folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Şarja Takılan Cep Telefonu Patlar Mı Veya Yangın Çıkarır Mı ?

Şarja Takılan Cep Telefonu Patlar Mı Veya Yangın Çıkarır Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

hayır

ancak eski telefonların batarya ömrü azalır

yeni telefonlar ise tam şarj olduğunda elektriği kesiyor yani prize takılı olsa da problem olmuyor

incelerseniz bataryanın şarjdan sonra ısınmadığını da görebilirsiniz

ola ki milyonda 1 telefon size denk gelir ve patlarsa (nadir de olsa örneği mecvuttur) tazminat davası açabilir ve küçük bir servete sahip olabilirsiniz

tabii ki orijinal ürünler (adaptör, batarya) kullandığınızda geçerli bir durum

yansanayi diye tabir edilen ürünler kullanıp problem yaşadığınızda ise kaybettiklerinizle kalırsınız

Önce sevindirdin adamı servet mervet sonra yan sanayi fln yıktın adamı çin malı diyo :D

Hatalarımla varım, hatta hatasızlıkla gurur duyacak kadar alçalmadım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

HacKeR_tr bunu yazdı:

=)  cümlelerin sıralaması mı yanlış diyosun =P

çin malıysa da garantili almışsa bi fark olmaz

ürün resmi yollarla satılacaksa üretici ve dağıtıcı kanuna uymak zorunda

gidip yan sokaktan belgesiz faturasız alındıysa tüketici tüm haklardan kendi arzusuyla vazgeçmiş demektir

ileride de hiçbir hak iddia edemez

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

Başlıktaki soruya cevaben: hayır.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

telefonu bilmem ama şarj aletin dandik ise patlaya bilir bizzat şahit oldum.ama öyle yangın çıkaracak kadar bir etkisi olur mu emin değilim.

birde bir ihtimal bataryan patlaya bilir.nokianın bazı patlayan batarya haberleri olmuştu hindistanda filan toplatmıştı vs vs vs 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

^Hacı 3.5 v luk batarya bu uyurken telefonla sevişmiyorsan patlasada ewde en çok kız kaçıran hawası yaratır. :D yani içim rahat etmiyor diyosan kendinden uzağa koy sorun çözülür :D

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeonX
    LeonX's avatar
    Erkek

budan 2-3 sene önce haberlerde çıkmıştı adamın baş ucunda el bombası gibi patlamış telefon dikkatli ol hocam birde çin malıymış küllüm olursun :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeonX
    LeonX's avatar
    Erkek

şöyle bir haberde buldum korkutmak gibi olmasın

Cep telefonu bu kez ölüme yol açtı.
    Yeni pil taktığı cep telefonun şartj ettikten sonra cihaz bombaya dönüştüÇin’de, yeni pil taktığı cep telefonunu şarj ettikten sonra gömleğinin cebine koyan Çinli, batarya patlayınca boynundaki damarlardan birinin kesilmesi sonucu can verdiÇin’de bir adamın, cep telefonunun patlaması sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.
    Çin basınında yer alan haberlere göre, Guangzhou kentindeki bir elektronik eşya mağazasında çalışan 20’li yaşlardaki ismi açıklanmayan adam, 30 Ocak’ta yeni bir pil taktığı cep telefonunu şarj ettikten sonra gömleğinin cebine koydu.Telefonun bataryası gömleğin cebindeyken patlayınca, genç adamın boynundaki damarlardan biri kesildi.Çinli yetkililerin söz konusu telefonun ve bataryanın modelini ve nerede yapıldığını incelediği belirtildi.Haberi veren İngiliz Times gazetesi, cep telefonu bataryalarının patlamasını önlemek için birkaç ipucu verdi…PATLAMAYI ÖNLEYECEK İPUÇLARIOrijinal pil ve şarj aleti kullanın.Telefonunuzu modifiye etmeyin.Telefonunuzu yüksek ısıya maruz bırakmayın ve doğrudan güneşin altında bırakmayın.Cep telefonuyla uzun konuşmalar yapmaktan kaçının.Telefon şarj olurken arama yapmayın.
    Gelen aramaları yanıtlamadan önce şarj aletini çıkarın.Cep telefonunuzu cebiniz yerine çantanızda taşımaya çalışın.Hasar görmüş pilleri kullanmayın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

telefon şarjdayken eğer konuşulursa çok riskliymş, bende gece koyarım sabah alırım tel.imi 6 senedir farklı tel.ler kullandım henuz bişe olmadı :D

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abidalherifxW
    abidalherifxW's avatar
    Erkek

bilader geçen gun bu başıma geldi. cep telfonu patlamadı ama şarj makinası patlamştı .yalnız şu vardı 5 li fişe takmıştım alayı doluydu bide bu eklenince olmştu . bundanda olabilir. telfonu yanına koyma kapalı  şekilde şarj olsn yada.

insan ırkının eğitimini bugüne kadar sanki gardiyanlar ile cellatlar yönetmiş gibi görünüyor! //// eski geberlanxD !!! efsaneeeW :D ama yinede geberlanxD açılsa iyi olur :S suçm yokken banlandm :S
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

he patlar. tv lerde cikiyodu ara sira haberlerde falan. yan sanayi pil kullanirsan patlar

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
Toplam Hit: 8061 Toplam Mesaj: 27