Sadece Tek Bir Adet Kitap Yazmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Merhabalar, En az birkaç yıldır aklımda olan bir konu nedense gereksiz şekilde bugün bu serüvene başlama kararı aldım. 

Tabi hazırlıklar yapıldıktan sonra. Amma ve lakin ben kitap yazıp satmak istemiyorum. 

Hayatımda belirli bir kesim zaman döngüsünde yaşanan ve çok uzaklarda olan birini ilgilendiren, şahsi ve derin bir mevzu var. 

Sadece iki kişiyi ilgilendiren bir yaşanmışlık öyküsü. 

Makale yazarlığı yaptığımdan beri yazım konusunda pek bir sıkıntı çekmiyorum. Lakin bir professionalin tavsiye ve yardımını almam gerek.

İstediğim yardım ise, sadece 1 adet bastırılıcak bu kitapta bana nasıl desem giriş ilerleme sonuç, çoklu kişiliklere sahip olduğumdan 

Kendi ağzımdan yazmak istesemde bazen anlatımcı ağzına yöneldiğimi bazen başka bir insanın anlatımına dahil olduğumu fark ettiğimden

Öykünün içeriğini yüzeysel şekilde anlatıcam, Oda hangi ağızdan yazmam, Nasıl yazmam gerektiğini bana 5dkkasını ayırıp anlatsa yeterlidir.

Tamamen şahsi meseledir, tek bir adet basım olacağından gönderiğim şahsın kitabın sayfasını açar açmaz benim yazdığımı anlamaması 

En azından anlasa bile bunu bilerek okumaması sonua kadar şüphelerde gitmesi, Ne biliyim zihinimde olan birkaç gizlileştirme 

Seçenekleriyle beraber, Kitap ön söz, basım işleri nasıl olur, Örnek veriyorum word belgesi yazım stilleri font boyularına göre 

Bir kitap sayfasına göre uyarlama, gibi kısacası ;

- Yazan yazdıran, işin içerisinde bulunmuş, ve bana öneri göstericek kısa zamanını ayıracak 

Bir muridin yardımı lazım. 

Tek bir adet olması, Ve kendimi gizlemem dolasıyla, kusursuz olmasını istiyorum. Teşekkür ederim 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Hocam konuyu detaylı okumadım ama öncelikle imla ve anlatım bozukluklarını gidermen lazım. Uzun süredir gözüme çarpıyor fakat kırılırsın diye yazmıyordum. Madem konusu açıldı, faydası dokunur diye yazdım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

10 punto times new roman düz metinler için.

başlıklar için

Başlık 20 times new roman 

-Başlık 18 times new roman 

--Başlık 16 times new roman 

---Başlık 14 times new roman 

----Başlık 12  times new roman 

Örnek kod paylaşılacaksa courirer new 10 punto. Açıklama satırları arial narrow 10 punto. Noktadan sonra boşluk ve virgülden sonra boşluk koyacaksın. Tabi bunlar kodlab yayınlarının standartları. Her yayınevinin kendi tarzı olabilir.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Hocam konuyu detaylı okumadım ama öncelikle imla ve anlatım bozukluklarını gidermen lazım. Uzun süredir gözüme çarpıyor fakat kırılırsın diye yazmıyordum. Madem konusu açıldı, faydası dokunur diye yazdım.

Teşekkür ederim hocam, bu birazda boşvermişlikten kaynaklanıyor bi elimde sigara bir yandan çay son ses kulaklarımı parçalayan müzik 

Saç baş dağılmış yalan olmuşluk :) Yazı yazarken dahada dikkat ediyorum genelde gece yapıyorum tam odaklanma için tabi burada pek dikkat 

Etmiyorum. Ama hatta çok düşünmüyorum bu konuyu türkçe dil bilgisi için eğitimcim var, o konuda rahatım önemi taşıdığım tek nokta 

Professional'lik seviyesinde olan kitap işleriyle uğraşmış birinden,

- Çoklu kişilik sorunumu nasıl aşabileceğim, ve tekil ağızdan nasıl yazabileceğimdir. 

