Satılık Asus Zenfone5

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    tosun bunu yazdı

Telefon iyi mi ? tavsiye eden var mı

dün aldı babam

güzel

ince hafif  büyük general mobil discovery e göre.

iç dizaynda hemen hemen aynı.tuş kısımlarının yeri değişik olduğundan biraz sıkıntı yaşadım geri tuşu solda mesela generalde sağda . oda alışılır heralde

ne aradığına bağlı gerçi benim telefonda beklentim düşük olduğundan bana göre gayet iyi

discovery ile kıyasla nasıl hocam peki? performansını inceleme şansınız oldu mu

:) discovery kıyaslanmaz hocam etme :) 1 ay sonra lolipop güncellemesi alıyor. ben 4 - 4.30 saat ekran süresi alıyor o zamanlarda line mesajlasıyorum ki wifi hep açıktır. bir kere discovery 1 gb ram var bunda 2 gb. ben tarafsız olmak için yorum yapmadım ama discovery olmaz :) başka cihaz olsa yazmazdım ama discovery 200tl zarar etmiş biri olarak içim cız etti :)

bak yukarıda fotoları ekledim incele. en uzak birşeyi yok telefonun. kılıf 10tl , 6 tane ekran korucusu 2 tanesi 5 tl den 15 tl. kılıf 20 tl zaten 45 tllik hediye ediyorum :)

kazasker1

hocam lite model 1 gb ram geliyor. 1.2 ghz işlemci var. zaten sistem 700mb yakın bir ram tüketiyor kasması normal. benim model ilk çıkanlarda suan piyasada 3 modeli bulunuyor en kaslı güçlü olan budur. kasması felan yok hani o konuda garanti verebilirim

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

hocam 6 ay önce babama aldım. şimdide kardeşime aldım çift sim kartlı modelini. bu fiyata alabileceğin en iyi telefon. Çift simli modeline lolipop gelmiş bu arada

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

normal fiyatı 700, kardeşime aldık çok memnunuz. çok alasım var ama ihtiyacım da param da az olduğundan tutuyorum kendimi. 

discovery kullanıcısıyım, zenfone çok çok daha iyi f/p olarak.

Prometheus tarafından 18/Şub/15 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

kazasker1

hocam lite model 1 gb ram geliyor. 1.2 ghz işlemci var. zaten sistem 700mb yakın bir ram tüketiyor kasması normal. benim model ilk çıkanlarda suan piyasada 3 modeli bulunuyor en kaslı güçlü olan budur. kasması felan yok hani o konuda garanti verebilirim

Yok yanlış anlama olmasın balta derken şaka yapmıştım :) Lite modelden önce ilk çıkan modellerini, üstelik siparişle ve zorlukla alan arkadaşlarım var ve hakkaten memnunlar.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

cihaz çift çekirdek sanırım. gm discovery nin 4 çekirdek li 1.2 ghz işlemcisine kıyasla performansı nasıl ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

kazasker1

Yok yanlış anlama olmasın balta derken şaka yapmıştım :) Lite modelden önce ilk çıkan modellerini, üstelik siparişle ve zorlukla alan arkadaşlarım var ve hakkaten memnunlar.

Yok abicim ben seni yanlış anlamam.  Sende beni yanlış anlama. Saygılar...  zaten bu 2.part Türkiye gelen bende zor bulmuştum.  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

cihaz çift çekirdek sanırım. gm discovery nin 4 çekirdek li 1.2 ghz işlemcisine kıyasla performansı nasıl ? 

İşte bu çekirdek sayısından dolayı ikiside başa baş aslında. Tek kötü tarafı Discovery'de ram 1 GB ondan tıkanıyor. 

İntel mobil işlemci üretmeyi bir türlü beceremedi gitti. İntel işlemcili Windows 8 tabletim var şarj dayanmıyor. Enerji tüketimini iyi yapamıyorlar. Snapdragon'dan şaşmamak lazım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Varg bunu yazdı

İşte bu çekirdek sayısından dolayı ikiside başa baş aslında. Tek kötü tarafı Discovery'de ram 1 GB ondan tıkanıyor. 

İntel mobil işlemci üretmeyi bir türlü beceremedi gitti. İntel işlemcili Windows 8 tabletim var şarj dayanmıyor. Enerji tüketimini iyi yapamıyorlar. Snapdragon'dan şaşmamak lazım. 

Zenfone2 ile büyük oynadı enerji tüketimindede düzeltmeler oluyor güncellemeler ile.  Bide 2 çekirdek değil 4 çekirdek 2 sanal çekirdeği mevcut.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sanal falan hikaye. Bu telefon çıkmadan önce Asus Türkiye Facebook sayfası iki çekirdek yeter kuruyemisçi gibi telefona gerek yok vs gibi bir paylaşım yapmıştı hatta. 

Zenfone 5'in 2 ghz olan versiyonu var. Onlar gelmedi Türkiye'ye. Gelseydi anında alırdım. 

Ek : Asus malzeme kalitesiyle ve yazılım desteğiyle her türlü öper Discovery'i. 

mkyb tarafından 19/Şub/15 03:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

slm satıldı mı telefon?

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
Toplam Hit: 3202 Toplam Mesaj: 25