folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder S3 (GT-I9300) Custom ROM Yükleme Sonrası Wi-Fi Sorunu

S3 (GT-I9300) Custom ROM Yükleme Sonrası Wi-Fi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar. başlıkta belirttiğim gibi annemin kullandığı telefona custom bir rom yükleyeyim dedim ( daha önce aynı model başka bir telefona sorunsuz ROM yükleme yaptım uygulamada iyice acemi değilim (:  ) yükleme sonrası Wİ-Fi bağlanamama sorunu oluştu. yani sorun şu Wi-Fi yi görüyor üzerine tıklıyorum şifreyi giriyorum bağlan diyorum IP almıyor kaydedildi deyip bırakıyor.  Nette baya araştırdım modemin şifresini basit birşey yaptım, modemin şifreleme türünü değiştirdim hatta şifresiz bile yaptım ama bağlantı sağlayamadım bir türlü.

daha sonra bir kaç kod vardı onu girince beni bir menüye getirdi onu da aktif ettim ama gene olmadı (o kod aklıma gelmedi gelirse eklerim)

bir kaç program kur demişlerdi onları apk indirip karta atıp kurdum apk de sorun olur diye mobil hattımdan da play storeden indirip kurdum ama sonuç gene olumsuz.

daha sonra ise aşağıdaki resimdeki 3-4 nolu yerdeki romları kurdum bunlardan sadece 4 numaralı yerdeki rom da Wi-Fi  çalıştı. Diğerlerinde aynı İP almama hatası devam etti. ( 3 numaralı yerdeki romları daha önceki S3 e kurmuştum sorunsuz çalışıyordu hatta diğer telde M.D.4 olan kurulu şuan.)

Şuan üzerinde çalışan rom baya ağırdan çalışıyor, bunu değiştirmek istiyorum ama diğer kurduklarımda Wi-Fi sorunu olduğu için mecburiyetten bunu kullanıyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim ki daha hızlı ve basit bir ROM'u Wi-Fi sorunu olmadan kurabilirim ya da kurduktan sonra Wi-Fi sorununu nasıl çözebilirim?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Eski telefona nougat yükleme bence. Cm 11 yada 4.4.4 sürümü daha hızlı çalışır ve daha az problem yaşarsın. Xda da en çok indirilenlere bakınca hep eski sürümler

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

Eski telefona nougat yükleme bence. Cm 11 yada 4.4.4 sürümü daha hızlı çalışır ve daha az problem yaşarsın. Xda da en çok indirilenlere bakınca hep eski sürümler

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development

Hocam oradaki romları bilinçli olarak seçmedim indirdim denedim, indirdim denedim lineage olanı hata vermediği için mecburiyetten kurdum. M.D.4 olan android 5 ya da 6 sürümü idi ama çok kasmıyordu. indirdiğim orijinal rom u da yüklemek istedim ama yükleyemedim yarın bir başkasını indireyim bir deneyeyim. eğer önerebileceğiniz çalışan orijinal Rom linki varsa alabilirim

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

S3'e bu saatten sonra ne yapsan boş kasacaktır hocam.

1 GB ram ve Exynos 4412 günümüz mobil uygulamaları için çok yetersiz.

Kaldı ki telefonların hafızaları kullandıkça eskiyor. Okuma ve yazma hızları düştüğü için sana yavaşlama olarak geri dönüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

S3'e bu saatten sonra ne yapsan boş kasacaktır hocam.

1 GB ram ve Exynos 4412 günümüz mobil uygulamaları için çok yetersiz.

Kaldı ki telefonların hafızaları kullandıkça eskiyor. Okuma ve yazma hızları düştüğü için sana yavaşlama olarak geri dönüyor.

