folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Scart Kablosunu Hdmı Dönüştürücü Aygıt Varmıdır?

Scart Kablosunu Hdmı Dönüştürücü Aygıt Varmıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

vegapc bunu yazdı:
    -----------------------------

500s de ethernet girişi var modem üstünden izlesene.

hocam tekirdağdaki evimde öyle yapıyodum ama şimdi istanbuldayım ve burdaki internt hızım 1mb.denedim aynı programı baglanıyo kanal listesi yükleniyo hatta kanalları bile değiştiriyorum ama pc ye görüntü gelmiyo büyük ihtimalle net hızından dolayı

Telegram @WVesselam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Tam anlamadım şimdi, scarttan çıkan yayını HDMI dan verirsen kalitenin artacağını düşünmüyorsun dimi?

sadece kaliteyi düşürürsün. bazı uydu alıcılarında ve belki dreamboxun üst modellerinde upscale özelliği vardır yani analog yayını interpolate edip yüksek çözünürlükmüş hissi verdirir tam yüksek çözünürlük olmasa da.

bence senin ihtiyacın olan 500 TL ye toplayacağın bir küp şeklinde kasa ben öyle yaptım. üstüne disk de takarsin hdmi da istersen skystar da takarsın

hocam görüntü kalitesi  öneml değil.3 kişi evde kalıyoz.ben maçları izlemek için aldım dm500.diğer arkadasların futbolla arası hiç yok.o yüzdden maç zamanı pc ye baglayıp maçı izlemek istiyorum.olmadı küçük bi tv alıcam :D

daha önce kullandıgım bi program vardı aynı modem üzerinden ıp ile izleyebiliodum ama şimdi izleyemiyorum internet hızım 1mb oldugu için sanırım

Telegram @WVesselam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

whopper bunu yazdı:
    Var hocam kutu seklinde sey donusturuyordu goruntu hd olabiliyordu ama cok pahaliydi.Bulursam eklerik buraya. Edit. http://www.kablocenter.com/v2/scarthdmievirici-p-354.nhs?cPath=97_98
    aynen böle bişey arıyorum aslında ama çok paraymıs egerki fiyatlar bu şekildeyse küçük tüplü bi tv alırım :D

Telegram @WVesselam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

vesselam bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

Tam anlamadım şimdi, scarttan çıkan yayını HDMI dan verirsen kalitenin artacağını düşünmüyorsun dimi?

sadece kaliteyi düşürürsün. bazı uydu alıcılarında ve belki dreamboxun üst modellerinde upscale özelliği vardır yani analog yayını interpolate edip yüksek çözünürlükmüş hissi verdirir tam yüksek çözünürlük olmasa da.

bence senin ihtiyacın olan 500 TL ye toplayacağın bir küp şeklinde kasa ben öyle yaptım. üstüne disk de takarsin hdmi da istersen skystar da takarsın

hocam görüntü kalitesi  öneml değil.3 kişi evde kalıyoz.ben maçları izlemek için aldım dm500.diğer arkadasların futbolla arası hiç yok.o yüzdden maç zamanı pc ye baglayıp maçı izlemek istiyorum.olmadı küçük bi tv alıcam :D

daha önce kullandıgım bi program vardı aynı modem üzerinden ıp ile izleyebiliodum ama şimdi izleyemiyorum internet hızım 1mb oldugu için sanırım

Hocam öyle yapacaksan hiç heveslenme sonuçta kanalı yine uydu alıcısından değiştirecen. :D yani televizyona ne gidiyorsa sanada o gelir

UCİ MTB Racer DÜ Faculty of Economics and Administrative Sciences
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

Hocam öyle yapacaksan hiç heveslenme sonuçta kanalı yine uydu alıcısından değiştirecen. :D yani televizyona ne gidiyorsa sanada o gelir

tv ye bağlı kablo tv var zaten.ben kendime hayriyetten dm 500 aldım sorun yok yani

Telegram @WVesselam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

vesselam bunu yazdı:

tv ye bağlı kablo tv var zaten.ben kendime hayriyetten dm 500 aldım sorun yok yani

ha tmm takıl o zaman :D

UCİ MTB Racer DÜ Faculty of Economics and Administrative Sciences
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

neden aparat arıyorsunki...............

başka çözümlerde var dreambox üzerinden vlc gibi programlarla zaten izlenebiliyor

google'de "vlc ile dreambox izleme" bunu aratsan dünya kadar sonuç çıkacak.

http://www.dvbsat.org/forum/f246/dreambox-i-pc-de-vlc-ile-izlemek-resimli-26206/

http://www.ozmena.com/nasil-yaparim/bilgisayardan-dreambox-izlemek-2-resimli-anlatim-234185.html

http://www.ozmena.com/addon-amp-utilites/dreambox-unuzu-pc-de-izleyin-ve-kontrol-edin-101067.html

mademki türksün systeme göster ürksün
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:

neden aparat arıyorsunki...............

başka çözümlerde var dreambox üzerinden vlc gibi programlarla zaten izlenebiliyor

google'de "vlc ile dreambox izleme" bunu aratsan dünya kadar sonuç çıkacak.

http://www.dvbsat.org/forum/f246/dreambox-i-pc-de-vlc-ile-izlemek-resimli-26206/

http://www.ozmena.com/nasil-yaparim/bilgisayardan-dreambox-izlemek-2-resimli-anlatim-234185.html

http://www.ozmena.com/addon-amp-utilites/dreambox-unuzu-pc-de-izleyin-ve-kontrol-edin-101067.html

hocam biliyorum 8mb net hızıyla izleyebiliyodum ama şimdiki evde net hızı1 mb kanal listesi gözüküyo baglanıyorum hatta kanal değiştiriom ama görüntü alamıyorum sanırım net hızıyla ilgili

Telegram @WVesselam
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

vesselam bunu yazdı:

Arkadaslar bende HDMI girisli notebook  var.ekran kartım ati5650 hd ve monütörüm de hd uyumlu.Şimdi ben bu pc ye direk uydu alıcımı bağlamak istiyorum.  Fakat kullandigim uydu alicisi dreambox500s ama hd özelligi yok.soru şu bildiğiniz scart kablosunu HDMI kablosununa çeviren bi aygıt varmı?

umarım açıklayıcı olmustur.şimdiden teşekkürler

dreambox un var sa ağ üzerinden bağlansana ? o şekilde izle kanalları

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

vesselam bunu yazdı:

Arkadaslar bende HDMI girisli notebook  var.ekran kartım ati5650 hd ve monütörüm de hd uyumlu.Şimdi ben bu pc ye direk uydu alıcımı bağlamak istiyorum.  Fakat kullandigim uydu alicisi dreambox500s ama hd özelligi yok.soru şu bildiğiniz scart kablosunu HDMI kablosununa çeviren bi aygıt varmı?

umarım açıklayıcı olmustur.şimdiden teşekkürler

dreambox un var sa ağ üzerinden bağlansana ? o şekilde izle kanalları

hocam ağ üzerinden bağlanıyorum kanal listesi yükleniyo kanalları değiştirebiliyorum ama görüntü gelmiyo sanırım net hızıyla ilgili bişey net hızım 1mb

Telegram @WVesselam
Toplam Hit: 5501 Toplam Mesaj: 31