folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Seçim Zamanı Altın Fiyatları Neden Artar ?Seçim Zamanı Altın Fiyatları Neden Artar ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  Evet soru başlıkta neden artar ?

  Az önce bir haber okudum arabistanda silahlı drone ile petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlenmiş. Bunun hemen ardından petrol fiyatları artmış mesela. Neden ?

  Bence kodaman birisi var ve böyle kriz durumlarını değerlendirip zam komutu veriyor dünya çapında. Daha çok kazanmak için krizi fırsata çeviren birisi olabilir :P 


  Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SUPERBICO
  SUPERBICO's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2008
  Erkek

  herhangi bir zamanın ötesinde, arz talep dengesi her zaman fiyatı belirleyici olmuştur hocam.

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GusFring
  GusFring's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Haziran/2009
  Erkek

  Seçim zamanı belirsizlik olduğu için yatırımcılar belirsizlik olan yatırım araçlarını sevmezler, bundan dolayı TL olan varlıklarını başka şeylere kaydırırlar. Altına kayarsa, altın fiyatı talep arttığından dolayı artar, dövize kayarsa, aynı mantıkla dövize talep arttığı için döviz fiyatı artar. Bu ortamda herkes elindeki TL'yi satmaya çalıştığı için piyasada miktarı artan TL fazla hale geldiğinden dolayı değer kaybeder.

  Verdiğin örnekte: Arabistan'daki bir sorunun petrol fiyatını arttırmasının sebebi, önemli bir petrol ihracatcısı olan bir yerde sıkıntı oluşursa, bu oradaki petrol kaynağının tehlikeye girdiği anlamına gelir. Arzı kısılabilir, üretim durabilir vs. bundan dolayı piyasada nispeten bir petrol azlığı olabilir bu da petrol fiyatını yukarı taşır.

  GusFring tarafından 14/May/19 21:44 tarihinde düzenlenmiştir
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  adamlar dünyaya petrol satıyor. ülkede sorun olursa . petrol üretemezler . petrol üretilmez ise  talep devam ettiği için fiyat yukarı gider

  altın beyinlerde güvenli kapı .  nereye gidersen git değeri var .   ülkede seçim yok . bildiğin rejim değişiyoruz  farkındamısın bilmem 100 yıllık parleter likten tek sülaleye geçiyoruz  . 


  836.325.658 Milyon Euro yada 863.325.658 Milyon Euro
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  literatur
  literatur's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Nisan/2008
  Erkek
  DadasAdam bunu yazdı

  Az önce bir haber okudum arabistanda silahlı drone ile petrol pompa istasyonuna saldırı düzenlenmiş. Bunun hemen ardından petrol fiyatları artmış mesela. Neden ?

   

  Suudi Arabistan dünyanın önde gelen petrol ihracatçısı aktörlerinden biri ve ayrıca OPEC'in de önemli bir üyesidir. Böyle bir ülkedeki istikrarsızlık petrol fiyatlarında artışa şu sebeplerle yol açar:

  -) Geçmişi olan ve geleceği kestirilemeyen bir istikrarsızlığın varlığı, Suud'un petrol arzını ne kadar ve hangi düzeyde sürdürüebileceğini de belirsiz kılar. Dahası bölgede savaş beklentisi yüksek olduğu için genel manada bir arz sorunu bu tür gerilimlerde gündemi meşgul eder. Dolayısıyla arz güvenliğinde tehlike söz konusu olur. Bu da fiyatları arttırır.

  -) Yine belirsizlik ve istikrarsızlık karşısında Suud'un bireysel yahut OPEC içerisinde kolektif olarak petrol arz ve fiyatlarına dair, politik-ekonomik etki oluşturmak amacıyla yeni bir tutum benimseme ihtimali ortaya çıkar. Bireysel olarak fiyatları aşağı çekerse rekabetin sürdürülebilmesi için diğer satıcıları da düşürmeye iter. Bu da rakip ve petrol ihracatçısı aktörleri zora sokar. Kolektif olarak örnek ise 1973 Petrol Krizi'dir.


