Samsung A71 M51 Den Neden Daha Pahalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/402688-588658/samsung-galaxy-a71_samsung-galaxy-m51/

Gençler Abim de telefon bakınıyormuş da A71i sordu. Ben de epeyden bir karşılaştırayım dedim 

A71 benim M51 den 300tl daha pahalı . M51 in puanı daha fazla ama A71 den ucuz

neden böyle?

M51 3.600 A71 3.900 Amazonda

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bunu bende merak ediyorum. 

Geçen hafta M51 aldık bir işarkadaşımıza.

Kamera sensörleri ve pil kapasiteleri tek farkı.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

M51'in işlemcisinde ki G harfi Graphics kelimesinden geliyor. M51 oyunlarda bir tık daha iyi. Onun harici işlemciler aynı. Ha birde M51'in batarya daha büyük o kadar.

Fiyat konusuna gelecek olursak Samsung, M51 modeli satsın diye özellikle uğraşıyor. Önce akıllı bileklik veriyorlardı sonra AKG kulaklık verdiler. Mesala şuanda Hepsiburada'dan alınca 250 lira alt limitsiz hediye çeki veriyorlar.

Ek : İşin garip tarafı M51'lerde sorun çıkınca Samsung'un elinde değişim cihazı veya yedek parça yokmuş. Yerine sıfır Samsung S20 FE veriyorlarmış. O modelde ram olarak düşük ama işlemci olarak çok daha iyi. Fiyatıda zaten 5 bin küsur.

mkyb tarafından 22/Oca/21 16:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/402688-588658/samsung-galaxy-a71_samsung-galaxy-m51/

M51 in kamerası daha iyi sonuçta di mi?

Sony sensör

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kamerada öyle çok fark olacağını sanmıyorum. M51'de Sony, A71'de ise Samsung'un kendi ürettiği kamera var.

Samsung kameralar renkleri biraz abartıp keskinleştirdiği için kimisinin gözüne daha hoş geliyor. Sony kameralar gözün gördüğüne daha yakın çekiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

A71in parmak izi sensörü ekran altında imiş.. 

Üstüne cam kaplanmaz di mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

2 cihazıda test edip kullanma şansım oldu m51 de a71 de sosyal medya serilik batarya ve kamera performansı konusunda alınabilir cihazlar 

Fakat oyun konusunda bence leş cihazlar gerek ısınma gerek kasma fps düşüklüğü beni bir üst segmente itti malesef

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

A71in parmak izi sensörü ekran altında imiş.. 

Üstüne cam kaplanmaz di mi?

Kaplandı çalışıyor sıkıntı yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

M51 kullanıyorum. Bixby ve edge screen yok (bixby'i kendim yok etmiş olabilirim, hatırlamıyorum). M51 sadece internet mağazasında satılıyor. Kamera konusunda karşılaştırma yapamam. Fiyat farkı da büyük ihtimalle A ve M serisi arasındaki fiyatlandırma politikasıdır diye düşünüyorum.

Bu arada parmaz izi sensörü açma kapama düğmesinde olduğu için kalın kılıfla kullanılamıyor. Sizin için önemlidir belki.

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekrandan parmak izi muhabbetinde ekran koruyucu sorun olmuyor. Kaldı ki yüz tanıma var zaten artık.

Bu arada telefondan oyun oynamayı aşırı saçma buluyorum. Pubg harici zaten telefonun tam manasıyla donanımını kullanacak pek oyun yok. Pubg oynayacak olursamda zaten bilgisayar var. Geniş ekranda zevkini çıkararak oynarım.

mkyb tarafından 22/Oca/21 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Samsung cihazda Sony parça, enteresan . 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 3398 Toplam Mesaj: 34
samsung m51 samsung a71