Doğrudur hocam, Telefon konularına pek hakim değilim.

dediğim gibi annem kullanacak evde. kesin whatsapp kurarım bi belki birde fb messenger bu ikisini çalıştırsa ve de arama yapsa yeter bana. 

en basitinden root atabileceğim sorun çıkartmayan bir rom bulursam çok iyi olacak.

root u da arada öyle nette gördüğüm ve bende merek uyandıran wifi kırma uygulaması, wifi bağlantı uygulaması vs.  uygulamaları denemek istediğimden root atsam iyi olur. Evimde ve telefonumda internetim var ama merak ediyorum nasıl çalışıyor bu uygulamalar diye :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önerim orjinal romuna root yapıp gereksiz Samsung ve Google uygulamalarını sil. Ram boşalacağı için telefon rahatlayacaktır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Önerim orjinal romuna root yapıp gereksiz Samsung ve Google uygulamalarını sil. Ram boşalacağı için telefon rahatlayacaktır.

aynen en mantıklısı bu bence hocam.

onlarca romdan sonra ben de S3minimde stock romda karar kıldım.

bi root. titanium backup kur. sonra kaldır kasanları.

gayet yeterli oluyor günlük işler için.

illa custom kurcam diyosan Miui dene.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

aynen en mantıklısı bu bence hocam.

onlarca romdan sonra ben de S3minimde stock romda karar kıldım.

bi root. titanium backup kur. sonra kaldır kasanları.

gayet yeterli oluyor günlük işler için.

illa custom kurcam diyosan Miui dene. 

bu konuya da geç cevap yazdım anca fırsat buldum detaylıca yazmaya.

Bence de en mantıklısı orijinal rom u kurup gereksizleri kaldırmak da elimde telefon var kurulum u felan öğreneyim dedim ama bu ikinci telefonda denediklerim içinde bir tane custom rom wifi sorunu vermeden çalıştı.

neyse bir kaç stock rom buldum onlarında bir tanesini kurabildim odin ile diğerleri kurulmadı.

bu rom da nedense garip bir durum söz konusu; telefonun içinde hat takılı yani şebekesi aktif- bir iki program kurulu, wifi-bluetooth-mobil veri vs gibi herşeyi kapattığım ve de hiç kullanmadığım halde tel %35-40 şarj yiyor  bir günde.  Bu şarjında çoğunu aşağıdaki resimde adı geçen işlemler yiyor çözüm baktım çok öneri var ama çoğunu denediğim halde başarılı olamadım. 

şunu da belirteyim lineage adlı custom rom da herşey açıkken, root gerektiren programlar ile gereksiz hizmetleri deaktif edip gene kullanım yapmadan evde dururken bir günde %25 gibi bir şarj tüketiyordu, buna nasıl bir çözüm bulabilirim? resimdeki pil tüketenleri nasıl sınırlayabilirim?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Karşılaştığın sorun "samsung deep sleep problem" olarak geçiyor. Bu şekilde aratırsan XDA forumda çözüm bulabilirsin. Samsung telefonlarda root yapınca telefon derin uykuya geçemiyor ve sürekli işlemciyi kullanıyor. Tabi şarjıda sömürüyor. Romu yayınlayan kişi veya ekip bu problem için normalde fix dosyası yayınlar onu flaşlayınca düzelir.

Bu arada bataryanın sağlam olduğuna emin misin ? Fabrika çıkışlı kendi bataryasıysa artık ölmüştür.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Karşılaştığın sorun "samsung deep sleep problem" olarak geçiyor. Bu şekilde aratırsan XDA forumda çözüm bulabilirsin. Samsung telefonlarda root yapınca telefon derin uykuya geçemiyor ve sürekli işlemciyi kullanıyor. Tabi şarjıda sömürüyor. Romu yayınlayan kişi veya ekip bu problem için normalde fix dosyası yayınlar onu flaşlayınca düzelir.

Bu arada bataryanın sağlam olduğuna emin misin ? Fabrika çıkışlı kendi bataryasıysa artık ölmüştür.

sağlamlık konusunda birşey diyemem ama şunu tekrar diyeyim diğer rom da bu gibi bir problem ile karşılaşmamıştım yani onda daha fazla gidiyordu şarjı bunda ilk kurdum root atmadan sabahtan akşama hiç birşey yapmadan %37 gitmişti. batarya ölü olsa diğer rom da da aynı sorunu yapar hemen şarjı sömürürdü diye düşünüyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

r0m

gapps

hayırlı olsun.

edit : amk rom yazıyorum linki etiketlere kaptırıyoruz , o yüzden r0m yazdım.....

baristbt tarafından 03/Ara/17 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 2167 Toplam Mesaj: 14
s3 rom wi-fi wi-fi sorunu s3 rom atma sorun gt-i9300