folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ses Kaydetmek İçin Mikrofon Tavsiyeniz?

Ses Kaydetmek İçin Mikrofon Tavsiyeniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Hocam Merhaba

YouTube için ürettiğim animasyonu seslendirmek için mikrofon öneriniz nedir?

Böyle ayaklı mayaklı (masaya sabitlenen tripod var bazılarında), önünde yuvarlak filtresi bilmemnesi olan, ortalama 200-300 lira bandında (daha ucuzu varsa iyi olur) bir mikrofon tavsiyeniz var mıdır?

Hiç anlamıyorum bu işten. 30 liralık yaka mikrofonuyla telefona ses kaydı alıyorum ama istediğim performansı vermiyor.

Bir de bunlara ses kartı falan alırsan daha iyi oluyor diye yorumlar okuyorum ama aslı var mı bilmiyorum?

HepsiBurada'dan falan link atabilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca bende orijinal Adobe Creative Pro üyeliği var, her Adobe programı lisanslı, ses kaydını hangi programla yapıyorlar, ona da fikir verebilir misiniz?

Teşekkür ederim.

SoloTurk tarafından 22/Oca/21 13:50 tarihinde düzenlenmiştir

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Suan bakamadim ama baris ozcan butun kamera ve ses sistemlerini tanittigi bir videosu var. Gercektende harika bir ses sistemi var. Geride 3 yil onceki videolarina bak. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

boya m1 kullanıyorum kıyaslamalarına bakabilirsin indirimli halini bekleyip 110 tl ye mi ne almıştım

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı

Böyle ayaklı mayaklı (masaya sabitlenen tripod var bazılarında), önünde yuvarlak filtresi bilmemnesi olan, ortalama 200-300 lira bandında (daha ucuzu varsa iyi olur) bir mikrofon tavsiyeniz var mıdır?

Fiyatı görene kadar önerebileceğim birçok mikrofon vardı, ancak o aralıkta istediğiniz özelliklerde düzgün bir mikrofon pek yok piyasada.

Yaka mikrofonlarına bakabilirsiniz, Boya M1 olur, bütçeyi bi tık arttırabilirseniz Rode Lavalier olabilir.

Ben masaüstünde Rode NT-USB, yaka mikrofonu olarak da Boya M1 kullanıyorum, ikisinden de gayet memnunum. Özelikle Rode gayet güzel, kendi içerisinde ses kartı var, usb den bağlayıp direkt kullanılıyor.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Sony ve poineer ın mikrofonları tuberlar da revaçta ama mikrofon hiç bir şey aparatları herşey . Yaka wireless, Bluetooth sualtı VS amazon.de de mevcut 200 300 TL aşabilir. Örnek Sony shutgun serisi  

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

O fiyat aralığında bir mikrofondan randıman alamazsın. Benim tavsiyem biraz daha çıkıp: https://www.apple.com/tr/shop/product/HMG72ZM/A/r%C3%B8de-microphones-videomic-me-l-mikrofon şöyle bir şey almak ya da iphone'un kendi mikrofonuyla kaydedip iyi bir mix yapman olur.

Edit: Ses kayıt ve mix için Adobe Audition kullanılır.

SweeneyTodd tarafından 22/Oca/21 19:02 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Geçen gün BİM'den trust mantis  adlı mikrofonu aldım, herkes de sesin çok iyi geldiğini gürültü olmadığını falan söylediler. Tavsiye eder miyim ederim

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Hocam herkese tek tek teşekkür ederim, hepsine bir göz atacağım, bütçe sınırlı maalesef, yoksa çok haklısınız

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    SoloTurk bunu yazdı

Fiyatı görene kadar önerebileceğim birçok mikrofon vardı, ancak o aralıkta istediğiniz özelliklerde düzgün bir mikrofon pek yok piyasada.

Yaka mikrofonlarına bakabilirsiniz, Boya M1 olur, bütçeyi bi tık arttırabilirseniz Rode Lavalier olabilir.

Ben masaüstünde Rode NT-USB, yaka mikrofonu olarak da Boya M1 kullanıyorum, ikisinden de gayet memnunum. Özelikle Rode gayet güzel, kendi içerisinde ses kartı var, usb den bağlayıp direkt kullanılıyor.

Hocam bu diğer pahalı önerileri de belirtir misin? Onlara da bir bakayım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    SoloTurk bunu yazdı

Hocam bu diğer pahalı önerileri de belirtir misin? Onlara da bir bakayım

Hocam ekstra ses kartı veya dönüştürücü vs uğraşmak istemiyorsan Rode NT USB gayet yeterli.

Audio Technica markasının da benzer modeli var, kullanmadım ama incelemelerini izlemiştim, o da iyi görünüyordu.

Yine Rode un usb olmayan NT serisini önerebilirim.

Ben rode un mikrofonlarını, tasarımlarını daha çok seviyorum. O yüzden daha çok bu markanın modellerini araştırmıştım.

Eğer düşünürseniz bende Rode NT USB yi uygun fiyata verebilirim.

Toplamde 3-4 defa kulandım, toplamda 2-3 saat falandır. Boya M1 aldıktan sonra pek kullanmadım, çünkü sabit bir yerim olmadığı için kurması falan zor geliyordu her seferinde :)

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Dostum benim yan işlerimden birisi de stüdyo temelli işler, dolayısıyla aklına gelen/gelmeyen her türde mikrofon mevcut. Rode NT USB gayet iyidir, onun yeni ve daha ergonik olan modeli NT USB mini'ye de bakabilirsin.
    Bir de Blue Yeti diye bir ürün var, bu mikrofonla Stereo dahil 4 tipte kayıt alabilmek mümkün. Eğer düşünürsen bir adet var, oldukça uyguna yollayayım.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 1529 Toplam Mesaj: 15
mikrofon ses kaydı