Samsung S4 Root Nasıl Atabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

selamlar.ikinci el s4 aldım ama ikince ellere güven olmadıgı için root atmak istiyorum.daha önce hiç yapmadım.deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tam model numarasını belirtirsen anlatayım hocam. Samsung'larda model numarası önemli.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tam model numarasını belirtirsen anlatayım hocam. Samsung'larda model numarası önemli.

Yazmayı unutmuşum hocam

GT-19505 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

i9505'tir hocam o. Sendeki model Snapdragon 600'lü yurtdışı versiyon.

-https://yadi.sk/d/Mn0mU2oO9c68Q https://yadi.sk/d/LHETLutWhrTCR ve  bunları indiriyorsun. 

-Sonra telefonu komple kapatıyorsun. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta) + güç tuşlarına basıp ünlem işaretli sarı uyrı levhasının bulunduğu ekran gelene kadar basılı tutuyorsun. Ekranı gördüğünde tuşları bırakıp bir kez ses açma tuşuna basıyorsun. Bu işlem telefonu Download Mode‘a sokacaktır. Telefon Download modundayken USB kablosu ile bilgisayara bağla. Driverların yüklenmesini bekle.

-Odin programını aç. Bağlantı başarılı şekilde gerçekleşmişse ID:COM kutusunda bağlanılan port numarası gözükecek.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğun CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5 dosyasını seç. Start butonu aktifleştiğinde butona tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsin. Yükleme işlemi en fazla 1 dakika sürecektir.

RES OK! mesajını gördüğünde yükleme bitmiş demektir. Bu esnada telefon kendini yeniden başlatıp root yüklemesini yapacaktır. Telefon normal şekilde açılana kadar bekle. Telefon açıldığında menüye girip SuperSu uygulamasını kontrol et.  Uygulama herhangi bir hata vermiyorsa işlem tamam demektir. Kontrol için Google Play Store’dan Root Chceker uygulaması indirip root iznini kontrol edebilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

bende de sony z1 var :) stabil bir rom var mı bildiğiniz 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

do not trun off target şöyle bir hata alıyorum ve port numarası görünmüyor

edit: https://yadi.sk/d/Lh-GOnCN3MwLBm şunu indirdim deniyorum

Naruto tarafından 10/Eyl/18 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

mkyb çok teşekkürler.Kralsın be hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Advanced bunu yazdı

Eski cihazlarda en stabil çalışan rom Lineage OS hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=u_kjJO-t44E

@Naruto

Rica ederim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

Eski cihazlarda en stabil çalışan rom Lineage OS hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=u_kjJO-t44E

@Naruto

Rica ederim.

mkyb  hocam soracağım soru ile ilgili bilginiz var ise yardımınızı bekliyorum. Çözümü bilen başka hocamız var ise de onlarda cevaplarını esirgemez ise sevinirim Teşekkürler :)

3. yılını daha geçen ay doldurmuş Lenovo P70 im var. Kendilerinden memnunum işimi de rahat görüyor ( en baştan tek eksisi kamerasının kötü çekimi )

Neyse ben buna bir rom atayım yeter Lollipop 5.1 kullandığım Oreo 8.1 kurayım dedim. Kurmakta zorlansamda ( İMEİ MAC vs. bilgileri silsem de Allahtan yedek almışım geri yükledim düzelttim) kurdum sorunsuz çalıştırdım.

Şöyle bir sıkıntım ortaya (rom u kurduğum anda) çıktı: hoparlör sesi çok az çıkıyor yani çıkmıyor desem yeridir.

Lollipop 5.1 de mühendislik moduna girerek ayarları yapıp sesi yükseltmiştim ama ne kadar araştırdıysam bu Oreo 8.1 rom da ses yükseltme ilgili bir bilgiye ulaşamadım, bulduğum konulardaki adımları ise çalıştıramadım.

Sorum şu Oreo 8.1 rom kurulu Lenovo P70 in hoperlör sesini yükseltme gibi bir durumum var mı? Varsa nasıldır?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben de not4 e göre arıyordum kaç gündür s4 çıktı  :D 

@mkyb hocam var mi Samsung Note 4 - SM-N910CO için root şeyleri.

next next next install
Toplam Hit: 2095 Toplam Mesaj: 19
root andorid s4