Sakal Düzeltme Ve Tıraş Makinesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Gillette Blue 3 kullanıyorum ve her tıraşta kızarıklık oluyor. Sakal ve bıyık düzeltmek için de makastan başka bir şeyim yok. O yüzden bir makine almaya karar verdim. Öğrenci olduğum için aşırı bir bütçem yok. 100-150 lira arası iyi olur ama 200 liraya kadar düşünebilirim. İstediğim çok uzunken kısaltabileceğim, ince düzeltmeler yapabileceğim, istediğimde de sinek kaydı yapabileceğim bir şey. Araştırdım fakat konuya yeni olduğum için bilemedim.

http://www.vatanbilgisayar.com/z-60-cruzer-6-face-tiras-makinesi.html

Diğer konuda bir arkadaş bunu önermiş ama 3 isteğimi de karşılayıp karşılamayacağını anlayamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=58d00Qvk2tU

Bu adamın en baştaki halinden daha uzun bıraktığım oluyor, ama ablanın yaptığı şekillere benzer şeyler çıkarmak istiyorum.

http://www.braun.com/tr/male-grooming/cruzer-shavers-and-trimmers/cruzer-beard-and-head.html

Bu sinek kaydı dışında diğerlerini karşılar gibi duruyor. Fiyatı da gayet uygun. Bir de o ince gri kısmı çok hoşuma gitti. Ama dediğim gibi sinek kaydı için yine tıraş bıçağıyla başbaşa kalıyorum.

Sanırım derdimi anlatabildim. Deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Hocam ben 1 - 1,5 senden beri kullanıyorum. Büyük ihtimal ile bahsettiğin konuda ben tavsiye etmişimdir.

Sinek kaydından tut her türrlü şekline kadar kısaltmasına kadar makina banamasın demiyor. Hem kablosuz. Hem suyun altında da çalışabiliyor. Tavsiye ederim.

BaD_BoYs tarafından 06/Şub/15 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Estağfurullah, ben de bursla krediyle taksitle alacam zaten. Almışken de her işi görsün istiyorum.

BaD_BoYs hocam Braun beard&head'deki gibi ince ayrıntılar için bir özelliği var mı? Bir de aşırı uzun olduğunda sıkıntı çıkarıyor mu?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

Estağfurullah, ben de bursla krediyle taksitle alacam zaten. Almışken de her işi görsün istiyorum.

BaD_BoYs hocam Braun beard&head'deki gibi ince ayrıntılar için bir özelliği var mı? Bir de aşırı uzun olduğunda sıkıntı çıkarıyor mu?

İnce ayrıntılar için özelliğ, kademesi, başlıkları v.s. var hocam. Benim sakallarım video daki elemanın sakalları gibi değil.

Maşallah adamın ki jilet girmemiş orman :) Bu alet o sakalların üstesinden her türlü gelir. Bu cihazı tanıtan bir sürü video var.

Onları incelemeni tavsiye ederim. Bende alırken bir kere alayım tam alayım birdaha işim olmasın dedim ve iyi ki almışım.

Jilet kullanmıyorum artık. Sinek kaydı istediğinde sinek kaydı ol. Şekil vermek istediğinde her türlü şekli ver. Kirli sakal yapmak istediğinde istediğin seniyeyi ayarla yada ekstra başlığı tak ol v.s. v.s. eminim pişman olmazsın.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Bir kaç inceleme videosu izledim, donanım haber'i falan okudum. Düzeltme konusunda herkes çok memnun. Fakat sinek kaydı konusunda da herkes şikayetçi. Elekli olduğu için yakın almıyor diyenler var.  Boyun ve çenede uğraştırıyor diyenler var. Bazıları zaten jilet gibi beklemeyin demiş. Bazıları ise yumuşacık yapıyor demiş. Benim yumuşak olduğu için çok sorun çıkaracağını düşünmüyorum ama yakın almasını istediğimde yakın almaması sorun tabi. Geri tıraş bıçağına döneceksem bir anlamı yok 200 lira vermenin. Bir de bazen eşit miktarda almamasından bahsetmişler. Onun da yanlış kullanım veya çok sert ve sık sakaldan kaynaklanacağını düşündüm. Öğrenci için 200 lira yüksek bir miktar olduğu için halen ikna olmuş değilim. Araştırmaya devam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

bi sinbo bi ustura bi kutu da jilet al rahat et..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu braun un düz olanları sinek kaydı almıyor beni

üçgen olanlardan alsam daha mı iyi alır ?

iş yerinde müdür traş olmuyormusun diyor , her gün oluyorum diyorum 

git makineni değiştir dedi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Valla ben de sinbo ile kisaltip saglam bi jilet ile son darbeleri indiriyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

http://www.vatanbilgisayar.com/qt-4090-vakumlu-sakal-sekillendirici.html

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ben mediamark'tan Panasonic ER-GY10CM503 modelini almıştım.Çok memnunum.İstediğin uzunlukta kısaltırsın, detay verebilirsin.Ama sinek kaydı yapmıyor..

İndirimde 80 liraya almıştım.Şimdi mediamark'ta bulamadım.Diğer sitelerde 169 lira gözüküyor.

Toplam Hit: 2424 Toplam Mesaj: 14