1.000 kelimeyi geçen yazılarımdan bir süre sonra, çoklu kişilik devreye girip ilk satır yazılarını unutup 

Farklı bir ağızdan yazamaya başlamak zorluk çıkarıyor bana. Makalede bu kadar uzun süre durulmadığından bir sorun olmuyor. 

Lakin uzun yazılara başlanıldığı zaman zihinsel olarak önüne duramıyorum. Çünkü sabit bir gidiş çizgim yazı akışı yok. 

Yaşanmış öykü olduğundan, maneviyat fazlasıyla konuya dahil olup yaşanmışlığı farklı ağızlardan anlatmaya geçiyor. 

Yani bana biri yol çizicekki bir professional'dan o yolu takip edeyim. Bu konuda tecrübem yok çünki. 

Teşekkür hocam tavsiyen için herzaman dikkate alınacaktır bundan sonra 

1234567B bunu yazdı

10 punto times new roman düz metinler için.

başlıklar için

Başlık 20 times new roman 

-Başlık 18 times new roman 

--Başlık 16 times new roman 

---Başlık 14 times new roman 

----Başlık 12  times new roman 

Örnek kod paylaşılacaksa courirer new 10 punto. Açıklama satırları arial narrow 10 punto. Noktadan sonra boşluk ve virgülden sonra boşluk koyacaksın. Tabi bunlar kodlab yayınlarının standartları. Her yayınevinin kendi tarzı olabilir.

Teşekkür ederim hocam, Bu bilgi yazı fontları konusunda işime yarayacaktır. Önemli tek bir konu yol izleme kalıyor heralde. 

Tanıdık bir yayın evi bulursam, bilenen birkaç yazarlarla tanışıp görüşme fırsatı isteycem artık. Tabi bulunabilirse 

Teşekkür ederim üstadım.

EricNorthman tarafından 29/Nis/15 21:09 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

forumda tanıdığım üzere seni bir kitap kesmez. bence güzel bir konu sarmanı oluştur 

seri kitap çıkar harry potter , alacakaranlık gibi

dalga geçmiyorum ciddiyim bu arada.

yazını tam okumadım ama tavsiyem hikayeyi ana hatlarıyla oluştur

sonra ilgi çekecek hikaye için karakter oluştur.

sonra bu kişiler bir ara gelince karakterler belli olduğu için vereceği cevaplar zaten kestirirsin.

kitap yazamak bir seferde yapılmaz.

çok ünlü bir roman vardı . unuttum adam onu 8 yılda defalarca yırtarak yeniden başlayarak yazamıştı

vay be demiştim. kimdi ama?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bir adet kitap,bir adet insan.... "adet"i atmadan başlayabilirsin.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

forumda tanıdığım üzere seni bir kitap kesmez. bence güzel bir konu sarmanı oluştur 

sonra bu kişiler bir ara gelince karakterler belli olduğu için vereceği cevaplar zaten kestirirsin.

çok ünlü bir roman vardı . unuttum adam onu 8 yılda defalarca yırtarak yeniden başlayarak yazamıştı

Teşekkür ederim abla :) Ama ne o kalıptayız nede ona ayırıcak vaktim var, bu tamamen şahsi ve kurgu üzerine değil 

Zihinde yer alan özel bir bilgiye ait, iki kişi arasında kalması hoş olan güzel bir yaşanmışlık çok professional olsun istemiyorum 

Sadece mevcut bir sorunum var o yüzden professional şekilde yapmış birilerinin bir tavsiyede bulunması beni bu dertten kurtarıcaktır .) 

