folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Saylan"In Ölümüne Sevinen Zavallılar-Mustafa Mutlu

Saylan"In Ölümüne Sevinen Zavallılar-Mustafa Mutlu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjhjkjh
    kjhjkjh's avatar
    Dişi

Hayatının son günlerinde de başarıları ve hizmetleri cezasız bırakılmayarak evi basılan Prof. Dr. Türkan Saylan’ı kaybettik...

İyileştirdiği hastalara, okuttuğu gençlere, şefkatli kollarına sığınanlara... Ve elbette laik, demokratik, sosyal, hukuk devletinden yana tavır alıp, Türkan Hoca’nın yolundan gidenlere sabır dilerim.

O; vasiyet olarak ailesinden ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ndeki arkadaşlarından tek bir şey istedi:

“Okuttuğumuz kız öğrenci sayısını 36 binden 100 bine çıkarın, Türkiye’deki her köye bir okul yapın ve her kasabada kız öğrenci yurdu açın...”

Yani son yolculuğuna çıkarken bile bu ülkeyi düşündü.

Peki; bu ülkenin bazı “vatandaş”ları ona ne yaptı?

İkisi aynı anda nasıl oluyorsa; hem dinsizlikle hem de misyonerlikle suçladılar.

Onu darbeci ilan ettiler.

Dün ölüm haberinin duyulmasından sonra da “bayram” yaptılar...

Ölenin arkasından konuşulmayacağını bile unutarak; hakaretlerini, iftiralarını, saldırılarını sürdürdüler...

Aşağıda, www.haber7.com adlı internet sitesinde dün yayınlanan bazı okur yorumlarını, sizden ve Saylan’ın aziz hatırasından özür dileyerek yayınlıyorum.

Okuyun ve nasıl bir ülkede, kimlerle birlikte yaşadığımızı kendi gözlerinizle görün:

* Allah zahmet eylesin!

* Rabbim mecburi kabir arkadaşlarına sabır versin.

* Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Toprak bile kabul etmez.

* Bir ebucehil daha gitti, çok şükürler olsun. Devamını diliyorum Allah’tan.

* Nasıl yani; bir de cenaze namazı mı kılınacakmış? Ne gerek var efendim; bale yapılarak uğurlansın hanımefendi. Nasılsa kendisi de böylesini isterdi.

* Bence Sayın Fazıl Say piyanosuyla bir tören yapsın, daha iyi olur.

* Mezarında Mozart çalıp bale gösterisi yapılması daha uygundur diye düşünüyorum...

* Yıllarca namaz kılanları horladı, baş örtüsüne söylemediğini bırakmadı, şeriatın ne olduğunu bildiği halde, kahrolsun diye bağırıp laiklik dedi... İşte şimdi şeriatla yüzleşme zamanı; tabii yüzü varsa!

* Saylan’ın ölümü inşallah tüm ateist-siyonistlere ibret olur.

* Üzüldüm dersem yalan olur. Ömrünü şeriata düşmanlık yaparak geçiren biri olarak tarihe geçti.

* Bu kadının cenazesini kıldıracak imamlar, o gün iş yavaşlatma eylemi yapsın.

* De get hadi derine...

* Cenaze törenine başörtülüler alınacak mı?

* ADD üyeleri, haydi Türkan Hanım sizi bekliyor o tarafta...

Bu yaratıklar insansa, insanlıktan istifa ediyorum!

Sen bize üç beden büyüktün Türkan Hoca... Rahat uyu.

BAYRAM!

Bugün Atatürk’ün, işgal altındaki yurdumuzu kurtarmak için yola çıktığı günün 90’ıncı yıl dönümü... Hepimize kutlu olsun!

Bazılarının, “İngilizler’in mi, Fransızlar’ın mı mandası altına girmek daha iyi olur” diye tartıştığı günlerde, o; bağımsız bir devlet kurdu.

Doksan yılda geldiğimiz nokta ise ortada:

Hükümetin en düşük işçi emeklisi maaşını 600 TL’den 900 TL’ye çıkarma girişimi, IMF’den dönüyor!

