Senet Tahsilatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aracımı sattım ve elimde 2.750 tllik senet var.. Bunu nasıl ve ne şekilde tahsil ederim.. 1 avukatla görüştüm ama pek yararı olmadı..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gladiator
    Gladiator's avatar
    Erkek

icraya ver 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

kişinin adresi yok elimde taşınmış icra için adres istiyorlar..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

aracı kontrol et adam üzerine almamışsa git karakola aracım çalındı de kapının önünden de yakalasınlar ibneyi yakalayınca ya senedi öde yada şikayetçi olurum de tehdit et  :)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Senetin günü geçmemişse protestolu olarak bankaya koy (adres lazım ama), snetin günü geçmiş ise direk avukata ver icra işlemlerini başlatsın, ayrıca o konuştuğun avukatıda bırak, neden faydası dokunmadı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

aracı satmış usta :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Tanıdık bir icra müdür varsa onunla konuşabilirsin. Tanıdık birileri yoksa adliyelerde bulunan icra müdürlüklerine git en azından yol gösterirler. İlamlı, ilamsız icra takibi v.s başlatabilirsin.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Senetin günü geçti yaklaşık 2-3 ay. icrada tanıdığım hiç kimse yok başıma daha önce hiç böyle bir şey gelmedi.. hep iyi niyetten, güvenden kayıp ediyorum ya zaten :) icra müdürlüğüne gittim adres olmadan bir şey yapamayız dedi kimlik numarası falan var adresi nasıl bulamıyorlar anlamıyorum..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

çek/senet yasası değişti bayada.

Avukata ver en mantıklısı bir de avukat ücretini bindir üzerine faiz maiz derken görsün dünya kaç bucak.

Edit:

Hangi şehirdesin ? Süreyi geçirmemeye bak 1 yıldı en son zaman aşımı süresi.

janni tarafından 23/Tem/13 16:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Bursa'dayım adresi yok elimde.. Avukatta adres isteyecek yine çıkmaz döngüdeyim..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

istanbul içinde olsaydın yardımcı olurdum :) ama bir sürü prosedürü bulunmakta ama alırdık paranı

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 1686 Toplam Mesaj: 15