SEÇİM - Klavye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

bunu yapıcam diye uykusuz kaldım, bi eksik varsa uyanınca düzelteyim, iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=zFO6sy5-B2o

banneduser tarafından 18/May/23 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

Emeğine sağlık

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Emeğine sağlık kralım

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

secim deyince cb secimi ile ilgili sandim :) 

uzgunum olmamış. nedenlerini aciklayim

1- öncelikle teknolojiyle ilgili bir video yapiyorsan. bilgisayar önünde ( cok klasik farkli olsun diyorsan yapma) yada daha cool görünecegin br yerde .

ne bileyim bir kitaplik önünde videonu cekebilirsin.

2- isiklandirma kötü olmus.

saha soft olsun. korku filmi konsepti gibi. ve kameranin acisi beline kadar alsin.

bu cok yukarıda kalmis .

3- klavyelere bodoslama dalmissin.

ne anlatiyor bu diyene kadar video bitti :)

giris cumlesinde klavyeyi anlatacağıni belli etmen lazimdi. cok heyecanli konusmussun bu kadar kasma . sakin . 

acemiler heyecanli oluyor. sanki canli yayin degil ya .olmadi tekrar cekersin

sevkini kirmayim .daha iyisini yaparsin 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

secim deyince cb secimi ile ilgili sandim :) 

uzgunum olmamış. nedenlerini aciklayim

1- öncelikle teknolojiyle ilgili bir video yapiyorsan. bilgisayar önünde ( cok klasik farkli olsun diyorsan yapma) yada daha cool görünecegin br yerde .

ne bileyim bir kitaplik önünde videonu cekebilirsin.

2- isiklandirma kötü olmus.

saha soft olsun. korku filmi konsepti gibi. ve kameranin acisi beline kadar alsin.

bu cok yukarıda kalmis .

3- klavyelere bodoslama dalmissin.

ne anlatiyor bu diyene kadar video bitti :)

giris cumlesinde klavyeyi anlatacağıni belli etmen lazimdi. cok heyecanli konusmussun bu kadar kasma . sakin . 

acemiler heyecanli oluyor. sanki canli yayin degil ya .olmadi tekrar cekersin

sevkini kirmayim .daha iyisini yaparsin 

eyvallah tavsiyelerin için teşekkür ederim :) amacım klavyeye bağlamaktı başta konuştuklarım da tamamen klavye zaten :) Zaten biraz aceleye getirdim videoyu

@lancelot @sadakat eyvallah teşekkür ederim :)

Edit: custom klavye konusu derya deniz, özellikleri toparlarken bile beyin yakıyor, o yüzden içeriği tek videoda anlatmak çok zor, detay olunca da kimse bakmıyor, tek cümle anlatıp geçeyim dedim

banneduser tarafından 13/May/23 17:10 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Abi o girişin neydi öyle.

Konunun klavye ve kısayol olduğunu öğrenince noldu ya falan dedim.

futurist eksikleri anlatmış, ben sadece şunu söyliyeyim;

Mimiklerin konuşmalarına entegre hareket etmemiş ve içinde ç ve ş harfleri olan cümleleri yuvarlamışsın.

Biraz UX egzersizi yapmalısın. (ç ve ş'ler benim düşmanım)

the man who gets tired after eating a ban
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    tahref156 bunu yazdı

Abi o girişin neydi öyle.

Konunun klavye ve kısayol olduğunu öğrenince noldu ya falan dedim.

futurist eksikleri anlatmış, ben sadece şunu söyliyeyim;

Mimiklerin konuşmalarına entegre hareket etmemiş ve içinde ç ve ş harfleri olan cümleleri yuvarlamışsın.

Biraz UX egzersizi yapmalısın. (ç ve ş'ler benim düşmanım)

hocam sorma o ç ler ş ler bitirdi beni, düzeltmek için saatlerce uğraşıyordum baktım çok da düzelmiyor saldım ne yalan söyleyeyim. diksiyon çalışıcam ama

ride or die..
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

benim t harfleri dikkatimi çekti. 