Bağımsızlığımızla (!) gurur duyabiliyor musunuz?

GÜNÜN SORUSU

Sincan Ağır Ceza Mahkemesi, yedi yıl sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ‘kayıp trilyon’ davasında “şüpheli” olarak yargılanmasına karar verdi. Sayın Gül, sorum size:

Hakkınızdaki suçlamalardan aklanana kadar, bir şeyler yapmayı düşünüyor musunuz?

100 BİN KİŞİYİ BUHARLAŞTIRANLAR...

Dün yayınlanan dinci gazetelere göre Pazar günü Ankara’da yapılan Cumhuriyet Mitingi’ne katılanların sayısı 35 bindi.

Merkez medya ise biraz daha insaflı davranıyor ve katılımcı sayısını yaklaşık 50 bin kişi olarak veriyordu. Sadece VATAN, katılımın 100 binin üzerinde olduğunu belirtiyordu.

Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Anıtkabir Komutanlığı, aynı gün Anıtkabir’i ziyaret edenlerin sayısının (yabancı ziyaretçiler hariç) 158 bin 721 kişi olduğunu açıkladı.

Bu sayıya; mitingden sonra Anıtkabir’e gitmeyip evlerine, otobüslerine dönenleri de eklerseniz, gerçek katılımcı sayısını tahmin edebilirsiniz...

Şimdi o meslektaşlara (!) sormak gerekmiyor mu?

Yaklaşık 100 bin kişiyi neden buharlaştırdınız?

bence Muhteşem Bir yazı olmuş + bide şu karikatür herşeyi anlatıyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sevincleri kursaginda kalacagindan emin olsunlar ki Turkiye de Saylan in yetistirdigi onbinlerce ogrencisi var. asil oturup buna uzulsunler.

istemezler tabiki kiz cocuklarinin okuyup akli basinda olmasini. 

istemezler tabi ki insanlarin okuyup akli basinda olmasini

oyle olursa nasil yonetebilecekler, nasil idare edebilecekler, nasil kandirabilecekler, nasil bir cumle ile grup halinde insanlarin uzerine salabilecekler.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjhjkjh
    kjhjkjh's avatar
    Dişi
    bu gülen ölünce aynı mesajları vakit zaman vs. gazetelere atacağım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

underzero !

hocam  kız çocuklarının okumasını istemeyen kimler ?

bunu gerçekten soruyorum.

birde bu kızgınlık bu hiddet niye ? herkes herkesi sevmek zorundamı?

peşinden gittiği ve sahip çıktığı insanı seven herkes ,onuda sevmek zorundamı?

veya şahsını sevmeyen herkes onun sahip çıktığı değerlerinde düşmanımı?

çok sığ düşünüyorsunuz bazen.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

benim tepkimi veya nasil biri oldugumu fettullah gulen oldugu zaman gorursun. bu zamana kadar en sevmedigim adamda olsa kanli bicakli dusmanim da olsa oldugu zaman cikip arkasindan tek kelime etmem "Allah rahmet eylesin" disinda.

bu ulkeye faydasi olmus faydasi dokunmus bir insanin arkasindan soylenenleri gorunce insan kahrediyor. 

saylan i tanimayanlar tanimak yerine kulaktan dolma bilgilerle yasayanlari goruyoruz ki salyalarini silmeden olmus bir insanin arkasindan hakaret edebiliyorlar. 

bumudur muslumanlikta olmus insana saygi ?

+

saylan yillarca dogu da neyin mucadelesini verdi ?

kiz cocuklarini okutmayan insanlari ikna ederek bugun binlerce kiz cocuguna kucak acarak okumasini sagladi, simdi hepsi meslek sahibi hepsi okumus insan. 

sende cok iyi biliyorsun kimlerin okumasini istemedigini. 

