folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Servise Gönderilen Laptopun Kargo Tarafından Düşürülmesi Saçmalığı!

Servise Gönderilen Laptopun Kargo Tarafından Düşürülmesi Saçmalığı!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Özet için koyu yerleri okuyun plz.

-----

Bilgisayarim ilk aldigim gunden beri sistem arizasi veriyordu daha 5 aylik bilgisayar ve biraz da pahali bir bilgisayar oldugu icin sinirlendim servisi aradim belki de kendi elimle format atarak duzeltebilirdim ama telefonda konustugum kadinin gazina geldim ve servise yollayayim dedim.

Yurtici kargoyla anlasmalari varmis ben de yurtici kargoya verdim bilgisayari ama elimde kutusu olmadigi icin cantasiyla gonderdim adam bana bir belge imzalatti ve tasima sigortasi oldugunu soyledi ben de inandim. bilgisayarin tamir edilmesini beklerken 5 gun sonra kargonun teslim alinmadigi haberini aldim kargo elime ulasinca farkettim ki bilgisayari dusurmusler ve bilgisayar arkadan yamulmus ve servis hasarli oldugu icin kargoyu kabul etmemis ayrica imzaladigim o belgeden dolayi da hicbir tazmin talep edemezmisim. Sonuc olarak pirinc almaya giderken eldeki bulgurdan oldum. Su an sinirlensem de yarari yok ve hakkaten bahtsiz bedeviyi colde kutup ayisi buluyormus...

1 haftada 500 dk paketini bitirdim aramadigim kisi kurum kurulus kalmadi umidi kestim bende simdi tekrar yolladim bu sefer aras kargoyla tamir edip faturayi bana kitliycekler sakinan goze cop batarmis

------

Bir arkadaşımın başına gelen olay bu. Şimdi ne yapabilir bu eleman. Bana kalırsa kargoya emanet ediyor, ne imzalarsa imzalasın bu şirletin bi kalitesizliği. Hertürlü karalama yapabilir. Konuyu da gizlemiyorum bu sebeple. Google da üste çıkınca gale alırlar.. Hepimizin başına gelebilecek bi olay, :'(

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Yapılacabilecek en mantıklı şey tüketici haklarına başvurmak gibi görünüyor

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

geçmiş olsun yurtiçi kargonun genel müdürlüğüyle konuş birşey çıkmazsa tüketici mahtkemesine git

yurtiçi kargo kamera kayıtlarından bulur

benim mesir macunun kaybetmişlerdi :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Laptopun markası neydi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    Laptopun markası neydi ?

soruyum arkadaşa; fakat ne önemi var ki?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

şikayet.var a konu açsın.

tüketici hakları derneklerine başvursun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

imzaladıgı kağıdı okusaydı malın sigortasız gideceğini anlardı 

kargo şubesinde çalışanlar hemen hemen her elektronik ürün için sigorta kağıdını imzalatmak istiyorlar kabul etmeyip sigorta yapılmasını istersen geri imzalatmıyorlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

öyle hocam ama ben gözümle gördüm yurtiçi kargo elemanları üzerinde kırılabilir yazdığı halde koliler havada uçuşuyordu amk

sadece yurtiçi kargoyla alakası yok bütün kargo firmaları böyle...

tutanak tutulması lazım senin olayda

olmadı sende gittiğin bayiide ortalığa zarar ver amk ödeşmiş olursunuz...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ürün orjinal kutusu ile aracı nakliye firmasına teslim edilmediğinden dolayı hiç birşey yapamaz ne yazık ki. Kutusu ile teslim edilmiş olsa kargo elemanı ürünü teslim ederken kontrol edip kırık v.b. tespit edilmiş ve tutanağı tutturulmuş olsaydı aracı nakliye firması hertürlü hasarı, kaybı karşılamakla yükümlü idi. Geçmiş olsun...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

ürün orjinal kutusu ile aracı nakliye firmasına teslim edilmediğinden dolayı hiç birşey yapamaz ne yazık ki. Kutusu ile teslim edilmiş olsa kargo elemanı ürünü teslim ederken kontrol edip kırık v.b. tespit edilmiş ve tutanağı tutturulmuş olsaydı aracı nakliye firması hertürlü hasarı, kaybı karşılamakla yükümlü idi. Geçmiş olsun...

demekki kutuları atmıyormuşuz..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Kutuya koyup içine köpük koymak şart. geçmiş olsun.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
Toplam Hit: 2467 Toplam Mesaj: 25