folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sanal Pazaryerlerinde Satış Yapanlar Ürünü Yoldan Mı Buluyor?

Sanal Pazaryerlerinde Satış Yapanlar Ürünü Yoldan Mı Buluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, E ticaretle kendi ürettiğim bitkisel ürünleri satmak istiyorum(yüksek kalite ekstraktlı ürünler), şöyle bir araştırma yaptım ve hala anlamlandıramadığım şeyler var.

ürünü 5 liraya maletmeliyimki 50 liraya satınca uğraştığıma değen bir kazanç elde edebileyim.

ancak bu millet nasıl bu kadar uçuza ürün satabiliyor anlamıyorum. %20 komisyon %10 civarı vergi, damga stopaj kargo muhabese felan derken zaten yüksek kar oranı olan bir ürünün karı yarı yarıyadan daha fazla düşüyor. Tamam sürümden kazanılabilir ama merak ettiğim şu, Tahtakalede 30 liraya satılan bir elektronik ürün burada 25tl, sepetimi 75 e doldursam bile zaten 20 tl kargo var, isim vermeyeyim(demiryolunda yolcu ve yük taşımakta kullanılan, bir ya da birkaç lokomotif tarafından çekilen, ardı ardına bağlanmış vagonlar dizisinden oluşan taşıt)Yol kene gibi milletten %20 civarı komisyon alıp 30 ila 45 gün sonra öderken, bu millet nasıl bu ürünleri bu kadar ucuza satabiliyor anlamış değilim.

Bunu merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. Bir de hali hazırda kendi ürettiği ve yüksek kar marjlı ürünleri sanal pazarda satan arkadaşlardan da önerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum nelere dikkat etmeliyim.

Edit;

Yeni giren birisi için 2 tane pazaryeri önerseniz neresi olurdu?(Bitkisel takviye ürünleri, kozmetik ürünleri)

erebos tarafından 18/May/22 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bu konuyu ben de merak ediyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

30 ile 45 gün arası ödeme mi?

Ürünü hiç satmasanız, durduğu yerde daha çok kâr edersiniz. Bu süre beklemek iyi cesaret

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Anlattığına göre . Semt pazarına gidip 100 300 tl arası küçük. 1 tezgah kiralayıp . Sanki daha iyi para kazanabilirsiniz .

O nasıl kırpma la... dükkana hırsız girse daha az zarar verir . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Düzenli satıcı olduğunuzda o süre iniyor. (15 gün) Komisyon oranlarında düzeltme yapılıyor. Faturasız göndermemek en iyisi kendinizi riske atmaya gerek yok :) 

Not : kozmetik işi yapan bir abi iadeler ve dolardaki yükseliş yüzünden hesaplarını askıya almıştı ki güzel satış yapıyordu. Sadece orjinal Zippo ürünlerini tek bıraktı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

aldığım 5 ürünün 4 ünde fatura gelmiyor. üstünde faturaya benzer kıytırık bir kağıt parçası var ama resmi fatura değil.

böyle böyle para kazanıyorlar muhtemelen

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Tahtakalede 30tl'ye satan adamın aldığı yeri bulup 20 tl'ye alıyor. dükkan kirasıyla 30 tl'ye satacağına dükkan kirası olmadığı için 25tl'ye satıyor işte.

Kendi ürettiğim makineleri sanal pazarsa nasıl satarım, bu konuda fikirlerinizi bekliyorum bende.

Hocam parantez içinde bahsettiğiniz eticaret sitesi harmonia axyridis olarak bilinen canlının logosunda olduğu site mi?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

facebook grupları var takip ettiğim.

hesap kitap bilmediğinden yapıyor insanlar bunları sonra gidip o gruplarda ağlıyolar "1 aydır satış yaptım hesabım eksiye düştü" vs vs diye

bu arada 1 senedir burdaki herkese diyorum, yerli pazaryerlerini siktiredin aliexpress te satış yapın. türkiyeden satıcı almayı bıraktılar şu an. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Hocam parantez içinde bahsettiğiniz eticaret sitesi harmonia axyridis olarak bilinen canlının logosunda olduğu site mi?

Hayır, turunculu site var ya hani. Hani Ali babanın bir çiftliği var. Çiftliğinde çakmalari var.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Biz cüzdan imalatçısıyız pandemide işler baya kötüye gitti, boş duracağımıza oyanalalım dedik ufak tefek bişeyler yaptık. O günki şartlarda toptanda 15-16 liraya sattığımız malı 45 liraya ilana koyduk doğru düzgün para kazanamadık :) 3-4 ay idare idare ettik çok şükür işler açıldıda batmaktan kurtulduk :) şunu gördüm ben sürüm yapamayan boku yiyor. Özellikle al satçı değil de üretici ise mutlaka sürüm yapacak. Al satçı zaten her gördüğü ürünü ilana koyuyor, biri satılmasa diğeri satılıyor, günü kurtarıyor. Maaş isteyen sigorta yemek filan isteyen de yok. Ne kazanıyorsa cebine giriyor. Bütün gün gedikpaşa, Eminönü, mercan Mahmut paşa filan dolanıyor fotoları çekip çekip siteye koyuyor, foto çektiği ürünlerin sürekli devamı varsa eğer hiç stokda tutmuyor, satıldıkça alıp gönderiyor. Bizede geliyor Bu İnternet satıcıları, biz geri gönderiyoruz. Bu gün elimizde olan ürün yarın olmayabiliyor. Stoklu çalışmakda işlerine gelmiyor. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

facebook grupları var takip ettiğim.

hesap kitap bilmediğinden yapıyor insanlar bunları sonra gidip o gruplarda ağlıyolar "1 aydır satış yaptım hesabım eksiye düştü" vs vs diye

bu arada 1 senedir burdaki herkese diyorum, yerli pazaryerlerini siktiredin aliexpress te satış yapın. türkiyeden satıcı almayı bıraktılar şu an. 

Paylaşır mısın rica etsem? Ben de takip etmek istiyorum.

İşkilli Büzük Dingilder.
Toplam Hit: 1933 Toplam Mesaj: 19
eticaret sanalpazar