folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Mezoterapisi Hakkında

Saç Mezoterapisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Müritler bildiğiniz gibi saç dökülmesi denen illet lanet olası bu bela benimde çoğu erkek gibi hayatıma karabasan gibi çökmüş durumda son 3 senedir hem psikolojik hem fizyolojik olarak hayatımın a.koydu, bunu mesele haline getirmek her insan evladına göre değişkendir kimi umursamaz kimi az umursar kimide aynı benim gibi kafayı yedirtecek duruma getirip bütün sosyal hayatını altüst edecek konuma getirir herneyse;

şimdi konuyu açmamdaki sebep şampuan önerisi, hava faktörü, genetik faktör, stres şu bu değil,

saç mezoterapisi dökülme nedeni her ne olursa olsun kişinin ölmemiş saç köklerini doğrudan besleyen ve dökülmesini engelleyen (kişiye göre kalıcı veya geçici) ama sonuçta devamlı yapıldığı taktirde saç dökülmesini kontrol altına alan bir yol,

Benim öğrenmek istediğim daha önce bu uygulamayı yapmış tecrübeli bu konu hakkında bilgi sahibi olan müritlerin deneyimleri.

Yani kendi saçımdan bahsedersem son 3 sene erkek tipi dökülme olan bölgede saç tellerim incelip seyreliyor ama saç çizgisinde geriye kayma açılma vs yok mezoterapi gözle görülür derecede tedavi yöntemi olabilirmi bu duruma öğrenmek istiyorum.

Not: Git dermotologtan randevu al duruma göre sana bilgi verir meselesi değil tecrübe sahibi kişilerden öğrenmek istiyorum önce.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Müritler bildiğiniz gibi saç dökülmesi denen illet lanet olası bu bela benimde çoğu erkek gibi hayatıma karabasan gibi çökmüş durumda son 3 senedir hem psikolojik hem fizyolojik olarak hayatımın a.koydu, bunu mesele haline getirmek her insan evladına göre değişkendir kimi umursamaz kimi az umursar kimide aynı benim gibi kafayı yedirtecek duruma getirip bütün sosyal hayatını altüst edecek konuma getirir herneyse;

şimdi konuyu açmamdaki sebep şampuan önerisi, hava faktörü, genetik faktör, stres şu bu değil,

saç mezoterapisi dökülme nedeni her ne olursa olsun kişinin ölmemiş saç köklerini doğrudan besleyen ve dökülmesini engelleyen (kişiye göre kalıcı veya geçici) ama sonuçta devamlı yapıldığı taktirde saç dökülmesini kontrol altına alan bir yol,

Benim öğrenmek istediğim daha önce bu uygulamayı yapmış tecrübeli bu konu hakkında bilgi sahibi olan müritlerin deneyimleri.

Yani kendi saçımdan bahsedersem son 3 sene erkek tipi dökülme olan bölgede saç tellerim incelip seyreliyor ama saç çizgisinde geriye kayma açılma vs yok mezoterapi gözle görülür derecede tedavi yöntemi olabilirmi bu duruma öğrenmek istiyorum.

Not: Git dermotologtan randevu al duruma göre sana bilgi verir meselesi değil tecrübe sahibi kişilerden öğrenmek istiyorum önce.

hocam benim bayan bir akrabam vardı inanki saç namına bişi kalmamıştı

o kadar doktor gezdi sonuç alamadı ama geçen sene hatay/reyhanlıda bir doktora gitti

şimdi maşallah saçları gürbüz gürbüz çıkmakta

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spear
    spear's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

hocam benim bayan bir akrabam vardı inanki saç namına bişi kalmamıştı

o kadar doktor gezdi sonuç alamadı ama geçen sene hatay/reyhanlıda bir doktora gitti

şimdi maşallah saçları gürbüz gürbüz çıkmakta

biraz daha bilgi alsak bu konuda ;)

spear
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    spear bunu yazdı

biraz daha bilgi alsak bu konuda ;)

hocam sanırsam onunki sinirsel bir sıkıntıydı ama çok gezdi

fakat bu doktor artık ne uygulaması yaptıysa hakikaten saçları maşallah çıkmaya başladı

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

o bahsettiğin konuyu bilmiyorum ama sarmısak sürüyorlar. kösede sakal çıktı öyle söyleyiö

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    saç mazoşisti olarak önermem

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

o bahsettiğin konuyu bilmiyorum ama sarmısak sürüyorlar. kösede sakal çıktı öyle söyleyiö

İnan yaz ayları kafayı kazıtıp yapmadığım sürmediğim şey kalmadı o yüzden şunu sür şunu yap bunu kullan vs. bunlar dolaylı yoldan besliyor ama mezoterapide direk kendi kanından oluşan karışım ve kimyasallarla köklere enjekte edildiği için besliyor saç kökünü,

@hannibalgan

hocam mezoterapi kelimesi zaten ordan geliyor biliyorum ancak eski yoğunluğu kadar olmasada beni bu lanetten kurtaracaksa hertürlü çekerim acısını.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Sizin bahsettiğiniz olgu, " saç kırandır " deri hafif kesilerek sarımsak sürülür.

mezoterapi bambaşkadır, fakat değişik bir kaç kombinasyon var elimde hem çok ucuz hem çok sağlıklı ama nette veremeyeceğimden problem var :|

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Bu yazdıklarımı uygula kulaktan dolma bilgilere inanma DHT bloke ediciler harici hiç bir ilaç bir boka yaramaz.FDA (Food and Drugs Administration) onaylı 3 tane ilaç var

1-Minoxidil 

2-Proscar/propecia (Finasterid etken maddeli DHT blocker)

3-Nizoral şampuan

Bunlara destek olarak zinc tablet alabilirsin.Bu 3'ü hariç ne sürersen sür kafana sonuç alamazsın.

Özellikle Proscar (4e bölüp hergün alacaksın) ve Minoxidil (2 kere günde) kullandığını sürece saçlarını korursun.

flassy tarafından 14/Şub/14 22:23 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

saça dıştan bakım yapılmaz içten yapılır 

değil sarımsak istersen kakao sür yine çıkmaz

benimde 26 yaşımda kafam kel arka taraf kavanoz kapağı gibi kel

ne yaptıysam daha fazla döküldü

genetik birşey müdür

babamın gençlik fotoğraflarına bakıyorum hiç saçlı fotoğrafı yok

yapacak birşey de yok

ama saç ektrip çok yakışıklı olan arkadaşlarım var

oda çok pahallı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

@flassy

proscar'ı denicem daha önce duymuştum ama minoxidil hiç bi işime yaramadı kullanmadığım şey değil,

@zalimadam

dostum genetik dökülmelerin sebebide zaten malum bölgedeki köklerin dht hormonunun etkisine göre direncinin olup olmaması, yani kökleri beslersen ve dht hormonunu kontrol altına alırsan lanet bi genetik mirasın olsa bile saç dökülmesini engelleyebilirsin saçı beslemenin en etkili yoluda günümüzde mezoterapi olduğu için başka çare yok,

ayrıeten saç ekimlik bir durumum yok olsa bile genede beni tatmin etmez çünkü donör bölgeden 3b-6b kök alınsa bile genede sırıtır. anasını avradını sikeyim 3,5 yıldır delirtip kudurttu beni bu allahın belası musibet kanserin bedene etkisinden çok psikolojime etkisi oldu bu bela.

Toplam Hit: 1940 Toplam Mesaj: 19