Samsung Note Mi Samsung Galaxy S3 Mü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

lg 4x de nvidia tegra kullanıyor , s3 ün işlemcisi daha güçlü , ancak tegraya özel oyunlarda extra efekt görmenizi sağlar tegra 3 de kasan oyunlar optimize edilmedigi halde s3 de daha hızlı çalışıyor ( donanım haberin s3 testini izlerseniz görebilirsiniz) 

LG bu telefonda bildiğiniz s3 ü birebir kopyalamış ekran boyutu pixel sayısı batarya gücü 1e1 aynı 

nova ekranları hiç elime almadım ama amoled i bir kere kullanan kişinin samsung dan kolay kolay vaz geçmemesini sağlayan bir olay gerçekten daha gerçekçi renklere sahip oluyorsunuz , nova ekran LCD panellerin daha parlak kalmasını sağlıyor ama OLED teknolojisi gelecekte evlerimizde kullanacağımız bir teknoloji şahsen kendim kullandığım için söylüyorum super amoled den inip LCD ye geçmem ancak yine bir super amoled yada super amoled HD tercihim olur.

LG 4x ile s3 ü kıyaslamak aynı  ONE X ile S3 ü kıyaslamak gibi birşey , ses işlemcisi ve kamera işlemcisi olarak ONE X biraz daha üstün. Gerisi güncellemeye ve optimizasyona bakar  s3 performans olarak geçer :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

note u alıpta telefon olarak kullanan varmı ya :|

var valla.

bizim bi arkadas kendisinin elleri zaten basketbolcu gibi oldugu icin cok dikkat cekmiyor acikcasi :D

konuya donersek bence s3.

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narcobs
    narcobs's avatar
    Erkek

s3 bi kaç yönden daha ağır basıyor gibi anlaşılan, sağolun hacılar :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Hocam hiç İphone kullandın mı? :)
    Kullanmadıysan , Telefon hastasıysan (HER BAKIMINDA) kesınlıkle ne S3 ne de note bakma derım ...
    YAnlış anlama 150 - 200 e yakın telefon kullanmış  biri olarak :)   (Nokia 3210 ile (ilk çıktıgında başlayan maceram) HTC one S , HTC one X ve S2 lerle bugunlere geldı :) Hayatımda hiç iphone almamıstım ama 10 gundur falan IPHONE 4s kullanıyorum ... Ve dıyorum kı ''TELEFON KULLANMAMISIM BUGUNE KADAR'' :)
    Eğer sende hıc kullanmadıysan Iphone al derım ... Bundan sonra telefon degıstırmem ama degıstırecek olursam mutlaka bu telefon IPHONE 5 olacak ...

Sevgiyle ........... :)

İmza YOK !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

lg 4x de nvidia tegra kullanıyor , s3 ün işlemcisi daha güçlü , ancak tegraya özel oyunlarda extra efekt görmenizi sağlar tegra 3 de kasan oyunlar optimize edilmedigi halde s3 de daha hızlı çalışıyor ( donanım haberin s3 testini izlerseniz görebilirsiniz) 

LG bu telefonda bildiğiniz s3 ü birebir kopyalamış ekran boyutu pixel sayısı batarya gücü 1e1 aynı 

nova ekranları hiç elime almadım ama amoled i bir kere kullanan kişinin samsung dan kolay kolay vaz geçmemesini sağlayan bir olay gerçekten daha gerçekçi renklere sahip oluyorsunuz , nova ekran LCD panellerin daha parlak kalmasını sağlıyor ama OLED teknolojisi gelecekte evlerimizde kullanacağımız bir teknoloji şahsen kendim kullandığım için söylüyorum super amoled den inip LCD ye geçmem ancak yine bir super amoled yada super amoled HD tercihim olur.

