folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saçlarım Dökülüyor ...

Saçlarım Dökülüyor ...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

saçlarını hergün yıka. hatta mümkünatı varsa sabah kalkınca bide akşam yatmadan yıka.

banyodan banyoyada badem yağıyla diplerini ovala, okşa, sev onları :)

ve clear formen kullan.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

doktora git

veya guzel bir bayan kuaforune git (cakma 5. sinif bir bayan kuaforunden bahsetmiyorum anlayacagin)

onlar in tavsiye edecegi seyleri kullan.

aminoxsil (tam yazilisini hatirlamiyorum) tavsiye edebilirim. biraz pahalidir ama dokulmesini onledigi gibi saclari guclendiriyor.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

bu aminoksil iyi birşeye benziyor. sadece saç için değilmiş üstelik kaşlar ve kirpiklere de iyi geliyormuş

ZzZzZzZ...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jizz_jix
    jizz_jix's avatar
    Erkek

Geçici Saç Dökülmesi

1. Olağan saç dökülmesi
      Normal olarak gelişimini tamamlamış ve folikülle bağlantısı kesilmiş telojen fazdaki saç dökülür. Günde en fazla 100 adet saç telinin dökülmesi normal sayılır. Bu sayının üzerindeki dökülme 'saç dökülmesi sorunu' olarak tanımlanır.
    2. Gebelik ve doğumlara bağlı dökülmeler
      Enzim eksikliklerine ve hormonal dengesizliklere bağlı durumlarda folikül katajen faza girer ve saçların gelişimi durarak normalden daha kısa sürede sonuçta saç telleri dökülür. Hormonlar dengeye girdiğinde dökülme durur. Örneğin doğumdan genellikle 6 ay sonra sorun ortadan kalkar.
    3. Ağır stres
      Özellikle psikosomatik hastalıkların uzun süreli stresle de ilişkili olduğu bilinir. Aynı şekilde bir yakının ölümü, sevgiliden ayrılık, iş kaybı gibi kişinin yaşamında önemli olan stres de, saç dökülmesi sorunun yaşanmasına (telojen effluvium) neden olabilir. Genellikle kişilik yapısına da bağlı olarak hızlı gelişen bu sorun, uzun süreli psikolojik rahatsızlıklara bağlı olarak yavaş da gelişebilir.
    4. Alopesi areata
      Halk arasında 'saç kıran' olarak bilinen, 2-2,5 cm çapında ve dairesel bir alanda ortaya çıkan geçici saç dökülmesi sorunudur. Yaşa bağlı olmayan, kadın ve erkekte eşit sıklıkta görülen bir durumdur. Uzun süreli ve büyük stresin vücut direncini düşürmesi sonucu gelişir. Vücut direncinin yükselmesiyle dökülme görülen alanda saçlar yeniden çıkar.
    5. Kozmetik ürünlere ve yanlış kullanımlara bağlı dökülmeler
      Kozmetik ürünlerde kullanılan sentetik maddeler veya bu ürünlerin yanlış kullanımı da saç ve saçlı deride tahriş ve alerjiye yol açabilir ve neticede saçlar dökülebilir. Örneğin kişinin saç özelliğine uygun olmayan şampuanlar, saç boyaları ve saça şekil vermek amacıyla kullanılan malzeme ve maddelere bağlı olarak olumsuzluklar yaşanabilir.
    6. Yüksek ateşe bağlı dökülmeler
      Kişide genellikle uzun süreli yüksek ateş sonrası görülen dökülmelerdir. Yüksek ateşten 4-6 hafta sonrası görülen bu tip saç dökülmeleri postfebril alopesi olarak adlandırılır.
    7. Kullanılan ilaçlara bağlı dökülmeler
      Bazı ilaçlar (özellikle kan sulandırıcılar, antidepresanlar, antihipertansifler, doğum kontrol ilaçları, yüksek dozda A vitamini v.s.). özellikle uzun süreli tedavi gerektiren durumlarda saç foliküllerini etkileyerek saçların dökülmesine neden olabilir (Diffüz alopesi).
    8. Bazı hastalıklara bağlı dökülmeler
      Özellikle genetik ve hormonal hastalıklar, AIDS, Lichen planus, folikülit gibi hastalıklar geçici dökülme nedenidir.
    9. Dengesiz ve yetersiz beslenmeye bağlı dökülmeler
      Tek taraflı beslenme protein, vitamin ve mineral eksikliğine yol açabilir. Saç sağlığı için özellikle önemli olan demir, çinko, kükürdün yanı sıra B grubu vitaminlerin yeterli miktarda alınmaması saç dökülmesine neden olur..

TURKCELL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaRdUcK
    BaRdUcK's avatar
    Erkek

saçlarını arapsabunu ile yıka ;) dökülme ve kepeğe birebir etkilidir..

imza mimza yok !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

doktora git

veya guzel bir bayan kuaforune git (cakma 5. sinif bir bayan kuaforunden bahsetmiyorum anlayacagin)

onlar in tavsiye edecegi seyleri kullan.

aminoxsil (tam yazilisini hatirlamiyorum) tavsiye edebilirim. biraz pahalidir ama dokulmesini onledigi gibi saclari guclendiriyor.

minoxil sprey mi diyorsun ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hayir kreyzi

AMINEXIL di ilacin ismi

http://i0.richardjohn.co.uk/aminexil_x_42_l.jpg

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Hocam bioxin mi ne öyle bi ilaç vardı onu kullananlarda memnun.. Saç dökülmesini engelliyormuş..

(Ben kullanmadım bilmiyorum :D )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

minoxil fort sprey'de iyidir yapılan klinik araştırmalarda %90 performans almışlar :D

şaka maka kullanan herkes memnun kalmış şikayetçi olan yok

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bu arada bir ilaça karar kılarsan ucuza ayarlarım

Toplam Hit: 4134 Toplam Mesaj: 37