folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şeytan Cin Midir Melek Mi?

Şeytan Cin Midir Melek Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sensual
    Sensual's avatar
    Erkek
    asıl benim anlamadıgım benim bildigim kadarıyla meleklerin kendi iradesi yoktur Allah ne buyurduysa onu yapmakla gorevlidir eger şeytanda melekse nası olurda Allah'a karşı cıkabilir?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    fenerist07 bunu yazdı:
    -----------------------------
    benim anlamadıım mevzu seytan allaha isyan ettiği için lanetlenmiştir eskiden allahla arasında bi terslik yoktu peki madem herseyi bilen allah ilerde seytanın ona terslik yapacanı bilmiomuydu?bildii halde nasıl yanında bulunduruordu vs vs
    abi biliyodu... ama ben soyle dusunuyorum. mesela Allah bizimde ne yapcamızı bilio. bizleri ona gore direkt, yasamadan cennete veya cehenneme atcak olsa, cehenneme girecek olanlar ama ben gunah işlemicektim die itiraz etmezlermiydi? bence ederlerdi :) bu yuzden herkes yasıyo.. seytanın ki de benzer mesele olmalı :) atbi bunlar benim dusuncelerim.. daha bilgili arkadaslar duzeltir..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    Sensual bunu yazdı:
    asıl benim anlamadıgım benim bildigim kadarıyla meleklerin kendi iradesi yoktur Allah ne buyurduysa onu yapmakla gorevlidir eger şeytanda melekse nası olurda Allah'a karşı cıkabilir?
    abi cevapları okursan seytanın melek degil cin oldugunu ogernmiş olursun..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BYCEZA
    BYCEZA's avatar
    Erkek
    fenerist sana söle bi cvp vereyim  Özgür iradee  (ayrıca o konuları fazla dusunmee ben cook dusundum 1 2 yıl kdr once agzımda dişlerim çürüdü hepsii ) hiç dusunme sende herkes gibi yasa :D

Hani Diyorduk ya Reis Alayına İsyan İsyan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    bence din burda çok çelişiyor. sebepse şu: şeytan ın eski bi melek oldugunu var sayalım; meleklerin iradesi olmaz, sadece Allah'ın emirlerini yerine getirirler, eğer şeytan karşı çıkmışsa bu olay Allah'ın şeytanı sadece bi olay için kullanıp atması anlamına geliyor. şeytan cin se; cinlere insanlara secde edin denmemiştir. ve şeytan ın ateş yaratılmasını da sayarsak cin e yakın. ben bu yüzden dinimi sorguluyorum. sorgulamadan körü körüne inanacagıma sorgulayarak dinsiz olurum daha iyi. bu yüzden Allah a inanıyorum ama ibadet etmiyorum, sorularımın yanıtını bulana kadar...

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

Şeytan :

Azazil iken meleklerin hocası olan ve 4 büyük meleklerden olan bi melektir..

işte bildiğiniz gibi bazı olaylardan sonra cennetten kovulmuş Lucifer dediğimiz şimdiki halini almıştır..

kısacası Şeytan bir melektir.. Allah'ın en güçlü meleğidir şeytan.. 

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    Üst Düzeyde Bi MeLek'ti

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    Şeytan Cindir.ona melek denmesinin nedeni cinler de yaptıkları ibadetlerden dolayı insanlar gibi allah katında meretebe atlayabilir.şeytan da önceden ibadetkâr bi cinmiş..sonrasını tahmin edin.yasak elma olayı fln işte;)ne boş bi muhabbet açtın yaa :D:Dama olsun ben bile bişi yazma gereksinimi duydum ki ben sadece forumlara üye olup onları sömürmekle yetinen biriyim.

Yapay zeka, zeka değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    buldum : şeytan sensin :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Fazla düşünüpte kendinizce mantıklı bi cvp bulursanız alimallah dinden çıkarsınız : ) , ben çok düşündüm kendi cvplarımı buldum , din çalışan beyni durdurur diye bi söz var o söze kanaat getirbilirsiniz : )

dont think twice its all right
Toplam Hit: 4389 Toplam Mesaj: 32