Samsung Galaxy S7 Edge Kullananlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar 

Bundan yaklasik 1 ay önce bi arkadastan s7 edge aldim. Adam almanyadan almış ama jelatini daha acmadan kutulu vaziyette getirmis satiyordu. Bende baktim G935F modeli tek hatli hicbir sıkınti yok satin aldim. Telefona bayildim acikcasi sarji 2 gun tam gidiyor ucuncu güne %20 sarjla basliyordum. Ama 4 gun once bi guncelleme geldi ve hersey alt ust oldu. 1 gun zor gidiyor artik sarji. Bende eski surume odin ile döndüm fakat turkiye surumunu indirerek döndüm. Ve normalde telefonda olmayan sacma sapan samsung uygulamalari geldi. Ve sarj olayi degismedi

Simdi benim size sormak istedigim nokta şu: acaba almanya sürümüyle turkiye sürümü farkli mi? Sarj olayini bu kadar etkileyebilecek gucte etki sağlar mı? 

Sizlerin sarjlari ne kadar gidiyor ogrenmek istedim.

Not: ayrica bugun gozume carpan nokta mesaj yazarken 3 sms uzunlugunu gecince turkiyede direk mms moduna geciyor ama telefonda almanya surumu yuklu iken 6 sms dolduktan sonra mms moduna geciyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Selamlar

Bildiğim kadarıyla S7 Edge şarj konusunda en stabil telefonlardan birisi.

Benim tüm gün wifi açık ve sürekli aktif kullanmama rağmen 1,5 gün gidiyor.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Selamlar

Turkiye cihazimi hocam? Ve son bir hafta icerisinde gelen guncellemeyi aldinizmi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Selamlar

+1 en son s8 ile değiştirecektim telefonu mkyb hocanın bilgilendirmesiyle vazgeçtim normalde samsung telefon kullanmazdım ön yargılarım vardı fakat bu telefon bunu yıktı.Cihaz tr cihazı ve her gelen güncellemeyi yüklüyorum tık yok.

Schwarz tarafından 18/Eyl/17 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

S7 Edge geçenlerde evet güncelleme aldı ama o güvenlik yaması. Android'in açıklarını kapatıyorlar. 2 ayda bir gelir güncelleme. Şarjı etkilemez. Sen bi yüklü programları incele hocam onlar etkileyebilir.

Ülkeler arası rom farkı yok. Sadece ülkeye göre romun içinde uygulamalar geliyor. Birde Avrupa ülkelerinin romları daha çabuk güncelleme alır. Samsung ülke ülke güncelleme veriyor. 

Şarj uzun gitsin isteyenler siyah tema ve siyah duvar kağıdı yüklesin. Ekran modunuda uyarlanabilir ekran yapın. Ekran çözünürlüğü pek etki yapmaz ama 1080p yaparsanız oda etkiler. 

mkyb tarafından 18/Eyl/17 12:23 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

"Telefonda olmayan saçma sapan uygulamalar" demişsin bunları devre dışı bırak hocam belki etki eder.

Wingardium Leviosa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

Hocam 18. Ayım olacak cihazla, şarjının 1 günü aştığını hiç gormedim.

Sabah erken uyanılan bir günde 2 3 kere sarj etmek bile gerekiyor kullanım halinde.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yemillie bunu yazdı

Hocam 18. Ayım olacak cihazla, şarjının 1 günü aştığını hiç gormedim.

Sabah erken uyanılan bir günde 2 3 kere sarj etmek bile gerekiyor kullanım halinde.

Batarya kullanım ekranının bir ekran görüntüsünü atsana hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfx
    mstfx's avatar
    Erkek

Valla 1 1,5 gün olayı sadece wifi, ekran parlaklığı otomatik, kamerayı pek kullanmazsanız ve oyun oynamazsanız olabilir.Ekran parlaklığı tam açık,20 Dk oyun ve mobil veri (LTE) max 6 saat falan dayanır ki video izlediğinizi , fotoğraf vs. saymıyorum bile yoksa max. 3saat

Dünya kitaplara ya da haritalara sığmaz.O dışarıda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Wifi ve mobil veri (lte) devamlı açık

Günlük ortalama 1 saat tel görüşmesi

Ekran parlaklığı orta ayarda ve otomatik

Hızlı şarj kapalı olarak şarj ediyorum ortalama 5-5.5 saat ekran süresi alıyorum bir günü çok rahat çıkarıyor.

Önceki mesajımda belirttiğim ayarlara ek olarak gereksiz Samsung ve Google uygulamalarını dondurdum. 

Telefon şebekenin az çektiği bir yerde ise şarjı sömürüyor. Samsung telefonlarda sar değerini düşük tutmak için çekim gücünü düşük tutuyor bilerek. 

Ek olarak always On display'ıda kapatın oda fena şarj harcıyor. 

mkyb tarafından 18/Eyl/17 14:37 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Wifi ve mobil veri (lte) devamlı açık

Günlük ortalama 1 saat tel görüşmesi

Ekran parlaklığı orta ayarda ve otomatik

Hızlı şarj kapalı olarak şarj ediyorum ortalama 5-5.5 saat ekran süresi alıyorum bir günü çok rahat çıkarıyor.

Önceki mesajımda belirttiğim ayarlara ek olarak gereksiz Samsung ve Google uygulamalarını dondurdum. 

Telefon şebekenin az çektiği bir yerde ise şarjı sömürüyor. Samsung telefonlarda sar değerini düşük tutmak için çekim gücünü düşük tutuyor bilerek. 

Ek olarak always On display'ıda kapatın oda fena şarj harcıyor. 

always in şarjımı yediğini hiç görmedim ben. denedim baktım gün içinde pek farketmiyor (%2-3) bende hep açık bırakıyorum 

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 1511 Toplam Mesaj: 16
s7 edge sorunu s7 edge guncelleme ve sarj sorunu