folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şehir Şebekesi Mi Yoksa Jeneratör Elektriği Mi Daha Ucuz?

Şehir Şebekesi Mi Yoksa Jeneratör Elektriği Mi Daha Ucuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

Arkadaslar dogalgazli jenarator almayin. En azindan hatay bolgesinde almayin. Projeye eklenmiyor amk dum cihazi. Basima is acmayin ben gelip gazini aciyorum :))) 

kombi diye taktırırız nolucak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Led ampuller alıp şundan da yapabilirsin, geliştirmezsen sadece aydınlatmaya yeter

https://youtu.be/jiAhiu6UqXQ

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Led ampuller alıp şundan da yapabilirsin, geliştirmezsen sadece aydınlatmaya yeter

umarım şaka yapıyorsundur

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Gayet mümkün bi olay hocam :) rüzgar enerjisi yerine manyetik enerjiyi elektriğe çeviriyoruz 10kw üretmiyoruz ki led için bir kaç watt

Edit, yalansa göt olurum ayrı konu denemedim ama denicem aklıma fazlasıyla yattı. Sınırsız enj de değil sonuçta mıknatıslar Ölene kadar

noname tarafından 21/Ağu/16 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

ruzgar  enerjisinnin bile 10 yıllar amorti etmesi, ve adamlar satıyo, bu sistemi üretimden kuruluma bakımına kendisi dev bir şekilde yapıyo, e biz bu sistemi kursak birde öyle her jenaratörde olmaz sürekli çalışıcak sonuçta gürültüsü felan, sene1 bakıma gitse ettiğin karın yarısını alır 3 senede bir sorun çıkarsa geri kalan karda öyle gider.

Ama discovery de su, rüzgar ve güneş olarak sıralamışlardı en verimli şeklini, tabi kullanılailirlik açısından.

Konu aılmışken mesela o belgeselde bütün mahelle anlaşmış hepberaber güneş enerjisi kurduruyolar 20 30 bin dolar felandı butun sıstem kurulumu, kullanmadıklarında da sayaç geriye akıyodu yani elektriği satmış oluyolardı, bütün mahalle anlaşmallı olduğundan epey ucuz oldugunu söylüyo ve 12 yılda mı ne sistemin amorti ettiğinden bahsetti, şimdi merak ettiğim bu gayrimenkul değil teknoloji, toprak olsa 20 yıl beklenir, ama teknoloji hersene bile katlıyo, telefonundan tut hemen bütün teknolojik aletler yenisi çıktığı için fiyatı düşüyo, adamlar nasıl  güneş paneline parayatırabiliyolar ki yatırım için? hayır şimd 10 sene sonra %90 verimli bi panel bulunsa yada maliyeti yarı yarıya azaltsa elinde patlamaz belki ama boşa yatırım olur.  bence onun yerine kuyu kazdırmak daha mantıklı, kazdır kuyunu al ruhsatını, su iyice pahalandı, 50 60 tl geliyo çok saçma, su bu ya su 

erebos tarafından 21/Ağu/16 20:14 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

@noname

Hocam göt olacan yol yakınken dön mesajlarını editle derim :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    A_REX bunu yazdı

Arkadaslar dogalgazli jenarator almayin. En azindan hatay bolgesinde almayin. Projeye eklenmiyor amk dum cihazi. Basima is acmayin ben gelip gazini aciyorum :))) 

kombi diye taktırırız nolucak.

Yemez. Boru hatti capi tuketime gore hesaplanir. Kombi. Diye taktirirsan yeterli gaz gelmez. Makina calismaz. Ayrica gelen eleman acmaz gazini. 

Dur be kadınnnn....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Gayet mümkün bi olay hocam :) rüzgar enerjisi yerine manyetik enerjiyi elektriğe çeviriyoruz 10kw üretmiyoruz ki led için bir kaç watt

Edit, yalansa göt olurum ayrı konu denemedim ama denicem aklıma fazlasıyla yattı. Sınırsız enj de değil sonuçta mıknatıslar Ölene kadar

hocam hangi manyetik enerjiyi çeviriyorsun?

temelden başlayalım. termodinamiğin 1. ve 2. kanunları nelerdir?

1. Enerji yoktan var edilemez ve yok edilemez, sadece bir biçimden diğerine dönüşür.

2. Bir enerji kaynağından enerji çekip buna eşit miktarda iş yapan ve başka hiçbir sonucu olmayan bir döngü elde etmek imkansızdır. Bu kanun entropiyi anlatıyor, bütün doğal olaylarda düzensizliktir artar.

Bu linkteki alet ise bir çeşit devridaim makinesi. Bunlar kendi kendine sonsuza dek çalışabileceği iddia edilen makineler. Örnekler için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Bu videodaki sistem de mıknatısı orda tuttuğun sürece lambayı yakabiliyormuş. Sen de sonsuza dek değil mıknatısların ömrü bitene dek demişsin. Mıknatıslar öyle hemen eskiyen şeyler değil, 10 yılda bir yaklaşık %1'ini kaybediyorlar enerjilerinin. O zaman uzun yıllar bir ampülü yakması lazım bu sistemin değil mi? E nerde kaldı termodinamik? Sürtünme kuvveti falan yok mu ?