şu cümleyi senin söylediğin ve benim duyduğum şekliyle yazayım.

söylediğin: kısa yol tuşlarını tek bi tuşa atayabilirsin.

duyduğum: kısa yol tuşlarını tsek bi tsuşa atsayabilirsin.

r harflerini de ruslar gibi yapma ama biraz da yuvarladın gibi.

uzmanı değilim ama klavye derken kullandığın L harfi de biraz kalın gibi. ne bileyim böyle LAPA derkenki şekilde söylemeni beklerdim; sen kalın söylemişsin. şu videoda söylüyor ablamız

https://www.youtube.com/watch?v=j7D3CCC4H9M&ab_channel=K%C4%B0DE%C4%9Fitim 

De genio e de louco, todos temos um pouco!
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam daha abone toplamadan clickbait başlıklara başlamak ne kadar akıllıca bi tercih sence :)

goo.gl/qBNZmW
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

içerik güzel ama görüntü kalitesi sorunlu. her ne kadar youtube olsa da günümüzde youtube içerik görüntü kaliteleri ciddi anlamda yükselmiş durumda.
    izleyiciler ister istemez bu görüntülere alışıyorlar ve aşağısında kalanları izlemekten uzak duruyorlar. videonu izledim ilk gözüme çarpan pozlama sorunları çektiğin kamera her ne ise ( telefon vs ) pozlamayı doğru yap. gördüğüm videoda otomatik pozlama ayarları olduğu anlaşılıyor anlık olarak pozlama değerleri değişiyor. bazı yerler yanmış durumda yani over expose olmuş. telefonla çekiyorsan bile pozlamayı ışığına göre ayarlayıp kilitlemen lazım. 
    kameran iyi yada kötü bu çok bir şey fark ettirmez doğru ışık kullanımı ve pozlama her şeydir. iPhone5 le çekilmiş reklam filmleri (apple'ın kendi reklamı dahil) ve kısa filmler var :) 
    Yt'da içerik ne kadar önemli olsa da kalite bir çok şeyi etkiliyor. ( troll ve komedi içerikleri hariç ) gördüğüm kadarıyla bir dil oluşturmaya çalışmışsın fena değil oturur zamanla.
    kimsenin eleştirisine moralini bozma internet korkunç bir yer 13 yaşında sivilceli 31'ci ergenlerin zorbalığına kulak asma. Yt'a ilk videomu 2006'da yüklemiş biri olarak söyleyebilirim ki o zamanlar bile o zamanlar bile video altına gelen yorumlar korunçtu. türkiyede internet zorbalığı yüzünden ihtihar eden yayıncı oldu bunu unutma bu işe kalkışıyoran çelik gibi ol. egon olsun gerekirse herkese üstten bak kimseyi alttan alma seni küstürmelerine izin verme çünkü bunu yapmaya çalışıyorlar.
    biraz alkollüyüm seni kıracak bir şey yazdıysam kusura bakma hocam ama bu konuda desteğe yardıma neye ihtiyacın olusa elimden geldiğince zamanım oldukça yardımcı olurum.

son olarak : bu işler sevmiyorsan yapılacak işler değil. uzaktan çok eğlenceli gibi duruyor ama dünyanın en stresli işlerinden biri hele de profesyonel anlamda yapıyorsan. eğer bu yolda ilerlemek istiyorsan uykusuz gecelere hazır ol hele biraz izlenme alaya başlarsan ajanslarla ve markalarla yapacağın kavgaları saymıyorum bile...  başarılı olduğunu görmek çok isterim. 
    dediğim gibi video kalitelerine ve edit'e biraz daha kafa yorarsan güzel yerlere gider gibi duruyor.
    Üretmeye devam sakın küsme...

Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bi an fedoncumusun sen diyecektim :D taakii  konunun klavye oldugunu anlayana kadar

• Toplam Hit: 3189 Toplam Mesaj: 18
    seçim klavye