folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Server Windows ise şöyle bir link buldum

https://social.msdn.microsoft.com/Forums/tr-TR/f9a4eb92-6417-4466-8689-471edf102bc4/aspnet-session-ptal-edilmesi?forum=aspnettr

Biz yaşadığımızda yoktu tabi bu link deneyemedik :)

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam pure php ile ilgili post işlemi sonrası session lar siliniyor mu bir kontrol eder misiniz ? Eğer silinmiyorsa ki zaten silinmemesi lazım framework ile ilgili bir durumdur diyebiliriz.

config/session.php sayfasında same_site değeri lax olmalı normalde. Eğer strict ise lax yapıp dene. Olmadı lax ise strict yap.

Yine aynı dosya içinde lifetime süresi kısa ise uzatabilirsin.

Drive ile alakası olduğunu sanmıyorum ama session drive redis veya table ise file olarakta denenebilir.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@ManiakRhifat , hocam url den kaynaklı değil. Olsaydı 3 yıldır hata verirdi birden bire oldu.

@end yok hocam banka entegrasyonlarını kaldırıp curl kullandığım yerlerde yönlendirme yaptım cayır cuyur çalıştı problemsiz.

@Yazilimci , nasıl yapabilirim ki hocam. Zaten db de bütün işlemler. Session da sadece giriş yapıp yapmadığını tutuyorum. Bazı MusteriID değerleri falan var bununla token yaratıyorum falan filan. Adam çekim yaptıktan sonra session silindiği için tekrar giriş yapmak zorunda kalıyor. Bu da acaba paramı mı çaldılar şüphesi uyandırıyor. En son çekim 15.36 hem sisteme hemde sanal pos hesabına işlem yazılmış ne olduysa ondan sonra olmuş anlam veremedim. Curl'un session silme durumu olablir mi bilmiyorum.. garip geliyor. Bizim sunucu Linux Centos 7

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@ManiakRhifat , hocam url den kaynaklı değil. Olsaydı 3 yıldır hata verirdi birden bire oldu.

@end yok hocam banka entegrasyonlarını kaldırıp curl kullandığım yerlerde yönlendirme yaptım cayır cuyur çalıştı problemsiz.

@Yazilimci , nasıl yapabilirim ki hocam. Zaten db de bütün işlemler. Session da sadece giriş yapıp yapmadığını tutuyorum. Bazı MusteriID değerleri falan var bununla token yaratıyorum falan filan. Adam çekim yaptıktan sonra session silindiği için tekrar giriş yapmak zorunda kalıyor. Bu da acaba paramı mı çaldılar şüphesi uyandırıyor. En son çekim 15.36 hem sisteme hemde sanal pos hesabına işlem yazılmış ne olduysa ondan sonra olmuş anlam veremedim. Curl'un session silme durumu olablir mi bilmiyorum.. garip geliyor. Bizim sunucu Linux Centos 7

Hocam yazilimcinin verdigi cozum basit. Giderken bi siparis id ile gidiyorsun ve donuste de sana onu donuyor. O siparis id kime aitse geri sessionlarini baslat demis. Problemini cozer ama hala neyin sebep oldugunu bilmiyor olacaksin :)

