folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sezer"Den Kurtulmaya 4 Gün Falan Kaldı...

Sezer"Den Kurtulmaya 4 Gün Falan Kaldı...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Sezer'den kurtulmaya 4 gün falan kaldı...

SAAT.

Halı.

Kilim.

Kalem seti.

Gümüş tepsi.

Takı.

Şifoniyer.

Kaftan.

Vazo.

Madalyon.

Heykel.

Biblo.

Tablo.

*

Hepsini bırakmış Ahmet Necdet Sezer... Kendisine verilen 1243 parça hediyenin, 1243'ünü de bırakmış...

Götürmemiş.

*

Bu benim cumhurbaşkanım olamaz...

*

Zaten, kırmızı ışıkta durmasından belliydi... Kimse durmuyor ki, o niye duruyor?

İsveç mi burası?

*

Bakıyorum gazetelere... 94 parça gümüş, 22 vazo, 9 takı, 27 hatıra para, 4 tabanca, 83 parça değerli süs eşyası, 55 tablo, 86 porselen, 7 madalyon, 4 saat... İnsanın içi gidiyor!

Al, götür di mi...

Bırakmış, gidiyor.

*

Üstelik, liste eksik...

Kendisine tahsis edilen "kafana göre harca" denilen ödeneği de harcamadı.

Hediyeleri bıraktığı gibi...

Papelleri de bıraktı.

46 trilyon liracık!

Ye, yemedi... Gez, gezmedi.

O zaman bırak biz yiyelim...

Ona da izin vermedi.

"Yetim hakkıdır" dedi, görevi boyunca tasarruf ettiği 46 trilyonu, Maliye'ye iade etti...

Kemal Abi'ye.

*

Çocukları hálá memur... First Lady desen... Bi Atıl Kutoğlu'nu bile tanımıyor... Belediyeler, bizim paramızla simitçilere Cemil İpekçi'den köstüm hazırlattı; o hálá kendi cebinden giyiniyor.

*

Aşçıyı, garsonu azalttı. "Suyla çalışmıyor bunlar" dedi, 14 makam aracını geri verdi. Okluk'taki yazlık köşke hiç gitmedi. Oğlunu evlendirdi, elektrik parasına kadar cebinden ödedi. Eşi düştü, bileğini kırdı; hastaneye sivil araçla götürdü, röntgen için kuyruğa girdi, sıra bekledi. Annesi vefat etti, gene sivil plakayla gitti; flap flap flap, fors yapmadı... Resmi yemekler hariç, kimseye davet vermedi. Mutfakta yerli ürün kullandırttı.

Şatafattan uzak durdu.

*

Yeminini tuttu...

Hukuku üstün kıldı.

E haliyle...

Sevilmedi. Sevilmez

_____________________________________________________________________________________________________________

bizim milllet böyle işte demirel gibi birini onca yıl  göklerten indirmediler bu adama kötü diyolar a.q

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    bari bağışlasaydı ya. ABDullah gül çöker şimdi hepsine:D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    -----------------------------
    bari bağışlasaydı ya. ABDullah gül çöker şimdi hepsine:D
    yok öle hemen çokmez ilk önce bi mağdur rolu yapar aldığım maaş yetmiyo felan der sonra alır öle hemen çökmek yakışmaz koskoca (!) GÜLÜMÜZE

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    başlığı görünce akp yandaşı biri açtı sandım konuyu küfretçektim az daha :| m.k kurban olsun bu amerikan uşakları benim cumhurbaşkanıma, aah ah :/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    öyle walla mikince seviyo yurdum insanı mikmeyen olunca mikeniyle değiştiriyor
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı:
    öyle walla mikince seviyo yurdum insanı mikmeyen olunca mikeniyle değiştiriyor
    vayy süper bir yorum:D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kayip trilyon davasinin bas sanigi ,kemalizm oldu diyen dallama  oturacak simdi o koltuga vay be su dunyanin isine bak :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Banlamaya geliodum hoca ama mükemmel yazıymış...

Helal olsun ne diyim :) Keşke götüreydi... Ondan sonrakilere kalacaksa...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

abü herkes karşı bu g.tler % 50 oyu nerden aldılar

kim verdi anlamıyom bi türlu amk 

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mrphs bunu yazdı:

abü herkes karşı bu g.tler % 50 oyu nerden aldılar

kim verdi anlamıyom bi türlu amk

heah bende onu diyecektim :D 

Yetim düşler bekçisi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kurtulus Savasindan ,

Askerler cepheye dogru ilerlerken bir koyun icinden geciyorlar ,bakiyorlar bir kadin baltayi almis bahcesinin sinirinda bekliyor ,komutan diyor "baci sen niye cepheye gitmiyorsun dusman cok yakin hadi cepheye" ve kadin yanitliyor "dusman daha benim bahceme girmedi" [yakup kadri'nin yaban romanindan]

iste %46 bahcesinin sinirinda bekleyen bu tipler ,Kurtulus Savasini baslatanlar biravuc insandi ,cogunluk padisah yanlisi ,ingiliz somurusunu kabul etmeye hazirdi ...kimse sanmasinki ulkenin tamami kurtulusa destek verdi ,cikan ayaklanmalara katilan insanlarin sayisi duzenli ordudaki asker sayisindan daha fazlaydi...iste onun icin %46 ya kimse takilmasin . . . 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 7778 Toplam Mesaj: 70