folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Satılmadık Bi Bu Kalmıstı[(Tamamen Siyasi Akp Yandaşları Buyrun)]

Satılmadık Bi Bu Kalmıstı[(Tamamen Siyasi Akp Yandaşları Buyrun)]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek

arkadaslar haberi 

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Unakitandan_ekonomi_yorumu_189227_1&tarih=15.07.2008&Newsid=189227&Categoryid=1 'adresınden

okudum ve baslıgı gorur gormez kufru bastım o bıse degıl aldıgım abdest bosa gitti neyse olayı unakıtanın konusmasıyla ozetleyım:

-"KÖPRÜ VE OTO YOLLARIN İHALESİNE BU YIL ÇIKMAK İSTİYORUZ"-
    Unakıtan, Kayıt Dışıyla Mücadele Kurulu'nun çalışmalarına devam ettiğine
    de değinerek, eylül ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da
    katılacağı bir toplantıyla açılışı yapacaklarını kaydetti.

Köprü ve otoyolların satışı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini
    anlatan Bakan Unakıtan, şunları söyledi:
    "Köprü ve oto yolların ihalesine bu yıl çıkmak istiyoruz. Otoyolların
    özelleştirilmesi ile ilgili TBMM'de bir kanun var. Onunla ilgili olarak
    bu komisyondan geçti. Şimdi Genel Kurula geldi. Genel Kurulda kabul
    edilince önü tamamen açılacak. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi bir
    ay içinde başlayacak. Bu yıl özelleştirmelerde önemli hamleler
    yapıyoruz. Bu yıl, biliyorsunuz PETKİM, TEKEL'i özelleştirdik ve
    paralarını aldık. Limanlar var, özelleştirildi. Özelleştirmede sırada,
    şeker fabrikaları, otoyollar, Milli Piyango ve Halk Bankası var."

yorum bizim 

Zencinin malı züğürtün çenesini yorar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hayatımda şu unakıtan kadar gıcık bi adam tanımadım.. bi insan ancak bu kadar eşşek olur.. lan be ahmak sen satıyorsun iyi güzel..karşılığında 10 liralık gelir gelecek yeri sen 1 liraya satıyorsun.. tamam onu da yaptın.. ee sonra o 1 liralıyı alıp işletsene.. boş boş işlere harcıyorsun.. sonra efendim paramız yok imf den borç alalım.. yok para basalım yok satalım.. 

üretim olmazsa hiçbirşey olmaz.Satarak bir yerlere varılmaz.bunu 5 yaşındaki çocuk bile bilir.. 

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    akpliyim ama araştırmadan cevaplıyorum bence unakıtan bu sefer yanlış yapmış ama bir araştırmak lazım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

SiyanojeN bunu yazdı:
    -----------------------------
    akpliyim ama araştırmadan cevaplıyorum bence unakıtan bu sefer yanlış yapmış ama bir araştırmak lazım.

bu kaçıncı yanlış... 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı:

SiyanojeN bunu yazdı:

bu kaçıncı yanlış... 

hoca hiç tartışmaya giremicem banlanıyorum yoksa araştır ve doğrumu yanlışmı gör doğru medya politika oku birisi demişti doğan medya trnin en büyük medyası ve sizleri çok iyi kandırıyo bu haberde vatandan şüphelenmeye başladım açıkçası.

araştırın lütfrn 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Yakında camileri ibadethneleri de cemaat ve tarikatlara satarlarsa şaşmayın.Bundan sonra ne satılabilir?Okullar hastaneler yollar köprüler araziler ormanlar deniz yeraltı kaynakları su polisin yaptığı görevi de özel güvenliklere satar ülkenin güvenliğini de Amerikaya havale eder üniversiteleri satabilir vatandaşları başka ülkelere işçi olarak satabilir(köle gibi).Yani arkadaşlar hala satılacak birşeyler var demekki daha çok çekeceğiz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hoca satılanlar bakacaksın.. ben özelleştirmeye karşıyım. eğer herşey devletin tekelinde olsa adaletsizlik olmaz.ama şahıslarda olurlarsa zengin-fakir arası uçurum gittikçe açılır bu da ileride kaose dönüşür.. bu ülkedeki insanlar bence çok sabırlı.. bence devlet politikası özelleştirme yerine kamulaştırma olmak zorunda.çözüm ancak böyle sağlanır.. herşey devletin olsun, devlet yatırımı yapsın.. elde edilen gelir adaletli biçimde insnlar arasında pay edilsin.. 

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek

boğaz köprüsünü kaça satıyolar acaba kredi çeksem yetermi sonra kampanya yaparım köprüde günde 2 geçiş yapana 3. bedava.birde otoyollar köprüler bitince sokakları satmaya başlarlar ama bizim sokakta bikaç çukur var onları düzeltip satsınlar bari daha çok para eder. birde topkapıyı kazmayı bitirmişler galiba ordaki yolu kaça satıcaklar onuda merak ettim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Satılmadık bi bu kalmıştı diye diye mına koydular ortalığın. Durmak yok satmaya devam.

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek
    benim çözemediğim şu satmalarını göremiyoz diyelim cunku daha öncekı iktidarlarda satardı hep ama bu kdar göz önünde değildi ve bugune kadar hiç bir parti hiç bir siyasetçi bu kdar reklam yapmazdı istanbulun heryerınde afişleri dolu bu adamların ve partılerının göz boyamak ıcınde bı ıkı iş yapıyolar (tabi ondanda indiregandisi wardır) ve konustugum (esnaflık yapıyorum) herkes hala bu adamdan hayır beklıyolar nasıl kandırdıysa (herkes çeyrek altına razı amk)

Zencinin malı züğürtün çenesini yorar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackplus
    Blackplus's avatar
    Erkek

devletin en karlı kurumları satılıyor akp bir yeri 10 liraya satıyo elindeki sıcak parayı sağa soal kendi adamlarına veriyor e sonra ? sonra devletin geliri kesiliyor sonrada elektiriği suya herşeye böyle zamı geçiriyorlar ne demişler hazıra dağlar dayanmaz....ama en iyisini yapıyorlar bu milleti ne kadar zikersen o kadar iyi olur.

http://www.karalahana.net/resimler/birgun%20akp%20manseti.jpg

edit:

birde şu lafını hastayım:

BABALAR GİBİ SATARIM

pezevenk sanki babasının malını satıyor...

http://www.yaraticifikirler.biz/wp-content/uploads/akp_bill_bush.jpg

Toplam Hit: 7652 Toplam Mesaj: 66