folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Server 2003 Active Directory De Group Policy Sorunu!! Acele

Server 2003 Active Directory De Group Policy Sorunu!! Acele

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mrb arkadaşlar..Bir problemim var ve 3 gündür ne yaptıysam çözemedim,belki daha önce bu problemi yaşayan vardır.Sorunuma geleyim, Server 2003 Standart kurulu bir server var.Active Directory kurdum ve herşey mükemmel.Yalnız,Group Policy ayarlarını yapıyorum, işlemler bitince gpupdate komuyla güncelliyorum,xp kurulu domaine dahil olan pc bu group policy ayarlarını hiç algılamıyor.Ne yaptıysam çözemedim,server ı yeniden kurdum,active directory yeniden kurdum,bütün ayarları inceledim hiçbirşey bulamadım.Acil yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler.

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Rene'nin ulaşması için konunun güncelliğini arttırıyorum.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    çok düşüncelisin sağol..galiba rene'den başkası da cevaplamaz bu konuyu ne dersin ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam xpnin domainin username ve passwordu ile domaine login olduğundan eminsin dimi???

Onun haricinde extra bir işlem yapmadan gpye savelediğin verileri domain clientinin ilk oturumda çekmesi gerekirdi...

Valla ben Active Directorynin altından girip üstünden cıktığım zamanların üstüne 3 sene geçti, Önceki üniversiteyi bitirince Active Domain üzerinde alıştırma ve işlem yapmadığım için uzun süredir bilgiler tam olarak aklımda değil...

Yanlız userların kullanacakları gpleri ayarlıoduk sanırım onlarla ilgili bir problem olabilir... Dediğim gibi üstünden 3 sene geçti :) 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rene kardeş mantık olarak öyle ama bu lanet active directory server 2000 de böyle problem vermiyordu.server 2003 kurdum böyle bir sorunla karşılaştım.microsoft tech de dahil araştırmadığım yer kalmadı.walla ne yapacağımı bilmiyorum,inşallah bir çözüm üreten olur.merakla bekliyorum..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Abicim sorunun AD den olduğunu sanmıyorum clientlerdeki bi problemden dolayı kaynaklanıyor olabilir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rene başka 3 farklı xp kurulu pc lerde denedim,aynı yine değişen bişey olmadı.sp2 yüklü zaten serverda..kafayı yemek üzereyim,şirkette akşama kadar deli gibi dolanıyorum 3 gündür inanki.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

fearlessalien bunu yazdı:
    -----------------------------
    rene başka 3 farklı xp kurulu pc lerde denedim,aynı yine değişen bişey olmadı.sp2 yüklü zaten serverda..kafayı yemek üzereyim,şirkette akşama kadar deli gibi dolanıyorum 3 gündür inanki.
    -----------------------------

Bilirim abi AD problemdir bilgi işlemci için, sistemuzmani.com da sorsana bi, Güncel sertifikası olan ve aktif calışan birisi soruyu cevaplayabilir... 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teşekkürler rene.. orada mcse birkaç kişi var,yazam bari oraya da.inşallah sonuçlanırsa buraya yazacağım..kal sağlıcakla.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

Ya oradada şöle bi sorun var :) hayatım boyunca çözemediğim toplamda 3 problem vardır benim bilgisayar konusunda,

Bir tanesi burada 3com 5500 routerın wan konfigurasyonuyla ilgili bir sorun idi diğer ikisinide orada sordum :)

Hepsi bilioya güya bi anlayan cıkmadı...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evet arkadaşlar ve Rene kardeş..4 günlük kafa yemeden sonra çözdüm problemi,daha doğrusu sistemuzmani.com da arkadaşlar çözdü demesem ayıp olur onlara.Meğer DNS Server olarak Client pc ler ADSL Modemi görürlermiş de benim haberim yokmuş. :) Dns server olarak Active Directory olan makinayı elle DNS verince Group Policy ayarları çatır çatır çalıştı walla..(Rene kardeş, üstteki benim mesajı editleyelim,adamlar hakkında pek iyi konuşmamıştık, utandırdılar beni walla :)

Toplam Hit: 3212 Toplam Mesaj: 13