folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Seramik (Nano) Boya Koruma Hakkında

Seramik (Nano) Boya Koruma Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Seramik kaplama veya nano boya koruma yaptıran var mı aramızda? Tavsiye eder misiniz?

Aracı ciddi anlamda kuş pisliği vs boyaya zarar verecek şeylerden koruyormuş. 1000 TL'ye bir tanıdık vasıtası ile fiyat verdiler.

Bugün normal pasta cila ve boya koruma yaptırdım ama bu boya korumanın ömrü seramik kaplamaya göre daha kısaymış ve seramik kaplamaya 5 yıl garanti veriyor adam.

Parlaklık olarak ise en az 2 katı daha parlar araç diyor. Nedir düşünceleriniz? Tavsiyeleriniz?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Merhabalar,

Seramik kaplama veya nano boya koruma yaptıran var mı aramızda? Tavsiye eder misiniz?

Aracı ciddi anlamda kuş pisliği vs boyaya zarar verecek şeylerden koruyormuş. 1000 TL'ye bir tanıdık vasıtası ile fiyat verdiler.

Bugün normal pasta cila ve boya koruma yaptırdım ama bu boya korumanın ömrü seramik kaplamaya göre daha kısaymış ve seramik kaplamaya 5 yıl garanti veriyor adam.

Parlaklık olarak ise en az 2 katı daha parlar araç diyor. Nedir düşünceleriniz? Tavsiyeleriniz?

tavsiye ederim hatta forumda bir arkadaştan amatör şekilde kendi aracıma yapmak için tavsiye istemiştim ama ürünleri temin edemediğim için rafa kaldırdım , fakat zaten piyasasi o civari seramik kaplamanın kılcal çizikler ve kuş pisliklerine gerçekten önlem oluyor 500 tl falan çıkabilirsen aracı kaplatman tabi daha iyi olur :) boya koruma hikaye beşiktaş opel gerçek servisinde aracıma boya koruma yaptırdım aracı agacın altına koyar koymaz kuş sıçtı ve verniği ufaktan çatlattı hemen servisi aradım ne yapabiliriz diye servis pislik kurumadan sıcak suyla eğer sıcak su yoksa ıslak mendille müdahele etmemi söyledi bende kendilerine elimde mendil kuşların takibinimi yapayım demiştim sonra ince zımpara ile düzeltmişlerdi falan.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Merhabalar,

tavsiye ederim hatta forumda bir arkadaştan amatör şekilde kendi aracıma yapmak için tavsiye istemiştim ama ürünleri temin edemediğim için rafa kaldırdım , fakat zaten piyasasi o civari seramik kaplamanın kılcal çizikler ve kuş pisliklerine gerçekten önlem oluyor 500 tl falan çıkabilirsen aracı kaplatman tabi daha iyi olur :) boya koruma hikaye beşiktaş opel gerçek servisinde aracıma boya koruma yaptırdım aracı agacın altına koyar koymaz kuş sıçtı ve verniği ufaktan çatlattı hemen servisi aradım ne yapabiliriz diye servis pislik kurumadan sıcak suyla eğer sıcak su yoksa ıslak mendille müdahele etmemi söyledi bende kendilerine elimde mendil kuşların takibinimi yapayım demiştim sonra ince zımpara ile düzeltmişlerdi falan.

Araba çok mat olmuştu, bugün görünce şok geçirdim. İnanılmaz parlıyordu ve seramiği uygulayınca 2 kat daha parlayacak dedi. Daha da şaşırdım ama düşündüren gerçekten bu kadar koruyor mu?

Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum hocam muhtemelen yaptıracağım. İnternette okuduğum yorumlara göre %90 yaptırılmasını söylüyor. Arabanın rengide zor bi renk, çizildiğinde sıkıntı çıkarıyor. Ufak çiziklerden vs korusa yetecek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Merhabalar,

Araba çok mat olmuştu, bugün görünce şok geçirdim. İnanılmaz parlıyordu ve seramiği uygulayınca 2 kat daha parlayacak dedi. Daha da şaşırdım ama düşündüren gerçekten bu kadar koruyor mu?

Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum hocam muhtemelen yaptıracağım. İnternette okuduğum yorumlara göre %90 yaptırılmasını söylüyor. Arabanın rengide zor bi renk, çizildiğinde sıkıntı çıkarıyor. Ufak çiziklerden vs korusa yetecek.

korur hocam zaten 0 araç aldığın zaman mutlaka bayiden seramikli çıkartıyorlar aracı yapılan işin kalitesine göre 5 yıl garanti veren bile var :)

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

5 yıl garanti biraz sallama olmuş. 1 sene garantili 1.200 çektiler zorlayınca 1.000 halledelim dediler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

5 yıl garanti biraz sallama olmuş. 1 sene garantili 1.200 çektiler zorlayınca 1.000 halledelim dediler.

Net 5 yıl garanti veriyorum diyor :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Uppp

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam mekan neresi angaramı ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

hocam mekan neresi angaramı ?

Çanakkale hocam Cadde Tuning diye bir mekan.

http://www.caddetuning17.com/ 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

normal pasta cila kaç para 1000-1500 lira buna vereceksiniz ?

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Ankarada çınar detailing var,butik uygulama yapar takıntılıdır. @cinar_bey

izmirde hardcore garaj.@hardcoregaraj

instagramdan bakabilirsiniz.

seramik kaplama ürünü sürdüm oldu bitti degildir.öncesi vardır.

Yıkama,kil ve demir uygulamaları,verniği düzeltme ve korumaya alma olarak devam eder.

yıkayıp ürün süren yerden kaçın.

Koca hestiy aya bedenem ?
Toplam Hit: 1364 Toplam Mesaj: 13
seramik boya koruma