folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sabahları Çiğ Bıldırcın Yumurtası Yemek ?

Sabahları Çiğ Bıldırcın Yumurtası Yemek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

geçen arkadaşa gittim her sabah çiğ bıldırcın yumurtası yediğini söyledi hasta etmez dedi besin değeri çok yüksek zekayı kuvvetlendirir dedi internetten baktım hakikaten öyleymiş ama bunu her sabah yemek bir alerjiye veya kilo almaya sebep olurmu var mı sürekli yiyen ?
    (arkadaşım zaten kilolu alerjisi yok)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    astegmen
    astegmen's avatar
    Erkek
    İki yaşındaki kizima Bi ara her sabah veriyorduk birşey olmadı ama Doktor tavsiye etti. Doktor tavsiye si olmadan alma derim

Bismillah Her Hayrın Başıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ses kisikligina iyidir ama miden kaldiriyorsa tamamda hergün hic cekilmez.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

bronsit baslangici oldugu zamanlarda agir tedavi goruyordum o siralar nerdeyse 2 yil her sabah ac karnina bal sut bildircin yumurtasini karistirip iciyordum yaptigi destek tartisilamaz 

kuzenimde astim vardi oda cok uzun sure icti ve suan nerdeyse hic skntisi yok ic hocam alerjin vs yoksa ic bisi olmaz hergun yumurta yiyorsunda bisi olmuyorya  babam hala aklina geldikce kirar icer :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek
    gencler yumurtadaki proteinler piştikten sonra insanin yararlanabileceği forma dönüşüyor çiğ yumurta plasebodan başka birşey degil

om mani padme hum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

walla ben içiyorum memnunum. ne faydasını gördün derseniz bilmiyorum. ama hiç dokunmuyorda. bir faydası vardır diyorum içiyorum.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Futbol oynarken  hocamin tavsiyesiyi ve programiyla iciyordum sabahlari  gercekten  guc kuvvet veriyor insana ama bu kuvvet boksor gibi degil dayaniklilik seklinde veriyordu.

Tabi futbolu biraktiktan sonra icmeyi de kestim bayadir icmiyordum  1 hafta once tekrar basladim su an gpzle gorulur bi etki

Yok gibi duruyo ama tekrar spora baslicam boulding  tarzinda  o zaman daha etkili olacaktir.

Yani herhangi bi zarari yok tabi alerjenik bi durumunuz yoksa.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

2 sene önce hergün oğlana süt+bal+bıldırcın yumurtasını birlikte veriyordum. baktım ele avuca gelmiyor kerata.  3 günde bir vermeye başladım. ama baya bi faydasını gördük. iştahını açtı. sürekli hasta olan çocuk düzeldi.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Bahtiyarca,
    Bıldırcın yumurtasının çocuklar tarafından en doğru tüketilme biçiminin, rafadan yenmesi olduğunu belirterek, 

“Çünkü yumurtanın rafadan olması, vücudun proteinleri en kolay ve etkili şekilde almasını sağlar. Bıldırcın yumurtasının sarısı pişirilmeden de çocuklara içirilebilir. Ancak, özel bir protein içeren yumurta akı, vücuttaki B vitaminlerini etkisizleştirme olasılığına karşı, çiğ olarak verilmemelidir.” dedi. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    astegmen bunu yazdı
    İki yaşındaki kizima Bi ara her sabah veriyorduk birşey olmadı ama Doktor tavsiye etti. Doktor tavsiye si olmadan alma derim

Hocam aman diyim dikkat doktor tabiki daha iyibilir neye göre verdi bilmemde bir sorun derim,bu yumurtalar östrojen bakımından çok zengindir

Bonibon bunu yazdı
    gencler yumurtadaki proteinler piştikten sonra insanin yararlanabileceği forma dönüşüyor çiğ yumurta plasebodan başka birşey degil

:D:D yırt at diyosun campbell ı ha?

Konuya ek olarak; Her çiğ üründe olan sıkıntılar sözkonusu olabilir ancak bunlar çok düşük ihtimal,salmonella bunlardan biri.Ekstra olarak yumurtlayan hayvanlar dişi oldukları için ürünlerindede yüksek miktarda östrojen bulunur ve ciğ alındığında bu östrojenlerin çoğu sağlam kalır ve düzenli tüketiminde bu östrojenin etkileri rahatlıkla gözlemlene bilir.

Birde bıldırcın yumurtasının normal yumurtadan aha iyi olmasının en büyük sebebi beslenme biçimidir, sen bunları aynı tavuk çiftliğinden aynı yemi yiyen bıldırcınlardan alırsan  yumurtandan tek farkı boyutu kalır.

erebos tarafından 12/Ara/14 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 2221 Toplam Mesaj: 16