folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Seçim Zamanı Altın Fiyatları Neden Artar ?

Seçim Zamanı Altın Fiyatları Neden Artar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Evet soru başlıkta neden artar ?

Az önce bir haber okudum arabistanda silahlı drone ile petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlenmiş. Bunun hemen ardından petrol fiyatları artmış mesela. Neden ?

Bence kodaman birisi var ve böyle kriz durumlarını değerlendirip zam komutu veriyor dünya çapında. Daha çok kazanmak için krizi fırsata çeviren birisi olabilir :P 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

herhangi bir zamanın ötesinde, arz talep dengesi her zaman fiyatı belirleyici olmuştur hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Seçim zamanı belirsizlik olduğu için yatırımcılar belirsizlik olan yatırım araçlarını sevmezler, bundan dolayı TL olan varlıklarını başka şeylere kaydırırlar. Altına kayarsa, altın fiyatı talep arttığından dolayı artar, dövize kayarsa, aynı mantıkla dövize talep arttığı için döviz fiyatı artar. Bu ortamda herkes elindeki TL'yi satmaya çalıştığı için piyasada miktarı artan TL fazla hale geldiğinden dolayı değer kaybeder.

Verdiğin örnekte: Arabistan'daki bir sorunun petrol fiyatını arttırmasının sebebi, önemli bir petrol ihracatcısı olan bir yerde sıkıntı oluşursa, bu oradaki petrol kaynağının tehlikeye girdiği anlamına gelir. Arzı kısılabilir, üretim durabilir vs. bundan dolayı piyasada nispeten bir petrol azlığı olabilir bu da petrol fiyatını yukarı taşır.

GusFring tarafından 14/May/19 21:44 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

adamlar dünyaya petrol satıyor. ülkede sorun olursa . petrol üretemezler . petrol üretilmez ise  talep devam ettiği için fiyat yukarı gider

altın beyinlerde güvenli kapı .  nereye gidersen git değeri var .   ülkede seçim yok . bildiğin rejim değişiyoruz  farkındamısın bilmem 100 yıllık parleter likten tek sülaleye geçiyoruz  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Az önce bir haber okudum arabistanda silahlı drone ile petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlenmiş. Bunun hemen ardından petrol fiyatları artmış mesela. Neden ?

Suudi Arabistan dünyanın önde gelen petrol ihracatçısı aktörlerinden biri ve ayrıca OPEC'in de önemli bir üyesidir. Böyle bir ülkedeki istikrarsızlık petrol fiyatlarında artışa şu sebeplerle yol açar:

-) Geçmişi olan ve geleceği kestirilemeyen bir istikrarsızlığın varlığı, Suud'un petrol arzını ne kadar ve hangi düzeyde sürdürüebileceğini de belirsiz kılar. Dahası bölgede savaş beklentisi yüksek olduğu için genel manada bir arz sorunu bu tür gerilimlerde gündemi meşgul eder. Dolayısıyla arz güvenliğinde tehlike söz konusu olur. Bu da fiyatları arttırır.

-) Yine belirsizlik ve istikrarsızlık karşısında Suud'un bireysel yahut OPEC içerisinde kolektif olarak petrol arz ve fiyatlarına dair, politik-ekonomik etki oluşturmak amacıyla yeni bir tutum benimseme ihtimali ortaya çıkar. Bireysel olarak fiyatları aşağı çekerse rekabetin sürdürülebilmesi için diğer satıcıları da düşürmeye iter. Bu da rakip ve petrol ihracatçısı aktörleri zora sokar. Kolektif olarak örnek ise 1973 Petrol Krizi'dir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

4 sene önce gramı 86 tlye aldığım bilezik borcunu seçimden önce gramı 220 tl olarak ödedim.1000 tl faizden kaçıp 19000 ödedim

Light Rock Fishing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı

4 sene önce gramı 86 tlye aldığım bilezik borcunu seçimden önce gramı 220 tl olarak ödedim.1000 tl faizden kaçıp 19000 ödedim

Hocam çok özür ama istemsizce güldürdün.. :)

Ama çok fena olmuş, geçmiş olsun hocam. Allah daha büyük sıkıntılardan korusun..

ShockMan tarafından 14/May/19 22:30 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

dünyadaki bütün seçimleri annunakiler kontrol eder.

tüm yöneticilerde reptilianlardan seçilir.

bunların altına olan özel ilgisinden dolayı olabilir.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

dünyadaki bütün seçimleri annunakiler  kontrol eder.

tüm yöneticilerde reptilianlardan  seçilir.

bunların altına olan özel ilgisinden dolayı olabilir.

^^D şaka yapıyon di mi. sabahın şu vakti güldürdün şimdi.

ne yani, Atatürk, inönü , özal , demirel, reco , cengiz, timur; Japon, Çin, Hindistan, Tayvan, Nepal, Bhutan , Gabon, habeşistan ,Nijer , Nijerya, Çad, burkina faso , sao tome, venezuela ,Brezilya, Arjantin, Paraguay, Uruguay, Şili , Peru, "Arabistan" , Bahreyn, katar, Başkanları ve Hükümdarları 

vb. hepsi mi? ^^D

Din,dil,ırk yada fenotip, morfoloji Anatomi; fark etmiyor mu?

Ula @ShockMan hoca milleti yamulttun. 

RitmFarbRacourci tarafından 15/May/19 06:57 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Anladım dostlar sağolun. Bütün bunların fiyatlarını belirleyen yine dünyanın %1'lik kesimi oluyor, zenginler paralarını nereye kaydırırsa onun fiyatı artıyor.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Genel olarak o aralarda dövizlerde altın fiyatlarındanda ya çakılmalar yada tavanlar oluyor. Kilo altından baz alalım. Şu anda 59308 ve düşüşte. Altın fena bu aralar yine. Umut fakirin ekmeği ya işte. Sürekli kilo altın fiyatlarına bakıyoruz buradan: https://piyasa.paratic.com/altin/kilo/ Bir gün bizimde kilo kilo altınlarımız olur inşallah.

Toplam Hit: 1058 Toplam Mesaj: 11
seçim zamanı altın fiyatları neden artar ?