Hiçbir yazıyı tak okumadığından bunu kısa yazayım dedim :) Teşekkür ederim ilgin için :) 

rapidhacker550 bunu yazdı

Merahaba hocam dikkatin için teşekkür ederim ama bu önemsiz bir öngürüdür :) 
    Herkes bunu detay çekmekte, 48 saatir uykusuzum mesela bunu dikkate almam yazdın diyede 
    Yazımda değişkenlik göstermem, Çünkü yazım zamanım konumum ve şartlarım zamanlı sürelidir, 

Yanı bu tamamen msn yazım kafası :) Ama iş makale yazmak ve ciddiyet arz ettiğinde her yazı özenle yazılır 

Dil bilgisi desteği alınır yanı konu içerisinde özen gösteremiyorum, 

Buda konuya ilgisizlikten değil konuya göstericeğim tek zaman 48 saatlik uykusuzluğun 

Sonunda bana kalan boş vakitten dolayıdır :) 

Dikkatin için teşekkür ederim üstadım .)

EricNorthman tarafından 30/Nis/15 12:34 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Teşekkür ederim abla :) Ama ne o kalıptayız nede ona ayırıcak vaktim var, bu tamamen şahsi ve kurgu üzerine değil 

Zihinde yer alan özel bir bilgiye ait, iki kişi arasında kalması hoş olan güzel bir yaşanmışlık çok professional olsun istemiyorum 

Sadece mevcut bir sorunum var o yüzden professional şekilde yapmış birilerinin bir tavsiyede bulunması beni bu dertten kurtarıcaktır .) 

Hiçbir yazıyı tak okumadığından bunu kısa yazayım dedim :) Teşekkür ederim ilgin için :) 

Merahaba hocam dikkatin için teşekkür ederim ama bu önemsiz bir öngürüdür :) 
    Herkes bunu detay çekmekte, 48 saatir uykusuzum mesela bunu dikkate almam yazdın diyede 
    Yazımda değişkenlik göstermem, Çünkü yazım zamanım konumum ve şartlarım zamanlı sürelidir, 

Yanı bu tamamen msn yazım kafası :) Ama iş makale yazmak ve ciddiyet arz ettiğinde her yazı özenle yazılır 

Dil bilgisi desteği alınır yanı konu içerisinde özen gösteremiyorum, 

Buda konuya ilgisizlikten değil konuya göstericeğim tek zaman 48 saatlik uykusuzluğun 

Sonunda bana kalan boş vakitten dolayıdır :) 

Dikkatin için teşekkür ederim üstadım .)

Rica ederim.

Benim demek istediğim herkes kitap yazıyor ve kendine de yazar diyor.

Tv sunucusundan tut kendisine türkücü dediğimiz kişiler bile kitap yazıyor,yazmasın demiyorum ama kendine yazar demesin.

Edebi bir eser niteliği taşısın istiyorsan böyle şeylere dikkat etmeni isterim şahsen.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Rica ederim.

Benim demek istediğim herkes kitap yazıyor ve kendine de yazar diyor.

Tv sunucusundan tut kendisine türkücü dediğimiz kişiler bile kitap yazıyor,yazmasın demiyorum ama kendine yazar demesin.

Edebi bir eser niteliği taşısın istiyorsan böyle şeylere dikkat etmeni isterim şahsen.

Haa tabi hocam haklısın o konuda bir kopya olacak, okuyacak kişinin de da ayrımlarını önemsemesi olanaksız zaten 

Yeterli düzeyde dil kullanımı sağlandığında göze batmaz artık, hiç gözüm olmadı kitap yazmaktada şu tek kopya hayatım gibi birşey 

O yüzden dikkatli olmak işin içine etmemek istiyorum çok teşekkür ederim bu konuda haklısın gerçekten :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Forumda tanıdığım kadarıyla kitap yazabilecek hayal gücüne sahip değilsin, kalabalık cümleler kuruyorsun o kadar.  Ama yazmak istediğin şey sadece bir hatıra defterinin biraz daha iyisiyse halledebilirsin. Yine bence çoklu kişilik bozukluğun da yok sadece gençsin 10 yıl sonra hepsi geçicek diye düşünüyorum. Başka bir düşüncem de  tek bir kitabını adayacağın kişi buna değmeyecek ve hiç bir zaman okumayacak.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
Toplam Hit: 1774 Toplam Mesaj: 19