folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Rüzgar Türbini Kullanan Müritler Varmı.?

Rüzgar Türbini Kullanan Müritler Varmı.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar malüm son zamanlar çıkan yasalardan biridir. Her kesin Rüzgar Türibini kurmasının Yasal önü açıldı.

Hatta Ürettiğin elektriği Devlet babaya satabiliten bile var.  Her kes tutturmuş Pahalı faturalardan yana sızlanıp duruyo. Bende merak ettim, kullanan bir Müridimiz varsa nedir memnuniyet durumu.?

Kullanmayan müritlerde ne düşünür bu konuda fikirlerini yazabilirler.  Alalımmı almayalımmı verimlimidir değilmidir.?

http://www.alternaturk.org/video20.php

http://www.windturbinestar.com/ev-tipi-ruezgar-tuerbini.html

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Upping yahu... Hiçmi kullanan yok. düşüncenizi merak ettim Sadece.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

walla hocam nasıldır nedir bilmiyorum ama kullanışlı olur sanırım en azından belirli bir zamanda amorti edersin kalanı senin olur...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

bunu nereye koymayı planlıyorsun ıstanbul gıbı bıryerde mesela? catıyamı balkonamı?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

bunu nereye koymayı planlıyorsun ıstanbul gıbı bıryerde mesela? catıyamı balkonamı?

İstanbulda değilim hocam. Diyarbakırdayım.   Rüzgar durumu eh idare eder seviyede.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Benim bilgim yok ancak geçen inceledim fiyatlar uçuk. Ucuzlar az elektrik üretiyor. Dediğim gibi bilgim yok ama bende merak ediyorum takipteyim. 

kadirozdemir tarafından 12/Mar/13 19:05 tarihinde düzenlenmiştir

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Yapcaksak yapalım, ama yabancılardan alcaksak siktiret 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

güzelcene yazdım, elim bir yere bir dokundu uçtu gitti, kısaca bir türk firması 14000 liraya 2-2.5 yüksekliğinde rüzgar türbini hazır satıyor, heykel

gibi al türbini koy istediğin yere, türbi 2 kw lık elektrik üretiyordu bu elektriği devlete satsan aylık kazancın  250 tl olur, basit hesapla 4.5 senede

amorti edersin, ha paran vardır türbinin kulesini yüksek yaptırırsın daha fazla verim elde edersin ama o kadar paran varsa başka işler yaparak 

elektrik faturalarını önemsemeyecek hale gelirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı

güzelcene yazdım, elim bir yere bir dokundu uçtu gitti, kısaca bir türk firması 14000 liraya 2-2.5 yüksekliğinde rüzgar türbini hazır satıyor, heykel

gibi al türbini koy istediğin yere, türbi 2 kw lık elektrik üretiyordu bu elektriği devlete satsan aylık kazancın  250 tl olur, basit hesapla 4.5 senede

amorti edersin, ha paran vardır türbinin kulesini yüksek yaptırırsın daha fazla verim elde edersin ama o kadar paran varsa başka işler yaparak 

elektrik faturalarını önemsemeyecek hale gelirsin.

Hoca öyle deme, Dünyada en kötü şeydir bağımlı olmak. Fatura ödeye ödeye her tarafımızdan fatura fışkırıyor. Suyada çare var, Yapabildiğin kadarını yaparsın, Rahat yaşarsın. Doğanın nimeti bunlar. Ben 15.000 kadar harcayacak değilim tabiki ama 3 yada 4.000 lira harcamayı düşünüyorum. Satmak için değil. Evin ihtiyacını gidersin yeter.

Depolasın, Kullanmadığımız aleti zaten kapatarak Türbine destek oluruz. sanırım Şarj deşarj yolu ile anlaşır gideriz gibime geliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ne civarda seyrediyor bu ev tipi ruzgar turbinleri, arkadas 14k demis ama cok degil mi o?

bir de akusu falan biseyleri icinde mi?

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Dogalgaz varsa kojenerasyon yada trijenerasyon sistemlerini öneririm, doğalgaz yada fuel oil gibi yada propan gibi yakıtları yakarak elektrik artı

ısınma sağlayabiliyorsun, yazınsa elektrik artı sogutucu olarak kullanabilirsin.Mikro düzeyde kojenearaasyon sistemleri mevcut.Araştırmanı dilerim.

Toplam Hit: 5606 Toplam Mesaj: 32