folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Sevdim Bu Virüsü. Ama Ne? Bilen Var Mıdır?

Sevdim Bu Virüsü. Ama Ne? Bilen Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

bende sevdim yokmu linki tikliyip deniycem :=)

hocam bilgisayrına bulaştırmak istiyorsan şu linkte zip dosyasını pc'ne açman kafidir :)

http://www.4shared.com/file/136199760/c690c9d7/VirusWin32Salityq.html?aff=7637829

veya http://www.4shared.com/file/kIM5bHKi/Win32Sality_3.html?aff=7637829

sonucu merakla bekliyorum

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı

hocam bilgisayrına bulaştırmak istiyorsan şu linkte zip dosyasını pc'ne açman kafidir :)

http://www.4shared.com/file/136199760/c690c9d7/VirusWin32Salityq.html?aff=7637829

Hocam virüs başka ne yapıyor ? Yani tek zararı bu değildir muhtemelen...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı

Hocam virüs başka ne yapıyor ? Yani tek zararı bu değildir muhtemelen...

VİRÜSÜN NEDEN OLDUĞU ZARARLAR

• Virüsün ilk olarak yaptığı iş sistemde yüklü olan antivirüs yazılımını devre dışı bırakmaktır.
    • İnternet hızında bariz düşüş, zaman zamanda kopmalar,
    • Bilgisayarda yüklü olduğunu sandığınız programların düzgün çalışmaması ya da tamamen bozulması,
    • Orta ve uzun vadede kişisel dosyaların silinmesi,
    • Kişisel bilgiler yani kredi kartı, kimlik bilgileri ya da resimlerin çalınması,
    • Bilgisayarda görülen bariz yavaşlama.
    • Ctrl+alt+del tuşu kombinasyonunun devre dışı kalması,
    • Güvenli mod/kipte açılmasının engellenmesi ki açmaya çalıştığınızda bilgisayar reset olmakta,
    • Sistem geri yüklemenin işlememesi,
    • Kayıt Defteri, Sistem Yapılandırması (msconfig) vs. devre dışı bırakılması,
    • Yeni bir antivirüs programının kurulamaması.

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

combofix yap üzerine comodo antivirüs ücretsiz kur ondan sonra bir daha sıkıntı yaşama. Aynı virüsü ve bir çoğunu geçen sene arkadaşlarımın bilgisayarlarından kurtardım. O virüs tüm disklerede bulaşıyor bu arada, sürücü içinde bulunan dosyaların isimlerinde ve simgelerinde kendine exe dosyaları oluşturuyor yanlışlıkla çift tık yapyıorsun hop bir daha aktif virüs. O yüzden combofixten sonra comodo kur ondan sonra tüm flash disk cart curt tak hepsini tek tek tarat hepsini temizleyecek. Geçmiş olsun

Not: comodo bir kaç hafta canını sıkabilir herşeye uyarı verir ama o uyarıları hallettikten sonra sessiz sedasız durur saatin orda ve virüsten yana sıkıntı yaşatmaz. Bu devirde bilgisayardan çok iyi anlasan, indirdiğin şeyler belli bilmediğin şeyi indirmesen bile arkadasının flash diskini takarsın yanlış dosyayı bir açarsın hadi bakalım al başına belayı. Uğraşmaya deymez.

Nobel tarafından 31/Ara/12 12:34 tarihinde düzenlenmiştir

http://goo.gl/0i2Fv
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı

combofix yap üzerine comodo antivirüs ücretsiz kur ondan sonra bir daha sıkıntı yaşama. Aynı virüsü ve bir çoğunu geçen sene arkadaşlarımın bilgisayarlarından kurtardım. O virüs tüm disklerede bulaşıyor bu arada, sürücü içinde bulunan dosyaların isimlerinde ve simgelerinde kendine exe dosyaları oluşturuyor yanlışlıkla çift tık yapyıorsun hop bir daha aktif virüs. O yüzden combofixten sonra comodo kur ondan sonra tüm flash disk cart curt tak hepsini tek tek tarat hepsini temizleyecek. Geçmiş olsun

Not: comodo bir kaç hafta canını sıkabilir herşeye uyarı verir ama o uyarıları hallettikten sonra sessiz sedasız durur saatin orda ve virüsten yana sıkıntı yaşatmaz. Bu devirde bilgisayardan çok iyi anlasan, indirdiğin şeyler belli bilmediğin şeyi indirmesen bile arkadasının flash diskini takarsın yanlış dosyayı bir açarsın hadi bakalım al başına belayı. Uğraşmaya deymez.

Bak Gördünmü @Nobel Hocam Noktayı Koymuş, Dosyalarında Tehlikedeymiş  Ne Haber... Hala Seviyormusun O Melün Şeyi.? 

Harici Diske Aman Dikkat et.. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

hoca yeni yıl gelmeden içmişsin kafalar iyi heralde ?

yazdıklarının 1 kelimesini anlamadım

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı

bu kalın yaptığım yerde olaydan kurtumak için 

hep dosya uzantıları açık kullanırım

exe gördümmü açmam direk silerim :D

bakıyorsun klasör simgesi adına bir bakıyon .exe uzantılı dosya 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Sevinmek tabii ki şakayla karışık, merakımı gidermek ve bi vürüsü daha tanıma fırsatını elde etmekle ilgili. Virüse sevinilir mi mk :)

Combofix ile temizleme işlemine başlıcam. Bu arada Mozilla ile yaşanan sorun İE ile yaşanmıyor. Bu da konunun ilginç notu...

Fikirler için teşekkürler. Sonucu yazarım.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bende bilgisayarımda bir virüs beslemeye karar verdim beyler ne tür virüsler önerirsiniz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

c:\windows\system32\ijl11pro.dll
    c:\windows\winhelp.ini

Combofix

Bulduğu ve sildiği dosyalar bunlar. Üstteki, yıllardır kullandığım 007 isimli keylogger programına ait, diğeri de adına bakılırsa pek zararlı değil gibi.

Alalaaa..

Bi kaç dakka sonra;

Superantispyware indirdim. (Firefox kapanmadı bu sefer) Tararken baktım yine benim 007 programını buluyo.

Bi daha alalaaa..

kazasker1 tarafından 31/Ara/12 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 3191 Toplam Mesaj: 23