+

kimse kimseyi sevmek zorunda degil ama olmus bir insanada saygisi olmasi gerek. ben MUSLUMANIM diyen herkesin bu fikrin yerlesmis olmasi gerek degilmi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjhjkjh
    kjhjkjh's avatar
    Dişi
    elevator bunu yazdı:
    -----------------------------

underzero !

kimler peki okumasını isteyen?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

underzero

Zaten allah rahmet eylesin ve zaten bizim dememizle olacak birşeyde değildir bu .eylermi eylemezmi bun kendisi bilir .

diğer konud bir mesaj yazmıştım silinmiş bale namaz olayıyla ilgili .bu yüzden antipatik bir durum oluşmuştu bende .

diyemezmiydi ?" tamam namaz kıldırın ama balede yaptırın bukadar sıkıcı veya cahil olmayın " diye ?

insanların ölüm olayın bakarsak ben her insanı ölümüne üzülürüm.

ve güleni örnek vermişsin bir anlamda fettuhlahçıymışım gibi bir imaj yaratmış bu kelimen .

değilim..

benim kitabım da belli, resulümde ,yaratıcımda.bunun dışında kimseye ihtiyacım yok .

ölünün arkasından konuşulmaz denmiş birde .unutmaki insanlar ölümlerinden sonrada anılır .ama iyi ama kötü..

iyiydi diyende çıkacaktır kötüydü diyende. sevinecekte çıkacaktır üzülecekte.

bu ,insanoğlunun fıtratında vardır . 

konular şuna dönmüş sevmeyenin a.q ...

öyle birşey olabilirmi ya ?herkes sevmek zorunda değilki .bu ülke ne kahramanlar yarattı geçmişte ve ne kahramanları hiç edip darağacına gönderdi.birebir tanımışlığım yok sadece tv de verdiği demeçleri biliyorum,yani kendisinden duyduğum şeyler.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    RHCP bunu yazdı:
    elevator bunu yazdı:

underzero !

kimler peki okumasını isteyen?

okutulmuş herkes ister.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@elevator

bak ne guzel soyluyorsun Allah rahmet eyler mi eylemez mi kendisi bilir, 

peki insanlar neden onyargili davranip edebiliyor. gidip arastirip ogrenmek yerine illa olaylari gazetelerden, belli amaca hizmet eden mecbualardan ogrendikleriyle geliyor. 

cunku arastirmayi sevmiyorlar. kendi yazdiklarini oyle bir dogru olarak empoze ediyorlar, oyle bir sisiriyorlar ki olen insana onca yaptigi seylere karsi saygi duymak yerine hakaret kufur kiyamet. 

fettullah dan ornek vererek ocusun bucusun anlaminda soylemedim.

hangi amaca hizmet ettigi acikca ortada olan insanin yaptiklarini gormek yerine, bu ulkenin faydasi icin calismis insani yerden yere vuruyorlar.

acik soyluyorum 

kimsenin kimseyi sevme zorunlulugu yok

ama olmus bir insanada ben muslumanim diyenin bir parca saygisi olmasi gerekmez mi ?

kurtulus savasinda, canakkalede o cephede bu cephede bize kursun atani kendi evladimiz gibi bagrimiza basmadik mi ?

biz boyle gormedik mi ? simdi neden insanlar bu kadar kin dolu nefret dolu birbirlerine ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

goruslerını benımsemedigim biriydi. fakat yaptıgı bazı seyler göz ardı edilebilecek şeylerde değil.  ama yazıda okudugum

bazı seylerde ciddi olarak benı düşünmeye sevk etti 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    underzero bugun fethullah gülen ölse de gene öyle sözler sarf etmene gerek yok. Düşünce tarzları birbirine yakın olan insanlar ne demek istedigimi anlar (Bizim onlardan farkımız bu) Nasılsa hesaplaşılcak yer bellidir.Mekan belli zaman belli (Diger taraf) O zaman görüşürüz.. İlk emir'in OKU oldugunu tekrar anımsatmak isterim.Herşey namazda niyazda kafayı kapatmakla bitmiyor.ilim bilim hepsi önemli

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 7249 Toplam Mesaj: 60