Şehirlerarası Çek Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

hocam ben bugüne kadar sayısız çek gönderdim kargo ile hiç bir sorun olmadı bence sende gönderebilirsin sorun çıkacağını sanmıyorum mng aras gibi ciddi kargolara ver ama

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

arkadişler doğrudur kargo ile gider çek ama

adam çeki alıp bana çek gelmedi derse ispatlayamam. Böyle sorunlar yaşayan olmuş ondan tırsıyorum mebla yüksek girerse çıkması acı olur:)

neyse dediğim gibi izmirden alıp aydına götürecek ehliyet ve araba sahibisi "bağyan" varsa yol yemek ve içkiler benden:D

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

hacım kurye net i arıyosun ve soruyosun çek götürüyor musunuz diye. bildigim kadarıyla götürüyorlar ben 150.000 TL lik teminat mektubu göndermiştim fakat çek olunca durum nedir bilemiyorum

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

someone_from_71 bunu yazdı:
    -----------------------------

hacım kurye net i arıyosun ve soruyosun çek götürüyor musunuz diye. bildigim kadarıyla götürüyorlar ben 150.000 TL lik teminat mektubu göndermiştim fakat çek olunca durum nedir bilemiyorum

göndermeye gönderirsinde hiçbir kurye şirketi sorumluluk kabul etmez , çeki alan kişi , kargoda çk yoktu derse hiçbirşey ispat edemezsin ,

biri çeki kullanırsa  Nitrous  uğraşır durur sonra ,

Nitrous , miktar  yüsek diyorsun , o zaman bırak müşterin veya çekin saibi gelip senden alsın ,

( çekin üzerine  çapraz iki çizgi çekip iptal diye yazarsan da başkası kullanamaz çeki  ,  o şekilde de fotopoisini çekersen , gönderdiğinde kaybolsa bile kimse kullanamaz  )

tek sorun kaybolursa çek sahibi onu bankaya iade edemez , banka da ileride sporun çıkarsa  dışarıda çekiniz var diye o sorun olur

yok müşterimle aram bozulmasın diyosan sana yol göründü  :)) ,

en güvenli yol senin götürmen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

ptt de gözümün önünde gönderdiler bir ara çek tutarını yazıyorlar sanırım havale kağıdına bir de tutarın yüzde bilmem kaçı kadar meblaya sigortalıyorlar. bi bak işine gelirse öyle yap gelmezse kendin götür en sağlamı

Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    bu yöntem guzelmis aradıgım sey buydu. Şimdilik hallettim bir tanıdık vasıtası ile gönderdım sagolasin.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GILGAMES
    GILGAMES's avatar
    Erkek

Çek hukuki niteliği itibariyle police gıbı bır havaledır.Bu havalenın(ödeme emrının) aynı zamandabir banka üzerine yapılmıs olması icap eder kardes.Çek düzenleyip vermek suretıyle keşideci,hesabının bulundugu bankadan,çek hamiline,çekte yazılı meblağ üzerinden bir ödemede bulunulmasını istemektedır.Müsterinin senden aldıgı ürün karsılıgında verdıgı çekin muhakkak ki bi son alıcısı oldugundan,söz konusu çekin ödeme emrının gerceklesmesi durumunda bu çekın ücüncü kısılere(banka olabılır)ibrazı söz konusudur.(1)Çekte muhatap daima bankadır.Ayrıca hesap sahıbı banka ile banka arasında yapılan anlasma ıle çek bedelinin keşideciye kredi kullandırılarak ödenmesı de mümkündür(2)Hamiline çek hesabı sahiplerıının açık kımlıklerı,adreslerı,vergi kimlik numaraları,bu hesaplardan ödeme yapılan kisilere ait bu bilgiler ile bu kısılere yapılan ödemelerın tutarları ve üzerınde vergı kımlık numarası bulunmayan ceklere ılıskın bilgiler,ilgili bankalar tarafından Gelir İdaresi Baskanlıgına elektronık ortamda bildirildıgı ıcın çekin üzerinde tahrifat yapılsa dahi bu tafrıfatı yapan kisilere cezai müeyyideler uygulanır.Bu bakımdan ıcın rahat olsun.Bedelı ödenen çek bankada makbuz olarak alıkonulur.Bunun keşideciye ödenmesı söz konus degıldr.Bu bakımda günü dolmus ve karsılıgı ayrılmıs bır cekten banka provızyon ücreti,komisyon vs.. alamaz.(^3)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

adam neden gelip almıyor ?

http://kocaer.me
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Abi allaskina kac para o cek

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    Abi allaskina kac para o cek

he la ?

http://kocaer.me
Toplam Hit: 5802 Toplam Mesaj: 33