Gunu kurtaracaksan bence uygula bu cozumu.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    $HashedPassword = base64_encode(sha1($Password,"ISO-8859-9")); //md5($Password);
    $HashData = base64_encode(sha1($MerchantId.$MerchantOrderId.$Amount.$OkUrl.$FailUrl.$UserName.$HashedPassword , "ISO-8859-9"));
    $TransactionSecurity=3;
    $xml= '<KuveytTurkVPosMessage xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:xsd="http://www.w3.org/2001/XMLSchema">'
        .'<APIVersion>1.0.0</APIVersion>'
        .'<OkUrl>'.$OkUrl.'</OkUrl>'
        .'<FailUrl>'.$FailUrl.'</FailUrl>'
        .'<HashData>'.$HashData.'</HashData>'
        .'<MerchantId>'.$MerchantId.'</MerchantId>'
        .'<CustomerId>'.$CustomerId.'</CustomerId>'
        .'<UserName>'.$UserName.'</UserName>'
        .'<CardNumber>'.$CardNumber.'</CardNumber>'
        .'<CardExpireDateYear>'.$CardExpireDateYear.'</CardExpireDateYear>'
        .'<CardExpireDateMonth>'.$CardExpireDateMonth.'</CardExpireDateMonth>'
        .'<CardCVV2>'.$CardCVV2.'</CardCVV2>'
        .'<CardHolderName>'.$Name.'</CardHolderName>'
        .'<CardType>MasterCard</CardType>'
        .'<BatchID>0</BatchID>'
        .'<TransactionType>'.$Type.'</TransactionType>'
        .'<InstallmentCount>0</InstallmentCount>'
        .'<Amount>'.$Amount.'</Amount>'
        .'<DisplayAmount>72,56</DisplayAmount>'
        .'<CurrencyCode>'.$CurrencyCode.'</CurrencyCode>'
        .'<MerchantOrderId>'.$MerchantOrderId.'</MerchantOrderId>'
        .'<TransactionSecurity>3</TransactionSecurity>'
        .'<TransactionSide>Sale</TransactionSide>'
        .'</KuveytTurkVPosMessage>';
    try {
        $ch = curl_init();
        curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, false);
        curl_setopt($ch, CURLOPT_HTTPHEADER, array('Content-type: application/xml', 'Content-length: '. strlen($xml)) );
        curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, true); //POST Metodu kullanarak verileri gönder
        curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, false); //Serverdan gelen Header bilgilerini önemseme.
        curl_setopt($ch, CURLOPT_URL,'https://boa.kuveytturk.com.tr/sanalposservice/Home/ThreeDModelPayGate'); //Baglanacagi URL
        curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $xml);

curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true); //Transfer sonuçlarini al.
        $data = curl_exec($ch);
        curl_close($ch);
    }
    catch (Exception $e) {
        echo 'Caught exception: ',  $e->getMessage(), "\n";
    }

echo($data);
    error_reporting(E_ALL);
    ini_set("display_errors", 1);
    ?>

Bu kodun session silme ihtimali var mı ?

Kendi kendine düzeldi. Ne pc yi reboot ettim ne bir şeyi upgrade ettim...

@NmC hocam sıkıntı şu session_destroy methodum yok benim. Bende sadece çıkış işleminden sonra session siliniyor. Her şey token ile gerçekleşiyor. Çözümü her türlü var Sabaha kadar bir çözüm bulurum da neyin buna sebebiyet verdiğini bulmam lazım.

MhmdAlmz tarafından 12/Mar/20 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Hocam pos ekranı frame 'mi ? Siteden çıkış yaptığı için atıyor olabilir mi? Paytr'de frame olayı var misal, site içinde bitiyor herşey. Eğer yönlendirme ile ortak ödeme noktasına atıyorsa, o yüzden çıkış sanarak oturum kapanıyor olabilir mi? 

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Çok saçma bir olay ama daha önce başıma geldi, diskde yer var mı? Eğer session dosyalarının bulunduğu konumda yer kalmamışsa logout edebiliyor yaptığın işlemden bağımsız. 

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Bu kodun session silme ihtimali var mı ?

İşiniz sessionda ise her sayfada session_start  ı yazmanız lazım.

PHP versiyon değişikliğinden dolayı, düne kadar çalışan kod bu gün çalışmamış olabilir.

Dediğim gibi tüm sayfalarda session_start olmalı...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@ManiakRhifat amacım günü kurtarmak değil. Şuan bir problem yok fakat neden böyle olduğunu bilmek istiyorum vallaha merak etmedim değil. Diskte kocaman bir boşluk var :D 500 GB SSD var sistemde 400GB boş.

@SerYolcu Hocam diğer sayfalar da çalışmıyor olay session_start değil. kaldı ki her sayfada var zaten. Php de güncelleme yapmadım son 1 haftada. Güncelleme ypamadan önce yeni versiyondaki değişiklileri okurum zaten.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

sunucuda df -h sonrada df -ih yapıp buraya cıktılarını gönderir misin

Toplam Hit: 11689 Toplam Mesaj: 62
php