folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy Note 7'Lerin Patlama Sebebini Canlı Yayında Açıklıyor

Samsung Galaxy Note 7'Lerin Patlama Sebebini Canlı Yayında Açıklıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=_kuiUi2v1dY

Güney Kore saati ile 10 dakika sonra canlı yayında açıklayacaklarmış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Hocam biraz izledimde devamını izleyemiyeceğim rica etsem bittikten sonra sonuç olarak ne dediklerini yazabilirmisin?

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Samsung note 7 ve s7 telefonlarının patlama sebebi şahsi fikrim Apple tarafından yapılan bir su altı operasyonudur.

Amacına ulaşmıştır Samsung a ciddi darbe vurmuş olup piyasanın kaymağını yine yemiştir.

Samsung yıllardır telefon vb cihazlar üretiyor bu tarz hatalara düşecek bir şirket değildir. 

Tabi samsungun bunu bize apple yaptı demesini beklemiyorum b*ku nereye sıvayacak merak ediyorum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Piyasa ilgili kaynak veremeyeceğim bir bilgim var.

Note 7 patlamadan önce piyasa oranları şu şekilde

Samsung %21 Apple %9

Note 7 patladıktan sonra 

Samsung %19 Apple %10

Bu oranlar hem küçük hem büyük oranlar.

Bilin istedim

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Açıklamayı izleyen var mı? Ne diyor samsung?

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek

Samsungtan yapılan açıklama, (Alıntı)

“Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.”

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

uçağa her bindiğimde hala cep telefonlarınızı ucak moduna alın note7 niz varsa kapatın eger not7 telefonunuz alev alırsa hemen bize bildirin tarzında sureklı not7 niz patlarsa yanarsa söyleyin diye uyarı yapıp duruyorlar sanki bilerek kasıtlı bi karalama kampanyası gibi aq .

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Bosluk bunu yazdı

uçağa her bindiğimde hala cep telefonlarınızı ucak moduna alın note7 niz varsa kapatın eger not7 telefonunuz alev alırsa hemen bize bildirin tarzında sureklı not7 niz patlarsa yanarsa söyleyin diye uyarı yapıp duruyorlar sanki bilerek kasıtlı bi karalama kampanyası gibi aq .

belki öyledir fakat riski göze alır mısın samsung'u savunmak için? kaldı ki adamlar patladığını kabul etmişken.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Note 7 olayında bir sabotaj olabileceği düşüncesine katılıyorum zira bilmiyorum Note 7'yi kısa piyasa hayatında mağazada vs kullanan oldu mu ama çok ama çok güzel bir telefondu. Hayatımda kullandığım en iyi telefondu. Eğer şuanda piyasada olsaydı iPhone 7 serisine kök söktürüyordu. En azılı Apple fanboyunu bile kendine çekecek bi cihazdı.

Satışa sunulan ilk modellerde, cihazın tasarımı nedeniyle batarya bazı negatif temas noktaları bükülmelere maruz kalıyordu. Bataryanın bükülmesi, kısa devreye yol açtı ve bu nedenle cihazlarda patlama ve yanma sorunları ile karşılaşıldı.

Yaşanan ilk patlama olayları sonrasında cihazları geri toplayan Samsung, bu sorunun farkına vararak gerekli onarımı sağladı ve yeni cihazları kullanıcılara göndermeye başladı.

Ancak, bu defa Amperex Technology'nin üretmiş olduğu pillerde yer alan üretim hataları, Galaxy Note 7'de ikinci kez patlama sorunlarının meydana çıkmasına ve böylece cihazın tarihe karışmasına neden oldu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Birazda aceleye getiriyorlar. Telefon talebini bir an once saglayabilmek icin baska uretim bantlari ile calisiyorlar. Tabi bunlarda test ediliyor. Sizce ne zaman elastik telefonlar gelir ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

u video kullanılamıyor.

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 2445 Toplam Mesaj: 22
samsung bombsung