SD RAM Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Eniştem çalıştığı (muhasebe) ofisten 1-2 yıl kadar önce eski kasa getirdi. Kasa çalışıyor ama dediğim gibi eski, üzerinde Windows 2000 Professional kurulu. Ben buna vakti zamanında bir baktım çalışıyor sorunu yok. Dedim Win 7 kurup bütün gereksiz şeyleri kapatayım o şekilde çalışır bir makine olsun dedim ama RAM yetersiz (512mb olmadığı için) olduğu için Win 7 kurmadı, bende öylece bıraktım askerlikti o idi bu idi unuttum gitti. 

Bugün kasanın durduğu yerden birşey almam gerekti kasayı farkettim. Aklıma şu geldi bunun RAM ini yükseltip bilgisayarı olmayan birisine vereyim eğer birisi denk gelmezse de köydeki bahçe evimize götürüp kurayım dedim. 

Şimdi sizlerden bir ricam olacak. Bana 2 tane SD RAM lazım eğer elinde kenarda duran, kullanmadığı 512mb SD RAM ya da 256mb SD RAM olan varsa hayrına karşı ödemeli gönderebilir mi? 256mb da olur ama iki RAM yatağı var makinaya can vermesi açısından 512mb+512mb olsa daha iyi olur.

Win XP kur diyecek olan olursa onu denemedim eğer RAM gönderimi olmaz ise onu deneyeceğim.

Kasadaki 128MB SD RAM in birisinin görselini de atayım dedim, emektarın kendisine saygımız sonsuz:)

Mod'a not konunun kategorisini bulamadım ondan genelde, eğer ilgili kategori varsa taşır mısınız?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Abi herhalde benim yasimdan büyük bu :) 

Memento Mori
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

O makine büyük ihtimalle 512 MB bellek modüllerini desteklemez. SD ramli makine de ta < 2000 öncesidir 7 için işlemci yeterli gelmez. XP denemeni tavsiye ederim. 

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

O makine büyük ihtimalle 512 MB bellek modüllerini desteklemez. SD ramli makine de ta < 2000 öncesidir 7 için işlemci yeterli gelmez. XP denemeni tavsiye ederim. 

https://www.cnet.com/products/compaq-evo-d300-p4-1-7-ghz-monitor-none-series/specs/

sanırım yukarıda link verdiğim yerdeki ürün bendeki ile aynı. kasanın üzerinde yazan model i yazınca bu çıkıyor, kasa da aynı görünüme sahip.

p4 1.7 işlemci yazıyor (ki bende 3.0 işlemci vardı bulursam onu takarım) ram i ayarlarsak p4 e Win 7 kurulur zannımca.

yukarıda Windows 2000 Professional kurulu demiştim ya şimdi ondan emin olamadım belki de XP kurulu. neden emin olamadığımı da söyleyeyim kasanın üzerindeki lisans Windows 2000 Professional da ondan ben o kurulu dedim. makineye bakalı da uzunca zaman oldu orada bir yanlış hatıralama olabilir.

aşağıdaki linkte de o kasanın bir üst serisini Win 7 ye yükseltmişler

https://www.youtube.com/watch?v=9UaNYmWM5SY

@YeniHarman dedimya emektar, profilindeki yaşın doğru ise dediğinde haklısın :)

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hoca bunlarda "pc" muhabbeti vardı ona dikkat et aynı olmazsa çalışmıyordu. sendeki pc133 buna takacağın ikinci ramda pc133 olması lazım.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Pc133 2 tane ram vardı attım heralde bulamadım haci verirdim sana valla.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

hoca bunlarda "pc" muhabbeti vardı ona dikkat et aynı olmazsa çalışmıyordu. sendeki pc133 buna takacağın ikinci ramda pc133 olması lazım.

oha onu nasıl hatırladın ayqü ! maşallah tü tü tü! 

bende vardı birsürü ama evde değilim malesef iş dolayısıyla oteldeyim ya :/ mesajım bulunsun 2-3 aya hala bir sonuç olmaz ise ben eski konulara bakar hatırlarım yine yollarım sana

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

oha onu nasıl hatırladın ayqü ! maşallah tü tü tü! 

bende vardı birsürü ama evde değilim malesef iş dolayısıyla oteldeyim ya :/ mesajım bulunsun 2-3 aya hala bir sonuç olmaz ise ben eski konulara bakar hatırlarım yine yollarım sana

+ @skyvalet ilginiz için teşekkürler arkadaşlar

@Lupin hocam nette (büyük ihtimalle kullanılmışını) 512mb olanı 30 tl civarı ücrete veriyorlar, parasında değilim ama para vermekte istemiyorum, belki kullanmayan vardır göndermek ister diye sordum ve hala beklemedeyim eğer olurda yardımcı olacak birisi çıkmazsa acelem yok sizdekilere talip olurum :) teşekkürler tekrardan 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

256 ram mi? Öyle herşeye ezbere windows 7 kurulur mu arkadaş? EDO ram bile vardı bende bir aralar.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

256 ram mi? Öyle herşeye ezbere windows 7 kurulur mu arkadaş? EDO ram bile vardı bende bir aralar.

Hocam ezber e değildir deneme yanılmadır yahu sende öldürüp atma :) yukarıda belirttim Windows 7yi kurmayı denedim RAMin yetersiz olduğunu en az 512mb olmasının gerektiğini belirtti kurulum mesajı. Eğer ki diğer donanımlar yetersiz olsa onu da belirtildi dimi? 

Bu arada hala beklemedeyim ilgilenenlere duyurulur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Görmeyenler için konu şimdilik bir kez yukarı.

Toplam Hit: 1767 Toplam Mesaj: 12
sd sdram sd ram