Hadi fizik bilmiyoruz diyelim, Quora'da çok güzel bir cevap gördüm bu konuda. Adam bedava enerji bulacak, kendi tesisini kurup piyasanın %10 altına satmak yerine Youtube'a video mı koyacak diyor. Bence çok haklı.

Bu olay şuna benzemiş: http://www.hurriyet.com.tr/amasyada-genc-kasaptan-elektrik-ureten-motor-40045331

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

@noname

Hocam göt olacan yol yakınken dön mesajlarını editle derim :D

hocam bilim uğruna 10 tane götüm olsa 10u da kurban olsun :D

Lightsaber bunu yazdı

hocam hangi manyetik enerjiyi çeviriyorsun?

temelden başlayalım. termodinamiğin 1. ve 2. kanunları nelerdir?

1. Enerji yoktan var edilemez ve yok edilemez, sadece bir biçimden diğerine dönüşür.

2. Bir enerji kaynağından enerji çekip buna eşit miktarda iş yapan ve başka hiçbir sonucu olmayan bir döngü elde etmek imkansızdır. Bu kanun entropiyi anlatıyor, bütün doğal olaylarda düzensizliktir artar.

Bu linkteki alet ise bir çeşit devridaim makinesi. Bunlar kendi kendine sonsuza dek çalışabileceği iddia edilen makineler. Örnekler için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Bu videodaki sistem de mıknatısı orda tuttuğun sürece lambayı yakabiliyormuş. Sen de sonsuza dek değil mıknatısların ömrü bitene dek demişsin. Mıknatıslar öyle hemen eskiyen şeyler değil, 10 yılda bir yaklaşık %1'ini kaybediyorlar enerjilerinin. O zaman uzun yıllar bir ampülü yakması lazım bu sistemin değil mi? E nerde kaldı termodinamik? Sürtünme kuvveti falan yok mu ?

Hadi fizik bilmiyoruz diyelim, Quora'da çok güzel bir cevap gördüm bu konuda. Adam bedava enerji bulacak, kendi tesisini kurup piyasanın %10 altına satmak yerine Youtube'a video mı koyacak diyor. Bence çok haklı.

Bu olay şuna benzemiş: http://www.hurriyet.com.tr/amasyada-genc-kasaptan-elektrik-ureten-motor-40045331

Hocam yanlışın var azıcık, erke dönergeci falan gibi şeyler hep patladı bu güne kadar bir çoğuna denk geldim inceledim. Onlarda ürettiği enerjinin bir kısmıyla kendini döndürüp kalanından enerji üretmeye çalışıyor, haliyle toplamda %100den fazla enerji üretecek ki kendini de besleyebilsin, 10 watt çekip 15 watt üretebilen bir sistem yok daha. Ha gün gelir o da başarılır, fizik vs kanunları bi iki defa çalkantılı şekilde değişmiş tarih içinde, dünya düz demişler yuvarlak çıkmış falan, cern de belki bir madde bir yöntem bulup kendi harcamasını amorti edecek sistem üretirler.

Ama burada olay farklı.

Bilgisayar fanını alıp ucuna led bağlayıp üfleyerek çevirdiğinde ledlerin yandığını görürsün, bildiğin rüzgar gülündeki rüzgar enerjisinden faydalanma olayı.

E mıknatısları uygun şekilde dizdiğin zaman da bu pervane dönmeyecek mi? Videoda da gördüğümüz üzere mıknatıs etkileşimi ile dönüyor.

Yani bu düzenek yoktan enerji üretmiyor, manyetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor. Benzer şekillerde duymuşsundur sıcaklık farkını enerjiye dönüştüren yöntemler falan da var. Mesela yaz günü sistemin bi ksmını asfaltın sıcağına bi kısmını toprağın soğuğuna kuruyorsun, aradaki sıcaklık farkını bi şekilde enerjiye dönüştürüyor. seneler önce lisede bi bilim/proje yarışmasında benzer proje görmüştüm.

Uzun lafın kısası manyetik enerji dediğin gibi senede %10 kaybetse dahi, 10 sene boyunca o pervaneyi döndürürse, 10 sene boyunca o led yanar :)

He yanmaz, motor bozulur, ampul bozulur, kabloların ömrü biter bişey olur, ama o mıknatıslar o pervaneyi döndürmeye devam eder. Döndürdüğü sürece de düzeneğin kalanı sağlıklıysa üretim yapar. yanlış mıyım? :)

Olmayan enerjiyi üretmiyoruz, ama manyetik enerjinin bitme hızına ömrümüz yetmiyor :) 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kusura bakmayın belki izleyeniniz vardır, sadece konuyu görünce aklıma geldi paylaşmak istedim. :)

https://www.youtube.com/watch?v=sKYWO1yVtYc

Not

Dizi it's always sunny in philadelphia isimli yabancı dizi her bölümü 20 dk ve gayet eğlenceli, kendini bozmayan bir dizi.

Şuan 11. sezonda izlemeyenlere öneririm. :)

İmza...
Toplam Hit: 2877 Toplam Mesaj: 22
elektrik elektrik dogalgaz jenerator