folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sayısalcı Arkadaşlardan Bi İstek!!!

Sayısalcı Arkadaşlardan Bi İstek!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sayısalcı arkadaşlar ya sizden ufak bi istegim olacak benim sayısalım acaip zayıf yani yok denecek kadar az şu yaz vakti biraz kasayım diyorum ögreneyim bişeyler  ama sıfırdan başlamak istiyorum ne yapmalıyım yardımcı olacak bilgi verecek olan varmı acaba ??
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    7-8 sınıf ders kitaplarından başla. hiç bilgim yok diyosana ama. bildiğin bir şeyler varsa onları belirt ona göre kitap öneriside yapabilirim.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaKoRa
    SaKoRa's avatar
    Erkek
    www.ekolhoca.com  www.dersizle.com  burada görüntülü geometri ve mat. dersleri war bakarsın umarım

Kendinin tutulmuş olduğu aynı hastalığa tutulmuş başka bir hastayı iyileştirmeye uğraşan doktor..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    hmm ne için oss içinmi

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    valla öss için felan deel kendem için zaten üniversitede okuyorum bilgisayar bölümünde ama nasıl okuyorsun die sormayıs :S:S  sıfır hoja herşeye yeniden beşlamam lazım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

hoca bak şimdi ilk önce biyoloji çalış hepsini güzelce anla her konu için video izle mutlaka çünkü ne kadar olursa olsun en ii kitap bile dandik türkiyede hem izlemek daha akılda kalıcı olur biyolojiyi bitirdikten sonra mata başla tabi bu arada biyolojidende her gün bi 20 soru felan çöz unutmamamk için çok adi bi derstir ve çok fazla pratik gerektirir (fizikte felan da pratik gerekir ama mantığını anladınmı uçar gidersin) matematik zaten hem kimya hem fizik hem geometride kullanıldığından çok ii anlaman gerekir en boktan konuları bile önemse ( mesela ben geçen açılar çalışıyım dedim bilmediğim bi sürü şey çıktı) sonra geometriye geç geometride çok soru çözmek önemlidir onun için bnuda başlarda al tabi bu program devam ederken mat ve biyolojidende hergün birer test çöz geometri bittimi kimyaya geç ama bi yerlerden geometri için zor sorular bulup çözmeye çalış acayip etkisi oluyo. kimyayıda bitirdikten sonra fiziğe geç fizikte kesinlikle ve kesinlikle mantık anlamaya bak diğer türlü çoook ters köşe ederler seni tabi fizik çalışırken günde 2 dersten birer yaprak test çöz ( öss için diyorum tabi) zaten fizikte bittimi bol bol her dersten soru çözmeye bak ayrıyetten;

kesinlikle dersleri video ile pekiştir

gelip hayvan gibi bi günde 2 3 konu bitiricem deme az az ama planlı programlı çalış

çok zaruri olmadığı taktirde programını bölme

ya gece 1 2 gibi otur sessiz otur yada sabah 5 6 gibi çalış o sana kalmış

eğer gerçekten verim almak istiyorsan bi gün otur bi günlük program çıkar ama bu programı çıkarırken gaza gelip bi güne 4 5 saat ders atma

benden bu kadar :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    zervalone bunu yazdı:
    -----------------------------

hoca bak şimdi ilk önce biyoloji çalış hepsini güzelce anla her konu için video izle mutlaka çünkü ne kadar olursa olsun en ii kitap bile dandik türkiyede hem izlemek daha akılda kalıcı olur biyolojiyi bitirdikten sonra mata başla tabi bu arada biyolojidende her gün bi 20 soru felan çöz unutmamamk için çok adi bi derstir ve çok fazla pratik gerektirir (fizikte felan da pratik gerekir ama mantığını anladınmı uçar gidersin) matematik zaten hem kimya hem fizik hem geometride kullanıldığından çok ii anlaman gerekir en boktan konuları bile önemse ( mesela ben geçen açılar çalışıyım dedim bilmediğim bi sürü şey çıktı) sonra geometriye geç geometride çok soru çözmek önemlidir onun için bnuda başlarda al tabi bu program devam ederken mat ve biyolojidende hergün birer test çöz geometri bittimi kimyaya geç ama bi yerlerden geometri için zor sorular bulup çözmeye çalış acayip etkisi oluyo. kimyayıda bitirdikten sonra fiziğe geç fizikte kesinlikle ve kesinlikle mantık anlamaya bak diğer türlü çoook ters köşe ederler seni tabi fizik çalışırken günde 2 dersten birer yaprak test çöz ( öss için diyorum tabi) zaten fizikte bittimi bol bol her dersten soru çözmeye bak ayrıyetten;

