folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Satılık Sıfır İphone 8 Vodafondan Alınma 2 Yıl Garantili

Satılık Sıfır İphone 8 Vodafondan Alınma 2 Yıl Garantili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Asus'a ait Pegatron firması tarafından üretilmiş gözüküyor. Normalde Foxconn yazması gerekiyor fabrika kısmında. 

Swap olmayan bazı cihazlarada Pegatron firması çıkıyor. Farklı cihazlarda farklı fabrikalar yazıyor.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iPhone 4'te şebeke antenini alta koyup telefonda çekme sorunu olunca siz tutmayı bilmiyorsunuz, iPhone 6'da yamulma sorunu olunca telefonu arka cebinize koymayın diye absürt açıklamalar yapan bir firmadan bahsediyoruz. Sence Apple sitesine açık açık bunu yazarak kendisine dava açılmasına izin verir mi ? 

Bugüne kadar LG, Samsung ve General Mobile'dan değişim cihazları aldım 3'ündede değişim cihazları normal satışa sunulan kutuda geldi. Görevliyle birlikte açtık kutuyu aksesuarlar onlarda kaldı sadece cihazı aldım. 

Sana 2 soru :

1. Apple her sorunda değişim yapıyorsa değişim için aldıkları cihazlar ne oluyor ? Başka ülkelerde refurbished olarak satılıyor deme öyle olsaydı normal satılandan çok refurbished cihaz olurdu piyasada.

2. İnternette hiç normal kutulu alınan cihazın çizikli veya sorunlu çıktığını okumadım ama swap cihazlarda çizik ve sorunların olduğunu gösteren onlarca mesaj atabilirim istersen. 

Bana hala inanmıyorsan iPhone cihazının seri numarasından üretildiği fabrikayı sorgulayabilirsin : http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

Bak bakalım en son satırda ne yazıyor ?

Mustafa senin daha swap cihaz ile Refurbished cihaz arasindaki farktan haberin yok hala yanlis bildigini savunuyosun. Swap demek depoda bekletilen ülkeye aksesuarsiz giris yapn cihazlardir. Senin ki tamir görmüs cihaz diye herkesi ki de öyle olacak diye bisey yok. Bak arkadas eklemis cihazi. Ayni fabrika benimkinde de yaziyor. Hani toplama cihazdi? Fabrikasi belli olan sifir ürün iste! Sadece ülkeye aksesuarsiz giris yapmis SIFIR cihaz.

Insanlari yanlis bilgilerinizle ne yönlendirin ne de her konu hakkinda fikir sahibi olmadan ortaya bisey atmayin.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam sana servis formunu attım orada tamir edildi mi yoksa değişim mi yapıldı yazıyor?  Gerçi ben ne desem boş. Akşama kadar burada yazsamda inanmayacaksın. Sana hayatta başarılar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam sana servis formunu attım orada tamir edildi mi yoksa değişim mi yapıldı yazıyor?  Gerçi ben ne desem boş. Akşama kadar burada yazsamda inanmayacaksın. Sana hayatta başarılar. 

Yahu arkadasim anlamak istemiyosun galiba. Seninki öyle diye tüm degisen Iphone‘larda Refurbished olacak diye birsey yok ki! Öyle bir emin konusuyorsun ki bu arkadasin telefonu sanki 2. elmis gibi algi yaratiyorsun. Bu arkadasin telefonu Swap ve SIFIR SIFIR SIFIR cihaz. Depoda bekletilen aksesuarsiz SIFIR cihaz. Kutulu Iphonelar gibi fabrikadan cikmis KULLANILMAMIS ve SIFIR cihaz. Anladin mi simdi? Sana basarilar dilemiyorum cünkü bu egonla bisey olmaz senden.

Florenzi tarafından 15/Ara/17 14:08 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

iPhone 4'te şebeke antenini alta koyup telefonda çekme sorunu olunca siz tutmayı bilmiyorsunuz, iPhone 6'da yamulma sorunu olunca telefonu arka cebinize koymayın diye absürt açıklamalar yapan bir firmadan bahsediyoruz. Sence Apple sitesine açık açık bunu yazarak kendisine dava açılmasına izin verir mi ? 

Bugüne kadar LG, Samsung ve General Mobile'dan değişim cihazları aldım 3'ündede değişim cihazları normal satışa sunulan kutuda geldi. Görevliyle birlikte açtık kutuyu aksesuarlar onlarda kaldı sadece cihazı aldım. 

