Satılık Laptop - Asus X550v

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

ihtiyacı olan için güzel fiyat alınır 

saol hocam. fiyatı uygun tutmaya çalıştım.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

asusun bu seriside kronik donma sıkıntıları var. aldım iade ettim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

asusun bu seriside kronik donma sıkıntıları var. aldım iade ettim.

Sizin aldım iade ettim dediğiniz pc yi hatırlayabiliyor musunuz şu olabilir mi?

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550vx-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-4gb-15-6-w10-notebook.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Satışı engellemek istemem, şuanki piyasayı da bilmiyorum fakat bu bilgisayarların soğutma sistemi tam bir rezalet. Oyun oynarken, uzun iş yaparken throttle olacaktır kesinlikle. Tek fan ve limitli miktardaki heatpipe i7-7700hq ve gtx950m i soğutamaz. Tam yükte çalışan i7-7700hq yu anca soğutur. Undervolt yapmanız lazım en azından biraz iyileştirebilmek için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı

Satışı engellemek istemem, şuanki piyasayı da bilmiyorum fakat bu bilgisayarların soğutma sistemi tam bir rezalet. Oyun oynarken, uzun iş yaparken throttle olacaktır kesinlikle. Tek fan ve limitli miktardaki heatpipe i7-7700hq ve gtx950m i soğutamaz. Tam yükte çalışan i7-7700hq yu anca soğutur. Undervolt yapmanız lazım en azından biraz iyileştirebilmek için.

daha önce aynı modeli kullandınız mı?

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı

arkadaşlarımda mevcut birisinde i7-6700hq lu olanı var fortnite da deli throttle oluyor

diğer arkadaşımda i7-7700hq lusu var pek oyun oynamıyor ama incelemiştim biraz onda da aynı tasarım olması lazım, kendim i7-7700hq kullanıcısı olduğum için söylüyorum bu throttle olayını. Soğutması sağlam bir model var elimde hala throttle oluyordu, UV yaptım 87C yi aşmıyor diyebilirim termal macun yenileyince de maks 5C azalır

TheM4D tarafından 25/Şub/19 22:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı

arkadaşlarımda mevcut birisinde i7-6700hq lu olanı var fortnite da deli throttle oluyor

diğer arkadaşımda i7-7700hq lusu var pek oyun oynamıyor ama incelemiştim biraz onda da aynı tasarım olması lazım, kendim i7-7700hq kullanıcısı olduğum için söylüyorum bu throttle olayını. Soğutması sağlam bir model var elimde hala throttle oluyordu, UV yaptım 87C yi aşmıyor diyebilirim termal macun yenileyince de maks 5C azalır

hocam modellerin iç tasarımı farklı olabilir, o yüzden birebir aynı modeli kullanıp kullanmadığınızı merak ettim.

bende şu an 3. nesil asus var, en zorladığımda 102 derece gördü, ancak hala çalışmaya devam etti, hiçbir zaman ısınmadan dolayı reset attıramadım makineye.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Buraya yazılanlardan sonra forum sayfalarını dolaştım, evet bu seri ile alakalı böyle bir kanı var. Fakat yorumlar direk 6. nesil ile alakalı ve 2017 ilk aylarda servise verenler ile ilgili. Bu cihaz 2017 Son aylarda üretilmiş, asus 7. nesil ile ürettiği modellerde iyileştirmeye gitmiştir şeklinde umuyorum. Yani işin açıkçası bende cihazın kronik bir sorunu olup olmadığını merak etmedim değil, bu şekilde zaten satışa sunmam.

Toplam Hit: 2308 Toplam Mesaj: 19
asus