folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sessiz Kasa Önerileriniz ?

Sessiz Kasa Önerileriniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1905
    1905's avatar
    Erkek

Müritler, geçen sene almış olduğum Asus marka kasamdan memnun değilim.

Kasa İçindeki ufak ayrıntılarla pek ilgilenmem ama benim için önemli olan SESSİZ olması.

Bu vesileyle  yeni bir kasa almayı düşünüyorum,

En sessiz kasa x dir diyebileceğiniz marka önerilierinizi alabilirmiyim arkadaşlar...

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bu konuda fazla bilgim yok ama sanırsam ses yapan kasa değil kasadaki fanlar bence bi temizleme yağlama işine giriş belki sorunun çözülür...

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    hocam şu an geçen sene aldığım casper pc yi kullanıyorum gayet sessiz çalışıyo alet..
    ilk aldığımda hele acaip sessizdi.. şu anda da gürültüsü felan yok memnunun..
    hele eski pc lerden birini felan açtığımda aradaki fark dağlar kadar

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam pasif soğutucu al. 

Ortam ısısını yükseltir ve overclock'a izin vermez.

Ama ses yapmama garantilidir.Güç kaynağı ve kasa içi fanlarda

sesli çalışır.Sorun kasaiçi fanda değildir muhtelemen çünkü en yavaş

dönen kasa içi fanıdır.Çünkü essı zayıftır içerdeki havayı dışarı verir.

Ekran kartı fanıda çok ses çıkartabilir.Kasa titrediği için ses yapıyorda olabilir.

Kasa aralıklarını kapayan aparatlar var ama ben 4 sene önce traktör pcmin boşluklarını

pamuk ve koli bandıyla kapamıştım.Birtek fan ağızları boş kalmıştı.Ayrıca annemin üzerinde 2 posta

patates kızarttığı yağdan sürmüştüm. Ekran kartı fanını ve kasiçi fanını iptal etmiştim.Birtek

cpu ve güç kaynağı fanı çalışıyordu fakat ekran kartımı downclock yapmak zorunda kalmıştım. 

CPU'da da downclock işe yarayabiliyor.Fan kontrol programlarıda eğer anakartın ve fan güç girişi sayısı/tipiyle

uyumluysa işe yarayabiliyor veya al bunları bir el kitabı yap. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    harbi yaa benim kasada uçuyo sanki ööle bi ses varki ewde görcen. Kulaklarım tıkandı nerdeyse gürültüden.. Naapcaz bilmiyom nakitte yok bi müddet daha idare etcez artık napalım.:D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bos kasa olarak bilemeyecegim ama

en sessiz bilgisayar dell bilgisayarlar. kulagini fana yapistiriyorsun veya hava aldigi bolume cit yok

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoctorX
    DoctorX's avatar
    Erkek

beyler pardon kasanın sesle ne alakası var? sen git dünyanın en iyi kasasını al kocaman hayvan gibi fan tak yine ses çıkar ses olayı fanlarda bitiyo.

arkadaşa tavsiyem var eğer para varsa;

gidiyorsun cooler masterin iyi daşşaqlı kasalarına bakınıyorsun ve power supply ı az ses çıkaran ve güvenli bi kasa alıyorsun.

anakart zaten belli onları diziyorsun gidiyosun bi sıvı soğutma sistemi beğeniyorsun kendine uygun ve bunu kasanın içine döşüyorsun ben olsam o kasada bi tane fa bırakmam sadece supplayın fanı kalır onada sıvı soğutm takıulmıyo neyse işlemciye ramlere takıyon bunu bide kocaman bi fan takıyosun kasaya ama onu çalıştırmıyosun her zaman lazım olunca oyun oynarken kulaklık kullandığında performans istendiğinde o fanı alınca birde kasanın disket yuvasına ki kaldımı hala bilmiyorum fan kontrol düğmesi ekliyorsun sen çoğalttıkça fan hızlanıyo falan öyle bişe.

bi anım vardı bununal ilgili ; misafirlikteyiz oyun oynuyacağım pek anlamıyorum bilgisayardan küçüğüm daha. neyse bilgisaayarın disket erinin altında aynı boyutlarda bi yuvarlak dönen bişi var açıyorum vuuuuvvvv diye ses artıyo kısıyorum azalıyo sevemedim kapattım onu oyun oynarken 3 dakka sora lap bilgisayar kapandı. 

açmaya çalıştım açılmadı aha dedim sıçtık. biraz aaman geçti açtım tekrar ohh be dedim rahatladım birazdan yine kapandı direk sahibini çaardım yahu bu kapanıyo noldu buna dedim o direk fannı açtı anlattı sevinmiştim :)  nerden atladıysam ben bu hikayeye :) nese iyi alışverişler.

No Manita No Dırdır, Only Makara Only Gırgır!!! işte izlenmesi gereken bir video varsa oda bu video. http://www.youtube.com/watch?v=FrvX-rL9UTY
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

Hocam kasanı değiştirmeye gerek yok aç kasanın içini ses yapan fanları belirle sessiz fanlarla değiştir.Benim önde 14cm bi fan vardı bütün içerideki parçaların sesini bastırıp kafa bırakmıyordu aldım bi akasa fan,içeridekileride sessiz fanlarla değiştirdim şimdi çalıştığı bile duyulmuyor.

Eğer istersen sana yardımcı olurum bu konuda.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    benim kasa traktör gibi kapağıda açık ara sıra kapanıo kendi kendine fanı üflüorm düzeliyor ne kadar güzel bi kasa sessiz olcak :| bu ses sinirlerimiz bozdu artık

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1905
    1905's avatar
    Erkek
    shadowan bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam kasanı değiştirmeye gerek yok aç kasanın içini ses yapan fanları belirle sessiz fanlarla değiştir.Benim önde 14cm bi fan vardı bütün içerideki parçaların sesini bastırıp kafa bırakmıyordu aldım bi akasa fan,içeridekileride sessiz fanlarla değiştirdim şimdi çalıştığı bile duyulmuyor.

Eğer istersen sana yardımcı olurum bu konuda.

-----------------------------

hoca sessiz fan derken ??

böyle fanlar mı satılıyor :))

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

satılmazmı hiç :) aşağıya linkleri verdim bir incele bunları çok memnun kalırsın.

http://www.hepsiburada.com/akasa-8cm-silent-colour-mavi-kanatli-seffaf-cerceve-fan-ak-190bl/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd96235

http://www.hepsiburada.com/akasa-12cm-silent-colour-mavi-kanatli-seffaf-cerceve-fan-ak-191bl/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd96236

Toplam Hit: 2470 Toplam Mesaj: 11