Sana 2 soru :

1. Apple her sorunda değişim yapıyorsa değişim için aldıkları cihazlar ne oluyor ? Başka ülkelerde refurbished olarak satılıyor deme öyle olsaydı normal satılandan çok refurbished cihaz olurdu piyasada.

2. İnternette hiç normal kutulu alınan cihazın çizikli veya sorunlu çıktığını okumadım ama swap cihazlarda çizik ve sorunların olduğunu gösteren onlarca mesaj atabilirim istersen. 

Bana hala inanmıyorsan iPhone cihazının seri numarasından üretildiği fabrikayı sorgulayabilirsin : http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

Mustafa senin daha swap cihaz ile Refurbished cihaz arasindaki farktan haberin yok hala yanlis bildigini savunuyosun. Swap demek depoda bekletilen ülkeye aksesuarsiz giris yapn cihazlardir. Senin ki tamir görmüs cihaz diye herkesi ki de öyle olacak diye bisey yok. Bak arkadas eklemis cihazi. Ayni fabrika benimkinde de yaziyor. Hani toplama cihazdi? Fabrikasi belli olan sifir ürün iste! Sadece ülkeye aksesuarsiz giris yapmis SIFIR cihaz.

Insanlari yanlis bilgilerinizle ne yönlendirin ne de her konu hakkinda fikir sahibi olmadan ortaya bisey atmayin.

Sen Apple firmasinin swap uyguladigini nerden biliyorsun peki?  Apple calisani misin? Bilmiyorum o yuzden soruyorum. Yakinda bende cihaz edinecem dogru durust  fikrim olsun. 

Yani bir cihaz sikinti cikarinca verilen cihaz swap mi refur mu oluyor bu durumda?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sana 2 soru :

Sen Apple firmasinin swap uyguladigini nerden biliyorsun peki?  Apple calisani misin? Bilmiyorum o yuzden soruyorum. Yakinda bende cihaz edinecem dogru durust  fikrim olsun. 

Yani bir cihaz sikinti cikarinca verilen cihaz swap mi refur mu oluyor bu durumda?

Hocam ilan sahibi arkadas seri numarasi ile telefonun bilgilerini eklemis. Orada Refurbished yazdigini görmüyoruz. Üretici Foxconn degil de Pegatron. Belki de Pegatron’dan geliyo Swap telefonlar. Telefon degisince yukarida verilen site ile kontrol edebilirsin olup olmadigini. Ben internette arastiriyorum. Herhangi bir calisan degilim. Hatta aramizda bir calisan arkadas vardi. O gelse söyler neyin ne oldugunu.

Florenzi tarafından 15/Ara/17 14:24 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tek tek cevap vereyim.

1. İşine gelmeyince hemen "egoist" diye etiket yapıştırdın ya canın sağolsun. Ben "inanmak istemiyorsun" yazmışım sen ise "anlamak istemiyorsun" yazmışsın. Kim daha egoist okuyanlar karar versin.

2. Ben internetten araştırmıyorum senin gibi. Direk başımdan geçen tecrübelerime dayanarak cevap veriyorum sana.

3. Refurbished ile swap cihazları ben karıştırmadım sen karıştırdın. Ben değişim cihazları refurbished diye bir cümle veya kelime kurmadım bir daha oku yazdıklarımı.

4. Konuyu açan müridin cihazının neden öyle yazdığı hakkında iphone 8'in piyasaya çıkalı 2 ay olmuş olmasından dolayı öyle yazdığını düşünüyorum. 

5. Buyur bak Apple yurtdışında davalık olmuş ve haksız bulunmuş : https://tr.sputniknews.com/avrupa/201612121026276594-apple-ganrati-iphone-sifir-cihaz-yenilenmis-cihaz/ 

mkyb tarafından 15/Ara/17 15:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tek tek cevap vereyim.

1. İşine gelmeyince hemen "egoist" diye etiket yapıştırdın ya canın sağolsun. Ben "inanmak istemiyorsun" yazmışım sen ise "anlamak istemiyorsun" yazmışsın. Kim daha egoist okuyanlar karar versin.

2. Ben internetten araştırmıyorum senin gibi. Direk başımdan geçen tecrübelerime dayanarak cevap veriyorum sana.

3. Refurbished ile swap cihazları ben karıştırmadım sen karıştırdın. Ben değişim cihazları refurbished diye bir cümle veya kelime kurmadım bir daha oku yazdıklarımı.