kesinlikle dersleri video ile pekiştir

gelip hayvan gibi bi günde 2 3 konu bitiricem deme az az ama planlı programlı çalış

çok zaruri olmadığı taktirde programını bölme

ya gece 1 2 gibi otur sessiz otur yada sabah 5 6 gibi çalış o sana kalmış

eğer gerçekten verim almak istiyorsan bi gün otur bi günlük program çıkar ama bu programı çıkarırken gaza gelip bi güne 4 5 saat ders atma

benden bu kadar :)

-----------------------------

teşekkürler hojam dediklerin uygulayacam yani kendimi bu konuda geliştermeme lazım  bi şekilde yapacam zorlayacam kendimi  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

ya eger genel bilgilenmek istiyorum falan diorsan tubitak yayınlarını kullan yada sana ne bilim bikac isim wereyim onların kitaplarına bak dicem ama o da cok akademik olacak herturlu yalan yanlısta olsa orta ogretim temelli baslamalısın önerecegim kitap olarak

fizik için oran yayınlarının lise1-2-3 hem turkce hem ingilizcesi olması gerekio test olarakta guvender konu anlatımlı ve ornek cozumlu bi kitap wardı yanlıs hatırlamıosam o iyi ve kendimi test edeyim ne warsa ogreneyim diosan maltepe soru bankası tabiki

kimya için tumay iyi oda sanıyorum 1 2 3 içinde test de mevcut

biyoloji için al meb in kitaplarını hani bilgiler mukemmel diyemem ama gayet bilgilenirsin ve fen bilimlerinin böle kocaman bi biyoloji kitabı war o gayet asmıs

geometri için birey derim baska bişi demem

matematik konu anlatımı olarak guvender fenbilimleri iyidir kendimi sınıyayım diosan pi yayınlarının bi test kitabı war son testleri tubitak sorusu gibi=)

umarım yanlıs anlamamısımdır ama akademik bilgi istiorum diosanda onerebilrim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek
    ama bak sana şunu diyim sakın ha sakın kendini zorlama ne kadar sürer 1 hafta 2 hafta sonra bırakırsın emeğin hiç olur he bide bende bişey var bilmem belki sendede vardır mesela öss kitabı aldımmı konu anlatımlı eşek kadar kitap gözüm korkuo direk ama sınıf sınıf aldımmı inc eoluo fihristine baktımmı 4 5 konu oluo hemen bitirirm diyorum 2 konu bitio dur şu 3 ünüde bitriym derken hemen bitiyo kitap diğer türlü fihristi bi açıon 30 konu var her bi derste tabi sana kalmış bişi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    valla biraz maymun iştaplıyım ama yok yapacam yani kaçarı yok ögrenmek zorundayım :S:S yani hem ögrenmezsem ben bu okulu 6 senede bitiririm :DD: hemde zevkli bişede kafam biraz bassa :S:S
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    ya simdi bu kız cocuklar için deme yasla kız erkekle ilgisi yok birsuru renkli kalem al ve postitler tik kaıtlar falan al fosforlu onemli seyleri bu post it lere not al ogrenmem ezberlemen gereken formulleri falan böle pc basında cok duruosan onun etrafına yapıstır ne bilim arada bekleme suresi bulunan bi iş yapmak zorunda olduun her yere yapıstır kendine kucuk hedefler koy hedeflerini yerine getirmessen cezalandır cok kalabalık karısık yerlerde ders yapma onune kitapları yıgma bu kadar kolay gelsin kendine inanırsan yaparsın=)

Toplam Hit: 3788 Toplam Mesaj: 25