Serviste 20 Günü Dolan Alet Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    WindayS bunu yazdı

Benim hatırladığım kadarı ile kargo verdiğin gün ya da vatan gibi yerlere elden teslim ettiysen o gün  başlar. Senin para iadesi yerine değişim isteme hakkın var eğer ellerinde aynı model varsa aynısını yoksa ellerindeki ilk üst modelini vermek zorundalar. Sen direkt değişim talebinde bulun ya aynısını ya da üst modelini verecekler mecburen.

Edit: Değişim talebinde böyle bir şey buldum "Peki malın yenisi ile değiştirmesini seçtik satıcıda kabul etti, işte bu durumda 30 gün içerisinde bizlere malın yenisini teslim etmek zorundadır."

yok abi adamları arayıp "bu alet bozuk" dediğin gün başlıyomuş.

ben satmak istiyorum aleti, yarın arayıp iade de direteyim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Tüketici heyeti dalgası bulunduğun şehre göre değişiyor hocam. Bolu'da 2 3 ayda çözüyorlardı. Mersin'de 6 ay sürdüğünü hatırlıyorum. Cumartesi iş günüdür ama bazı dalyarak firmalar iş günü değil deyip milleti kandırıyor. Bana göre cihazının değişimini talep et hocam. Para iadesi alırsan aynı pcyi alamazsın:) bana 2016 da iade kararı çıkardılar . Aynı bilgisayarı almak için üstüne 2 bin koymam gerekiyordu. Değişim hojdur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bölgede servis yoksa bildirdiğin gün yada satıcı firmaya teslim ettiğin gün başlıyor yasal süre.

Ürün değişiminde garanti sıfırdan başlamıyor aldığın ürünün garantisinden devam ediyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    WindayS bunu yazdı

Benim hatırladığım kadarı ile kargo verdiğin gün ya da vatan gibi yerlere elden teslim ettiysen o gün  başlar. Senin para iadesi yerine değişim isteme hakkın var eğer ellerinde aynı model varsa aynısını yoksa ellerindeki ilk üst modelini vermek zorundalar. Sen direkt değişim talebinde bulun ya aynısını ya da üst modelini verecekler mecburen.

Edit: Değişim talebinde böyle bir şey buldum "Peki malın yenisi ile değiştirmesini seçtik satıcıda kabul etti, işte bu durumda 30 gün içerisinde bizlere malın yenisini teslim etmek zorundadır."

yok abi adamları arayıp "bu alet bozuk" dediğin gün başlıyomuş.

ben satmak istiyorum aleti, yarın arayıp iade de direteyim

Süreç tamamlandığında bilgi ver bari :)

Yoğ yaw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

güncelleme : sabah hp yi aradım, 20 günü doldu iade istiyorum dedim.

1-2 saat sonra biri aradı, "parça 3 güne gelicek" vs vs dedi.hayır istemiyorum iade edin paramı dedim, sonra bıdı bıdı bi ton iadeden vaz geçirme boşu yaptı. sonra faturamı istedi. "fatura şirkete kesildiyse azami süre yok" falan filan dedi. galiba bu ibneler probookları hep şirketler aldığı ve ticari faturalarda 20 günlük azami süre olmadığı için bunların parçasını tutmuyo elinde.

attım faturayı şimdi arayan karıya. 2-3 haftada iadeniz yapılır dedi. bakalım nolcak. aleti servise yollarken adaptörü vermedim, diski de söktüm. bunlar bende kalırsa forumdan birine hediye ederim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

HP'den daha önce 1 defa İstanbul Kadıköy Servisi 1 defa da İzmir servisinden laptop değiştirttim zamanında tamir edemedikleri için. Benim cihaz üretimden kalkmıştı, ya para ya da muadil bir şey öneriyorlar. Önerdikleri benim makinadan daha iyi olunca kabul etmiştim.

Çağrı merkezini arıyorsun, garanti belgesine göre maddeyi okuyorsun. Bu maddenin ne olduğunu bilmiyorum, elimde senin garanti belgen yok :-)

Diyorsun ki belgede böyle böyle böyle yazıyor, sizin de bana bunlardan birini vermeniz lazım. Lütfen bu süreci başlatın. Bunun için kayıt açın, işlem yapın falan diyorsun. HP seni arıyor zaten birkaç güne.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    coLdPriNCe bunu yazdı

HP'den daha önce 1 defa İstanbul Kadıköy Servisi 1 defa da İzmir servisinden laptop değiştirttim zamanında tamir edemedikleri için. Benim cihaz üretimden kalkmıştı, ya para ya da muadil bir şey öneriyorlar. Önerdikleri benim makinadan daha iyi olunca kabul etmiştim.

Çağrı merkezini arıyorsun, garanti belgesine göre maddeyi okuyorsun. Bu maddenin ne olduğunu bilmiyorum, elimde senin garanti belgen yok :-)

Diyorsun ki belgede böyle böyle böyle yazıyor, sizin de bana bunlardan birini vermeniz lazım. Lütfen bu süreci başlatın. Bunun için kayıt açın, işlem yapın falan diyorsun. HP seni arıyor zaten birkaç güne.

hocam aynen böyle oldu, aynı gün aradılar faturayı yollayın iade yapak dediler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    coLdPriNCe bunu yazdı

hocam aynen böyle oldu, aynı gün aradılar faturayı yollayın iade yapak dediler.

hayırlı olsun. benim başıma 2008 ve 2011 yıllarında gelmişti ve türkiye şartlarında çok şaşırtıcı gelmişti o dönem.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

güncelleme : sabah hp yi aradım, 20 günü doldu iade istiyorum dedim.

1-2 saat sonra biri aradı, "parça 3 güne gelicek" vs vs dedi.hayır istemiyorum iade edin paramı dedim, sonra bıdı bıdı bi ton iadeden vaz geçirme boşu yaptı. sonra faturamı istedi. "fatura şirkete kesildiyse azami süre yok" falan filan dedi. galiba bu ibneler probookları hep şirketler aldığı ve ticari faturalarda 20 günlük azami süre olmadığı için bunların parçasını tutmuyo elinde.

attım faturayı şimdi arayan karıya. 2-3 haftada iadeniz yapılır dedi. bakalım nolcak. aleti servise yollarken adaptörü vermedim, diski de söktüm. bunlar bende kalırsa forumdan birine hediye ederim

Talibim diske, tenks canım

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1745 Toplam Mesaj: 20
azami tamir süresi thh