüzden yapmayı planladığın konumun rüzgar durumunu geçmişe yönelik gösteren bir kaynak bulmak gerek en başta, sonrasında hemen aksiyon almadan önce biraz masa başında çalışmak gerek "rüzgar tribünü pdf" yazarak google a bir çok hazır kaynak bulabilirsin, al sıfırdan yap demiyorum ama orada temelde de olsa belirli teknik bilgileri öğrenirsen hem kendi enerji ihtiyacını hesaplamada hem de satın alacağın ürün teknik özelliklerini okumada daha faydalı olacaktır. 

@RETRET hocamın çalışmasını da merakla bekliyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Klima utu camasir bulasik makinesi mi :D bi de sehir icinde apartmanda ara katta kirada oturuyorum desen efsane olur

Kizma lutfen dayanamadim :D :(

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Senin konuda da gördüm bunu. Yalnız ,bu tribün, neden bu kadar önemli anlamadım.

Nedir yani; 

dâhâ mi hızlı döndürüyor, 

gördüğüm kadarıyla, konik bir yapısı var. Yatay rüzgarın dışında; Aşağıdan yukarıya, yada yukarıdan aşağıya hava ve/veya Rüzgar akımlarını mi değerlendirebiliyor?

Kaç tane kanadı var Sayamadım ama, kanatlar nereden baktığına göre, yüzeyi alanı genişliyor yada daralıyor. Kimi zaman Oluk'lu ve Tümsek'li bir yapısı var. 

Şunu rüzgar tüneline sokup, kanattaki ve havadaki Isı Değişimlerine, bi bakmak isterdim.

Bu şekilde planlanmış bir Türbin hem az rüsgarla hemde hangi yerden geldiğinin bir önemi olmaksızın devamlı dönecektir. Diğer türlerine göre bence daha verimlidir.

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 3006 Toplam Mesaj: 23
rüzgar enerjisi