4. Konuyu açan müridin cihazının neden öyle yazdığı hakkında iphone 8'in piyasaya çıkalı 2 ay olmuş olmasından dolayı öyle yazdığını düşünüyorum. 

5. Buyur bak Apple yurtdışında davalık olmuş ve haksız bulunmuş : https://tr.sputniknews.com/avrupa/201612121026276594-apple-ganrati-iphone-sifir-cihaz-yenilenmis-cihaz/ 

1. Senin gibi ilk mesajda ezbere „bu cihaz Swap. Cihazinin degeri düstü bi kere“ deyipte ezbere konusmuyorum. Yukarida yazdim. Bu cihaz KULLANILMAMIS ve SIFIR.

2. Neyin tecrübesi var sende ki? 1-2 teknik forumda yazarlik yapiyosun diye mi geliyo bu tecrübe ya da Apple Store‘un teknik servisinde cetele mi tutuyosun?

3. Yahu yukarida acikliyorum iki cihaz arasindaki farki. Sen ise bu cihaza kendinin ki gibi Refurbished muamelesi yapiyosun. Yukarida da hala ‚Swap cihazlarda cizikler ve sorunlar oldugunu görüyorum nette diyosun‘. Daha farkinda degilsin neyin ne oldugundan.

4. Cevir kazi yanmasin Mustafa. Isine gelmeyince Iphone 8 cikali 2 ay oluyo dimi?

5. Ben ne diyorum? Herkese verilen degisim cihazi Refubrished degil. Yukaridaki davada ise Swap cihaz verilmesi gerekirken Refubrished verilmis, hakli olarak davasini acmis adam.

Florenzi tarafından 15/Ara/17 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

Görüştüğüm Apple teknik servis çalışanları bile bu konuda bilgi sahibi değildir. Yenileniş olduğunu düşündükleri gibi sıfır olduğunu söyleyenler de var. Değişen cihazların tamamı refurbished olmadığı gibi tamamıda yeni değildir.

Konu hakkında bilgi sahibiymiş gibi yazmak mantıklı görünmüyor. Mkyb nickli arkadaş iphone ile alakalı bir çok konuda bu şekilde kesinmiş gibi yanlış bilgiler verdiğini görüyorum. Daha öncede dokunmatiği bozuk telefona cam değişimi yapılması gerektiğini yazmışsın. 

Sonuçta Apple bu telefonları çöpe atacak değil, yenileyebilir. fiyat düşürmeye gerek yok, 2 yıl garantisi var.

osmansan tarafından 15/Ara/17 15:49 tarihinde düzenlenmiştir

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    osmansan bunu yazdı

Görüştüğüm Apple teknik servis çalışanları bile bu konuda bilgi sahibi değildir. Yenileniş olduğunu düşündükleri gibi sıfır olduğunu söyleyenler de var. Değişen cihazların tamamı refurbished olmadığı gibi tamamıda yeni değildir.

Konu hakkında bilgi sahibiymiş gibi yazmak mantıklı görünmüyor. Mkyb nickli arkadaş iphone ile alakalı bir çok konuda bu şekilde kesinmiş gibi yanlış bilgiler verdiğini görüyorum. Daha öncede dokunmatiği bozuk telefona cam değişimi yapılması gerektiğini yazmışsın. 

Sonuçta Apple bu telefonları çöpe atacak değil, yenileyebilir. fiyat düşürmeye gerek yok, 2 yıl garantisi var.

Hocam sana nacizane tavsiyem böyle bilgisizce konusanlara karsi, böyle malinin yanlis bilgilerle degerini düsürmek icin algi yaratanlara karsi asla ve asla bir kurus olsun dahi indirim yapma. Ancak diger iyi niyetli arkadaslara tabi ki yardimci olabilirsin. Burda satamasan dahi baska yerde satarsin. Affola bazi anlayamayanlar icin tekrar yaziyorum: Bu telefon üretim bandindan direk arkadasin eline gecmis olup kutusu acilmamis bir Iphone‘dan farksizdir. Yani SIFIR yani KULLANILMAMISTIR.

(Bizim forumda birseyler türedi. Biri -bunu gecen gün bir arkadasta da gördük- iki alkis alan, iki pohpohlanan karsiki daglari kendi yaratti zannediyor. Digeri ise her telefon ilaninda yerli yersiz „ama bu pahalii hede hödö“ mesaji atiyor. Bastan bu baslikta böyle kesinkes konusulmasa idi bende böyle sert olmazdim)

Florenzi tarafından 15/Ara/17 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 4203 Toplam Mesaj: 40
satılık iphone 8