SAND ANDREAS

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bu sand andrea sı kurdum ama oyun onarken  ekran kare kare oluyor ekran kartını yükseltmek için bi proğram filan varmı yada bu problemi çözmek için                        

Every thing"s place and her time reach
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Ekran kartını programla yükseltemezsin.Onu yükseltmenin iki yolu vardır

1- Git yenisi al

2- SuNNeTcHi_eFhEnDy dediği gibi overclock yapacaksın.

Overclock u kısaca anlatayım.Aslında bu computerwolf'un işi ama kendisi şuan yatıyordur kesin (saat 1.37) neyse. Donanıma direkt müdahale de bulunuyoruz.Elimize bir havya bir lehim alıp parça tak sök işte.Parça dediğim kondanstatör,direnç olabilir.Tabi her modelin overclock u farklıdır.kimine hiç yapılmaz.Genelde cpu ve ekran kartlarına yapılır.Eee ... Amatör kişiler tarafında yapılırsa kart tamamen çalışmayabilir,ayrıca garanti kapsamından da çıkar.Aklıma bu kadar geldi

Sen bir de ram i yükseltmeyi dene,yeni bir tane al

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hani overclock yapmisligin var mi dersen, yok... Ama benim bildigim overclock islemciye yapilir, ve ertan hocam oyle diil bios dan yapilir overclock... Ekran kartina overclock mu ??? Garip geldi, sanmiyorumki olsun boyle bisey, ama olur olur, benim bildigim olmaz, ama computerwolf gelince aliriz yanitmizi ( :
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    La olum overclock donanıma müdahaledir.Geçenlerde radeon 9XXX serisi bir enkran kartına yaptılar.Adam bir kaç direnç ekledi a.q. seriyi hatırlamıyorum ama mesla 9200 ise 9700 gibi çalışıyordu. Overclock işlemciye ve ekran kartına yapılıyor,başka yapılır mı bilmem.A.q. adamlar devreyi kontrol ediyor verimi arttrımak için bir kaç parça takıyorlar.Anlayamadığım firmalar neden overclock için yer bırakıyor.Yani neden onlar mesela ekran kartına bir direnç koymuyorlar a overclock için mahal bırakıyorlar??? Overclock u yapmak her baba yiğidin harcı değil.Ben elektronikçi olduğum için yaparım ama elimde uygun bir parça yok a.q. :))

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar bi bileni bekliyelim  ama bi şey sçylemem lazım  overlocktan hiç anlamam bu arada monitörün markasını söyliyim SAMSUNG LCD 173P 17''EKRAN 1280*1024 MAX..ÇÖZÜNÜRLÜK ANALOG RGB DVI DIGITAL LİNK AYRICA ŞU sitede bi şeyler buldum ama işe yararmı bilmiyorum www.driverguide.com

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Olum adamı fıtık edersiniz  Madem overclock bilmiyorsun biz niye yazdık a.q. Bilmiyorsan bence hiç başlama.Bulgura giderken evdeki prinçten olursun. Monitöre gelince onla alakası yok.Adam sana ekran kartının özelliğini yaz demişti

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kızacaksınız ama ben ekran kartının özelliklerini bilmiyorum ayrıca moniyörün markasını filan ek bilgi olsun diye verdim hemen kızmayım ...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    aga çözünürlüğü arttır belki ondandır 640x480 se kare kare (lego dan yapılmış gibi çıkması doğal) sen oyunun ayarlarından 1024x768 yada 1280x1024 dene bakiim düzelecekmi

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

YA SUNNETCH_EFHENDY arkadaş bilgisayarı ilk açyığımda ekran çyle hızlı ilerliyorki hiç bi şey okuyamıyorum   bide wert arkadaş senin yazdığından şunu anladım oyunda ayaralr bölümünden ekran çözünürlüğünü dediğin gibi 1024*768 yapıyorum fareyi  kıpraştırdığım an eski haline dönüyor   YAW ARKADAŞLAR ÇILDIRACAM OYUN'UN HİÇ Bİ TADI ÇIKMIYOOOO  ÇILDIRACAM YA ARABALAR DA GAZA BASIYOM ARAÇ 5 SANİYE SONRA HAREKET EDİYO  WALLA BURDA SİNİRDEN ÖLECEM......

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    house forumun şeklinin a.q. haa.O kadar simgeyi neden koyuyorsan,kafada tahta falan mı eksik.Yaz yazacaklarını adamca

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    house
    house's avatar
    Erkek

sunnetchi...... kardeş aygıt yöneticisindeki bilgileri yazıyorum  INTEL(R)82865G Graphics  controller genel de şunlar:

Sistem:

Microsoft Wındows XP

professıonal

version 2002

Service Pack 2

İlkcan yazıcı

ilkcan

55896-OEM-0045327-72937

Bilgisayar

Toplam Hit: 2725 Toplam Mesaj: 13