folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Samsung - Hayal Kırıklığı

Samsung - Hayal Kırıklığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

slm müridler,

içimi dökiyim derdimi paylaşıyım dedim sizinle.

samsungla ilk olarak 1997 yılında tanıştım ilk bilgisayarımın cdrom sürücüsü samsung marka idi. 

yıllarca onunla ne filmler izledim ,ne oyunlar oynadım, başakalarının okuyamadığı ne çizik cd'ler okudu,

ne darbelere dayandı, kaçkez kasa değiştim ama onu değiştirmedim, bir kez olsun bana mısın demedi bile.

o zamana göre bu ürün kadar başarılıydı ki bu cdrom sayesinde samsung adeta gözümde  devleşti.

evet cdrom'dan tutun televizona, cep telefonundan ekskovatore, dozere kadar alakasız genişikte envai çeşitte üretim yapan 

bir teknoloji deviydi samsung. ayrıca çalışkan  korelilerin samsung'u sony'e,  hyundai de honda ya rakip olarak olarak

sübvanse ettiğini duyduğumda daha da bir sempatik geldi gözüme. çünkü biz yıllarca kendimiz koreyle kıyaslar,

tarih perspektifini nazara verip  karşılıklı teknolojik ilermeyi mukayaese ederek

"biz neden bir asya kaplanı  olamadık" der dururduk  ...

ta ki bugüne kadar : (

evet bugün internet üzerinden sipariş ettiğim uygun fiyatlı samsung yazıcı elime ulaştı.

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ml-2165-mono-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd40008&categoryId=6

heyecanla korgo görevlisinden koliyi alır almaz dikkatlice açıp kurmaya başladım

ilk başta gayet kusursuz ve mükemmel görünüyordu, güven veriyordu.

ta ki her şeyi tamalayıp deneme çıktısı alana kadar :(

evet kağıdın üzerinde silik yatay sihay çizgiler vardı, 4-5 cm aralıklara siyah çizgiler...

önce hayır olamaz dedim. benden kaynaklanan bi hatadır yanlış kurulum vs yapmışımdır, ilk sayfalar böyledir... diye kendi

kendime teselli vermeye çalıştım ancak daha sonraki denemelerimde aldığım netice de sonucu değiştirmedi.

önce samsung merkezi aradım, sonra  da yetkili servisi ...

en can sıkıcı olan ise paranla rezil olmak kucağında koca koliyle bi rde servis peşnide dolaşmak!!!

şu an bu ilişkinin daha fazla yürümiyeceği kanaatindeyim. her şey pamuk ipliğine bağlı yani servisin kalitesine ve  hizmetine...

oysa ne hayallerim vardı...  ne güzel günlerimiz olacaktı....

hatta yakında da nurtopu gibi bi Galaxy S3'ümüz olacaktı...

ah samsung ah!

gelmişini geçmişini  s*kiyim senin!!!

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Kısmen haklısın fakat Samsung mobilite de ve ekran işinde diğer ilgilendiği alanlara göre çok daha iyi. Sgs 3 alabilirsin yani.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Bu kadar kolaymi Murid, Dedigin gibi envayi cesitte urune el atmis durumda samsung.Buyuk ihtimalle aldigin yazici modeli pek fazla piyasada rabet gormuyorki uretimde basite kacilabiliyor.Bunun icin s3 almaktan vazgecme derim, elimde s2 var cok saglam bir telefon.

Ayrica bir urun alirken , piyasadaki rabet durumunu goz onunde bulundurup, en tercih edilen donanima ve modele yonelin ki bu tur durumlar cikmasin.

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HalloweenSchiff
    HalloweenSchiff's avatar
    Erkek

Hiç üzülme aynı yatay çizgiler benim yazıcımdada var, tonerini değiştir tamamen düzelecektir

--
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Hocam toneri cıkart birazcık salla saga sola yukarı asagı :D Düzelir tahminimce çünki bendede 2 tane samsung yazıcı var biri seninki gibi ufak bakıyorum sılınık yazıyor 2-3 cm aralıkla cıkarıp sallıyorum :D:D düzeliyor bir dene.

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

eywllh hacılar sağolun : ) ama  insanın morali bozuluyor daha kutusunu açar açmaz sıkıntı çıkarması.

sorun tonerden ziyade kağıdı içeri alan bilyelerde gibi görünüyor.

ayrıca baskı sırasında kağıdı alırken düz ve stabil bir ses yerine, kesikli olarak ses geliyor.

bilmiyorum tabi bel ki de normali budur bana öyle geliyordur.

işin kötüsü ise elimde koca koliyle şimdi servis servis dolaşıcam!!!

o da artık değişim yapacaklar mı yoksa daha sıfır ürünü tamire mi sokacaklar belli bile değil.

özetle -> amk hepsiburada!!! amk samsung!!!

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

yanlış yerden almışın büyü bozulmuş :)

zaten elektronik sonuçta sans işi markaları gözde fazla büyütmeye gerek yok

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

servis niye dolaşıyorsun abi yazıcılar genelde sorunlu olabiliyor. tonerle uğraş demiş arkadaşlar bir dene düzelicektir bence.

=)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

üstad sorun yazıcıda değil tonerde.. eğer kağıt sıkışması esnasında toneri çıkarmadan kağıdı çektiysen tonerin drum parçası bozulmuştur sanırım.. toneri çıkar drum parçasını peçete ile sil bakalım düzelmiyorsa o parça değişecek..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Amma büyütmüşsün hepsiburadadan değişim iste kutudan bozuk çıktı diye

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

samsung yazıcı yerine başka bir  yazıcı alsayın keşke. kaliteli yazıcılar var .

www.tekno50.com
Toplam Hit: 2535 Toplam Mesaj: 15