folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Saçlar Seyrelmeye Başladı

Saçlar Seyrelmeye Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Merhabalar,

30'lu yaşlara girerken saçlar ön taraftan iyice seyrelmeye başladı. Şuanda hiç kellik yok ama seyrelme bu şekilde giderse çok hızlı kel kalıcam gibi = )

Aranızda aşağıdaki tarifi deneyen oldu mu? yazarın anlattığına göre reçete faydalı ancak kafa kel olmadan, saç üzerine kullanabilir miyiz anlamadım.

https://seyler.eksisozluk.com/sac-dokulmesini-durdurmak-isteyenlere-ilac-gibi-gelecek-bir-karisim-tarifi 

1-Saçların dökülme nedeni testosteron hormonu, saç köklerini öldürmesi bu yüzden kadınlarda oran çok azken erkeklerde daha fazla.

2-Erkeklik hormonu alnın üst tarafına daha hızlı etki ederken, kafanın yanları ve arkası daha az ve daha geç dökülür bu yüzden önce üst bölgeler dökülür.

3-Saçlar ortalama 40 yaşına kadar mutlaka DÖKÜLÜR arkadaşlar. 40 yaşında dökülme bittiğinde ekilen saç daha kararlı olur. Sonuç illaki ektirme ama zamanında.

4-Bizim amacımız şuanda saçları besleyip dökülmeyi yavaşlatmak. Bunu unutmayalım.

5-Saçlarımız 1 haftada dokülmediği için  çözüm alternatiflerinden 1 haftada sonuç beklemeyin. 3-4 ay mütemadiyen tekrar etmek gerek.

6-Bu tip saçı besleme metotları bırakıldığı anda etkisi kaybeder bu nedenle maddi manevi hazırlığınızı yapın = )

Nautilus tarafından 15/Eyl/19 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aynı durumdaydım. Elimle saçlarımı tarayınca elime bir sürü kopuk tel geliyordu. Bir kaç haftadır Bioxcin şampuan ile saçlarımı yıkıyorum dökülmeler bayağı azaldı. Şampuanı sürüp 3-4 dakika bekliyorum ki iyice emsin deri. Ondan sonra başımı eğip yıkıyorum. Kafada saç çıkaralım diye diğer yerleri orman yapmaya gerek yok. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

var ya olmazmı .

sen bana 100 $ yolla ben sana bi dua okuyayım  1 tel saç döklürse para iade garantili üflüyorum . 

Mürid o ilaçların hepsi hikaye

kellik

diş çürüğü 

bu ikisine çare bulan multi trilyoner olur amk . 

doktora git kanına baksı n   eksik yada fazla bişey varmı   .   

birde stresten uzak dur 

ırsi ise kimse bi pok yapamaz . 

o serumlar vs vs vs hep YALAN  bak inan şişesini qötüne soksan yine yaramaz  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

benimde üstler seyrelmeye başladı , her seyrelen saç dökülmeye işaret midir ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bende 30'lu yaşlardayım benimde hafiften dökülüyor gibi seyrelmeye başladı. bence bu durumu şöyle düşün "görmüş geçirmiş biri gibi" düşün ve kendini rahatlat benim gibi (((: çünkü ben baya bi geçirdim :DDD

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

Hocam mavi seruma başladım ben. 

Yakın arkadaşım 2.5 aydır kullanıyor. İlk günün fotografı var elinde. Kafasının arka ortası boşken Şimdi bildiğin saç kapatmış durumda. Kıl veya tüy de değil, bildiğin saç. 

Benim ön sağ-sol da dökülme var yaklaşık 3 ay kullanıcam. Sonucu burdan paylaşırım. 

Selam ve dua ile...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

mavi serum ana bayi olarak indirim uygulanır içinde minoksidil var

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende sac kalmadi 😂😂😂 kel tarz yapmayi dusunuom

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

mavi serum felan dediğin minoxidil bildiğin o da bi işe yaramaz boşa parayı çöpe atmayın

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

ne yapsaniz bos. dökülme komple durduktan sonra sonra sac ekimi tek care.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

bir an önce şampuan denen illetten kurtul. defne ve zeytin yağlı el yapımı sabunlardan bul. şok marketlerde bulunuyor genelde hatay dan geliyor. 

3 aydır şampuan kullanmıyorum. sabunu saçımın yanından geçirmezdim. saçlarım kazık gibi oluyordu sabundan. ama defne sabunundan memnunum. 

saçımın kesilmesinden 3 hafta geçince yeniden kuaföre gitmem gerekiyordu. bazen ayda bir olsun diye bir hafta da ben dişimi sıkıyodum.inanırmısın 1 ayı geçti hala saçım kesilecek olmadı. yavaş uzuyor.

şampuanlarda nasıl bir illet vardır ki hem saçı hızlı uzatıyor hem de saçın varmı yok mu bilmiyorsun. çok hafifletiyor ve inceltiyor.

kullandığım sabun. bu arada bu sabunu lavoba da kullanmaya başladım. sıvı sabundan da vedalaştım bu sabun sayesinde.tavsiye ederim.

MEHMET AYDIN ZEYTİNYAĞLI DEFNE SABUNU 6 LI 950 GR

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 2497 Toplam Mesaj: 21
saç kel