folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Server 2008 Standart Uzak Masaüstü Sorunu

Server 2008 Standart Uzak Masaüstü Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir sıkıntıdır aldı başını gidiyor. lisans sorunum vardı olayı çözdüm kullanılan i harfi yaratıyormuş sorunu. Şimdiki sorunumda kullanıcılar uzak masaüstü bağlanıp simge durumuna indirip belli bir süre geçince kullanıcılar sistem dışı kalıyor. Önce oturumları kapatıp sonra terminal server ve lisans hizmetlerini yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bir çözümünüz var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

ben de iki gündür uzak masaüstü bağlantılarında bomboş(yeşilimsi tondaki renk) ekranla karşılaşıyorum server 2008de. sebebini-çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Everyone sees just what they want to see.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

hocam bağlanan bilgisayarların sorunu oluyor genelde ben Format attırıp kullanıcılara o sorunu çözdüm.siyah ekran beyaz ekran mavi ekran görmediğim renk kalmadı.

gokcan tarafından 20/Eki/14 16:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

gecekuşları için

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

bunları yaptım hocam. diyorum ki active directory üde kursam mı genelde loglamayı onun üstünden alıyor rapor filan başka türlü oluşturmuyor.Ama tabi ki emin değilim sallıyorum şu an

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Group policy den ayalrlaman gerekiyor yanlis hatirlamiyorsam kullanicilarini AD uzerinden olusturduysan kullanici ozelliklerinde vardi diye hatirliorum

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Group policy den ayalrlaman gerekiyor yanlis hatirlamiyorsam kullanicilarini AD uzerinden olusturduysan kullanici ozelliklerinde vardi diye hatirliorum

yok maalesef cidden kafayı yedirtti

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Son durum şu ki ; server'a bağlanan pc ler vista ve ya xp ise bir sıkıntı yok. Ama eğer windows 7 veya üstü bağlanırsa belli bir süre sonra lisans sorunu oluşuyor ve pc'leri atıyor. Ben Server dan bütün herkesi önce kapatıp sonra hizmetlerden terminal servisleri ve sertifika servisini yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Var mı bir çözümünüz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

konu yukarı çıksın bakarsın bilen biri görür.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam eventloglar ne diyor?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 13