folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sari Kiz Orumcegi

Sari Kiz Orumcegi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    selam dostlar sanirim bloom nikli muritti orumcekler hakkinda bilgli olan. askerlik yaptigim yerde yazin cikan sari kiz denilen bir ormcek turu var. zehirliymis ve cok hizli afganistandada varmis. camel spider diyorlar. bu orumcek isirdiginda cozumu yokmus sanirim bilgi verecek olan varmi ve kac ay boyunca olur bunlar kisin yok suan yok yazin cikiyorlarmis bloom bilhassa senden bilgi istiyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Hocam ben de tarantula besliyorum evimde tarantulalarım var da tarantulalar için bile çözüm var sarı kız için neden olmasın. Adana da bir köyde görmüştüm o dediğin örümceği. Köyde sokmuş milleti kaç defa bişi olmamış. Araştırayım bakayım dur.

Edit; Tam anlamıyla bir örümcek değil değişik bir yapısı var.

Edit2; Araştırdım hocam hakkında söylenenler efsane. Genel de yeni dönem Askerlerini korkutmak için söylenirmiş bunlar. Soktuğunu anlayamıyormuşsun çünkü önce sokacağı yeri uyuşturuyor sonra da eti sıvılaştıran bir madde salgılıyormuş deldiği yere. Sonra da afiyetle mideye indiriyormuş. Damar yolundan sokması durumu kötü olabilir. Diğer türlüsü yaraya sebep olurmuş ve iyi bakılmazsa enfeksiyon kapma riski varmış dışardan. Bunun dışında herhangi başka birşey yok.

Apolitik tarafından 09/Ara/14 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

hocam sarıkız dedigimiz örümcek özellikle ülkemizde doğuda görülen bir cins ve çok tehlikelidir . ben şırnakta askerlik yaptıgımdan çok sık rast gedim her gece 5-10 arası öldürüyordum. minimum 5 cm gördüm 15 cm kadarda gördüm . ısırdıgı zaman 30 dk içerisinde müdahale edilmesi gerekiliyor yoksa ısırdıgı bölgeyi oldugu gibi çürütüyor ve geri dönüşü yok.çok sinsi bir hayvan .tüğlü bir hayvan bildiklerim bu kadar  :) üstümde gezdi ama allaha şükür ısırmadı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    ApuLitik bunu yazdı

Hocam ben de tarantula besliyorum evimde tarantulalarım var da tarantulalar için bile çözüm var sarı kız için neden olmasın. Adana da bir köyde görmüştüm o dediğin örümceği. Köyde sokmuş milleti kaç defa bişi olmamış. Araştırayım bakayım dur.

Edit2; Araştırdım hocam hakkında söylenenler efsane. Genel de yeni dönem Askerlerini korkutmak için söylenirmiş bunlar. Soktuğunu anlayamıyormuşsun çünkü önce sokacağı yeri uyuşturuyor sonra da eti sıvılaştıran bir madde salgılıyormuş deldiği yere. Sonra da afiyetle mideye indiriyormuş. Damar yolundan sokması durumu kötü olabilir. Diğer türlüsü yaraya sebep olurmuş ve iyi bakılmazsa enfeksiyon kapma riski varmış dışardan. Bunun dışında herhangi başka birşey yok.

zehiri yokmuymuş yani?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı

hocam sarıkız dedigimiz örümcek özellikle ülkemizde doğuda görülen bir cins ve çok tehlikelidir . ben şırnakta askerlik yaptıgımdan çok sık rast gedim her gece 5-10 arası öldürüyordum. minimum 5 cm gördüm 15 cm kadarda gördüm . ısırdıgı zaman 30 dk içerisinde müdahale edilmesi gerekiliyor yoksa ısırdıgı bölgeyi oldugu gibi çürütüyor ve geri dönüşü yok.çok sinsi bir hayvan .tüğlü bir hayvan bildiklerim bu kadar  :) üstümde gezdi ama allaha şükür ısırmadı.

Haydaaaaaa

Hocam naaaptin 15 cm mi?