  The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from all the stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that Neşet Ertaş sanatçı değildir.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Avcilar
  Avcilar's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Mart/2019
  Erkek

  4 sene önce gramı 86 tlye aldığım bilezik borcunu seçimden önce gramı 220 tl olarak ödedim.1000 tl faizden kaçıp 19000 ödedim


  Light Rock Fishing
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  Avcilar bunu yazdı

  4 sene önce gramı 86 tlye aldığım bilezik borcunu seçimden önce gramı 220 tl olarak ödedim.1000 tl faizden kaçıp 19000 ödedim

  Hocam çok özür ama istemsizce güldürdün.. :)

  Ama çok fena olmuş, geçmiş olsun hocam. Allah daha büyük sıkıntılardan korusun..

  ShockMan tarafından 14/May/19 22:30 tarihinde düzenlenmiştir

  Karanlık ruhlu insanlara rağmen yaşama tutunanlarız....
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  korkarabatak
  korkarabatak's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ocak/2010
  Erkek

  dünyadaki bütün seçimleri annunakiler kontrol eder.

  tüm yöneticilerde reptilianlardan seçilir.

  bunların altına olan özel ilgisinden dolayı olabilir.


  tabi lan
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek
  korkarabatak bunu yazdı

  dünyadaki bütün seçimleri annunakiler  kontrol eder.

  tüm yöneticilerde reptilianlardan  seçilir.

  bunların altına olan özel ilgisinden dolayı olabilir.

  ^^D şaka yapıyon di mi. sabahın şu vakti güldürdün şimdi.

  ne yani, Atatürk, inönü , özal , demirel, reco , cengiz, timur; Japon, Çin, Hindistan, Tayvan, Nepal, Bhutan , Gabon, habeşistan ,Nijer , Nijerya, Çad, burkina faso , sao tome, venezuela ,Brezilya, Arjantin, Paraguay, Uruguay, Şili , Peru, "Arabistan" , Bahreyn, katar, Başkanları ve Hükümdarları 

  vb. hepsi mi? ^^D

  Din,dil,ırk yada fenotip, morfoloji Anatomi; fark etmiyor mu?

  Ula @ShockMan hoca milleti yamulttun. 

   

  RitmFarbRacourci tarafından 15/May/19 06:57 tarihinde düzenlenmiştir

  ^^D` IşıkYılı FlghtRdr24,Stllrm,MapGgle ŞşrtcSsszlk@@, Sem'bolizm.. KanıtSvlyAtsyPrflng TachbnaBro's, HolyCircUs^^P`, NörlAğlr, KelmBltu, ÇkSru. Bi'Slm.Bi'Tbssm. " NumrcalPttrnRcgnitn, SsyoMtri-KmKmdir , Denk'lkM,EştlkM,Eşt'szlkM?.. FrmAndMss. ŞeklZmn. CogntvBehvorlThrpy. DeğşnDeğşknlrnMatmtğ. BağmszDeğşkn. ÖtkiBen'lr. KruMddeMktarı,Çşidi mAwreOfThatKkb, Kn'ıAkblyrs,EtrflcaDüşnblmsiGrkli,Yksa ... . " DrBDkkâ,BiDkkaâa. YoooDostum,yooöoo. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Asl,ŞekldnÜstndr. KbKvvtÖnnl. ChlİçinOtort,ÂlmİçnEş. BryAileTplm,-LarArsıEtklşm. MrVötsi,BrDrdmVr. ,EtrflcaDıAkblyrs WhisperingHghts AtmsfrkHarktlr,Sikln,AntSkln Pri'n FlVrs LllyWd,PrayrInC şnblmsiGrkli,Yksa .
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  Anladım dostlar sağolun. Bütün bunların fiyatlarını belirleyen yine dünyanın %1'lik kesimi oluyor, zenginler paralarını nereye kaydırırsa onun fiyatı artıyor.


  Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
Toplam Hit: 359 Toplam Mesaj: 10
seçim zamanı altın fiyatları neden artar ?