folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sesi En Güzel Laptop/Notebook Sizce Hangisi?

Sesi En Güzel Laptop/Notebook Sizce Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır Monster T7 V13.1 kullanıyorum ve şu anda hoşuma en çok gitmeyen şey çıkartmaya çalışsa da çıkartamadığı ses... HDD takarken baktım, hopörlörler fazla dandik görünmese de sesi çıkmıyor abi aletin.

Yazılımsal olarak ulaşabileceğim tüm tune-upları yaptım ama gene de olmadı.

Ben de üstün mühendislik yeteneğimi konuşturup gepgeniş alanı değerlendirerek değiştireyim dedim ama neyle değiştirsem bilmiyorum. aramızda nadide müritler olduğunu biliyoruz zaten (RIP izzmarit), mutlaka böyle elinden bol bol notebook vs geçmiş bir odyofil laptop tamircimiz de vardır diye sorayım dedim.

Hangi laptobun sesi daha güzel? Ne takayım ben buna? Bu arada Perpanın yakınında çalışıyorum ve perpadan kolaylıkla bulabileceğimi düşünüyorum gibi, bi de perpada mürit varsa akar gelirim yanına hemen :v

Bonus: Laptobu hdd çıkartmak için açarkene :D

SweetyVolty tarafından 23/Şub/18 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Çok bir uzmanlığım yok ama eski model i5 toshiba satellite laptoplarda harman kardon ses sistemi var #High Definition Audio with Harman/kardon speaker# işine yarayabilir

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Sony Vaio serilerinin sesleri her zaman bi tık üstünde olur piyasa laptoplarının ama tabi şuan artık piyasada yok eskilerden bulabilirsen.

Ayaktaki ten çorap mı .)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Tayga bunu yazdı

Sony Vaio serilerinin sesleri her zaman bi tık üstünde olur piyasa laptoplarının ama tabi şuan artık piyasada yok eskilerden bulabilirsen.

Ayaktaki ten çorap mı .)

mantıklı gibi valla. Arkadaşta da vardı evveliyatında güzel ses çıkartıyordu. Bi bakayım ya onlara olmadı, benim laptobun kaç volt, kaç amper vs gönderdiğini ölçüp ona göre uygun değerlerde oradaki ürünleri bi denerim.

Aslında bokunu çıkartıp 5+1 sistem bile döşeyebilirim içeriye ama ekstradan anfi koyup ek enerji çekmem lazım falan bilemiyorum onu şimdi.

Yok yahu 100 den içlikten az ince düz penti çorabı. Zira götüm donuyor akşamları :v

turkz bunu yazdı

Çok bir uzmanlığım yok ama eski model i5 toshiba satellite laptoplarda harman kardon ses sistemi var #High Definition Audio with Harman/kardon speaker# işine yarayabilir

Uzman olmak gerekmiyor ya, kimsenin görüşünü istemesem audiophile laptok teknikçisi var mı diye sorardım :D

Öte yandan harman kardon muhtemelen kendi driverı ile dijital olarak enchante ediyordur o yüzden aynı sesi yakalayabileceğimi sanmıyorum.

Bu arada Ses kartı Realtek. Yani zaten kasayı lamborghiniye benzetsem bile içinde toros motoru olmaya devam edecek. Hiç bir zaman bir headsetin yerini tutamayacağını da biliyorum ama sadece şu sadece tiz ses çıkartan, ki onu da beceremeyen, tweeter çakması hopörlörlere ek birşey yapmak istiyorum.

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

bluetooth hoparlörlerin sesleri baya kaliteli ve iyi,

jbl go alıp bitane parçalayıp onu takabilirsin, bataryayı falan çıkarınca kalan kısım sığacaktır bence. sony nin jbl den daha ufak bir modeli var arkadaşta, onunda sesi güzeldi. sony ye de bakabilirsin. ya da bi media markt a gidip dene önce sesini beğendiğin bitaneyi tak.

normal kulaklık girişleri oluyo, ordan bağlarsın devreye

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

JBL logolu Samsung laptoplar vardı onlar efsaneydi. 

mkyb tarafından 23/Şub/18 19:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Ayaktaki ten çorap mı .)

ben de ona takıldım :D

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Ayaktaki ten çorap mı .)

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Sesi en güzel laptop henüz üretilmedi

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    HP Pavilion deneyin.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    xcorpix bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Ayaktaki ten çorap mı .)

Çok sıkılıyom