LG 4x ile s3 ü kıyaslamak aynı  ONE X ile S3 ü kıyaslamak gibi birşey , ses işlemcisi ve kamera işlemcisi olarak ONE X biraz daha üstün. Gerisi güncellemeye ve optimizasyona bakar  s3 performans olarak geçer :)

Kopyalamış mı? LG Optimus 4X HD, S3 daha duyurulmadan önce Barcelona'da satışa sunuldu. :) Hatta satışa çıkmadan önce de duyuruldu. Yanlışım varsa düzelt :)

OLED ekranlara göre IPS Nova Display ekranlar daha parlak geliyor bana. Renk kontrast ve kalite olarak Nova Display derim ben her zaman. Tabii bu bakış açısı ve memnuniyetle ilgili bir şey. Bunun fazla tartışmasını yapmak mantıksız olur :) 

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Hocam bence Daniel-koo dinle.İphone 5 bekle derim yok İos bana göre değil dersen Lg optimus 4x

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dostum şunu sakın aklından çıakrma. bazen 1 ghz işlemcili aletler 1.5 ghz 4 çekirdekli aletleri madeara edebilir bunun sebebi de yazılımdır. 

Samsung android yazılımını on numara tasarlayanm bi firma. htc sony falan fisman hepsi tırt. öyle işlemci ram rom koymakla olmuyor. adamlar yapmış 1.5 ghz çift çekirdek ama telefon kapanıyo donuyor bildiğin symbian.

diyeceğim odur ki. paran yoksa s2 al varsa yeni olsun s3 al nette çok gezcem ellerim cebim büyüük taşırım diyorsan note al. kafana hangisi esiyorsa.. ama unutma sakın hep samsung al.

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

@BosphorusPasha

Sonyi de .ikip atmıssın yazılım konusunda ama bu zamana kadar en düşük donanımlı telefonlarında stabiliteyi veren ve en düşük  donanımlı telefonlarına bile 4.0 güncellemesi getiren bi firmaya yazılım konusunda tırt diyemezsin

arayüzüde samsungdan iyidir

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iphone her anlamda üstün.

oyun makinası mı alıyonuz beyler? android kadar geyik işletim sistemi görmedim.

iphone almanı öneriririm ama yinede sen bilirsin :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

dostum şunu sakın aklından çıakrma. bazen 1 ghz işlemcili aletler 1.5 ghz 4 çekirdekli aletleri madeara edebilir bunun sebebi de yazılımdır. 

Samsung android yazılımını on numara tasarlayanm bi firma. htc sony falan fisman hepsi tırt. öyle işlemci ram rom koymakla olmuyor. adamlar yapmış 1.5 ghz çift çekirdek ama telefon kapanıyo donuyor bildiğin symbian.

diyeceğim odur ki. paran yoksa s2 al varsa yeni olsun s3 al nette çok gezcem ellerim cebim büyüük taşırım diyorsan note al. kafana hangisi esiyorsa.. ama unutma sakın hep samsung al.

İlk deiğin doğru olabilir ama özellikle htc ye bok atman çok yanlış.Sense arayüz bence anroidin şahlandığı arayüzdür.Ayrıca azıcık xda-developers da farklı telefon markalarının rom development başlıklarında gezinirsen en çok port edilen arayüzün sense arayüzü olduğunu görebilirsin.Doğru düzgün kimse touchwiz i portlamaya uğraşmıyor.

Arkadaşın sorusuna gelince ben s3 derdim, sonuçta alacağın bir telefon.Cebime zor sığıyorsa(galaxy note) almaya gerek yok diye düşünüyorum.Bide samsungların malzeme kalitesi çok düşük oluyor.s3 te polikarbonat kullanılmış ama yine de bir htc telefon bide samsun telefonu eline aldığında dışarıdan ilk bakışta htc nin kullandığı malzeme kalitesi fersah fersah önde.

Gerçi son htc one x modelinde bazı problemler olduğu söyleniyor, aynı ilk zamanlarında sensetion da olduğu gibi ama bu tür olaylar genelde yazılımsal olduğu için ilerde düzeltilebilr diye düşünüyorum.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 6145 Toplam Mesaj: 34