Ona tasmayi takipta gezdirirsinde

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    ApuLitik bunu yazdı

Hocam merak ettin tarantulayı neden besliyosun hobi gibi bisey mi yoksa.atraksiyon olsun diye mi :) zehirli degil mı sokma durumu yok mu ? Eline filan alip geziyo mu uzerinde nedir ne degildir anlatsan az 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Hocam maraş/elbistan da dağın tepesinde dağ evinde bir yıl kaldım. Orada böğ diyorlar ona. Örümceğim zıplayıp ışınlanmıi gibi bir orada bir burada olan versiyonunu düşünün. Orada derler ki ; ineği soktuğu zaman , ineği güneşten gölgeye kadar getirmeden öldürürmüş.

alt komşum vardı 70 yaşlarında adamdı. Bornozuna saklanmış. Adam duş alıp bornozu giyince sokmuş. Adam hala felçli.

bir de kapıcı süpürgesine benzeyen sanki minyatür gibi bir böcek vardı. çok ağır ilerliyordu. Ama görününş aynı minyayüt kapıcı süpürgesi gibiydi. Çok şaşırmıştık babamLa. Onun ismini bilen var mı?

şuna benziyordu

http://www.shop.ladycraft.net/image/cache/data/LADY%20CRAFT/LC%20Minyat%C3%BCr/SAM_1316-250x250.jpg

myblackworldweb tarafından 09/Ara/14 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    ApuLitik bunu yazdı

zehiri yokmuymuş yani?

Hocam zehiri var ama insanlara o kadar abartı derecesinde etki etmiyor. Hocam "çözümü yokmuş" demiş. Ona karşılık söyledim. Ölümlük felçlik bir durum yok. Ama bildiğin etiniz uyuşturup yiyor yani. Zehiri de akreplere yılanlara vesayre etkili daha çok. İnsan da hayati bir bölgeye denk gelmediği sürece sorun yok. Damar üstüne ve omuriliğe denk gelmediği sürece de sorun yok.

NoToLeRaNcE bunu yazdı

Hocam merak ettin tarantulayı neden besliyosun hobi gibi bisey mi yoksa.atraksiyon olsun diye mi :) zehirli degil mı sokma durumu yok mu ? Eline filan alip geziyo mu uzerinde nedir ne degildir anlatsan az 

Hocam hem hobi için hem atraksiyon için. Evet zehirli bir sürü tür var murinusdan tut vagansa kadar. Hepsinin zehiri türüne göre değişiyor. Tarantulalar bir tür değil aslında bir hayvan. Örümceklerden farklılar örümcekgillerden gelmiyorlar. Elime istediğim gibi alabiliyorum. Soktukları zaman sokulan yer morarıyor zehrin şiddetine göre değişir. Mesela bende bir murinus var, elime alamıyorum onu çok hızlı ve agresif. Daha gençken yeteri kadar büyümemişken bir teraryuma koydum camı inceydi camı patlattı kaçtı zor yakaladım. Sonradan alışıyor ama. Elime almak için şok uygulayıp yavaşlatıyorum sersemlettiriyorum. Murinus soktuğu zaman da elin komple şişiyor morarıyor hastahaneye gidiyorsun. Mesela bir tür var brachypelma smithi, çok dost canlısı eline al istediğin gibi gezdir. Hatta kendisi arkasını dönüyor tüylerine okşattırıyor. Dişlerini getiriyor tam bileğimin damarın üstüne koyuyor felan ama tehlikeli bi hareket yapmıyor. Ama en çok sevdiğim formosa. Çok sosyaller renkleri çok güzel diğer tarantulaları aynı teraryuma koyunca birbirlerini öldürüyorlar ama formosalar aynı teraryumda yaşayabiliyorlar. Duruşları felan da çok asil. O da çok hızlı ama çok sosyal çok güzel oynayabiliyorum onla.

Resimler; (İnternetten alınmıştır)

Murinus;

a

Smithi ;

s

Formosa ;

f

Formosa yavru-genç ;

d

d

a

Apolitik tarafından 09/Ara/14 20:20 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    eyvallah sagolun askerliktede hep bir abartma ve korkutma var neden acaba. ama bizimkilerde hak ediyor
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    eyvallah sagolun askerliktede hep bir abartma ve korkutma var neden acaba. ama bizimkilerde hak ediyor

Ne demek hocam :)

Tarantulalar hakkında önce ki postta edit yapılmıştır hocalar.

Apolitik tarafından 09/Ara/14 20:21 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    ApuLitik bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

Ne demek hocam :)

Tarantulalar hakkında önce ki postta edit yapılmıştır hocalar.

Peki hocam fiyatlari nasil bunlarin, nerden temin edebilirim yasal bi olayi var mı yani satis konusunda. 

Birde en zararsiz ve sosyal olanı formosa dedigin turmudur ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 7757 Toplam Mesaj: 36