folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sgk Gelir Testi

Sgk Gelir Testi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Sanalcaptan bunu yazdı

Beyler şimdi bu gelir tespiti yaptırdıktan sonra gss pirim borcu ödemiyormuyuz ?

ikamet adresinde kalanların toplam girdisi hesaplanıyor. kişi başına bölünüyor. tam bilmiyorum ama kişi başı aylık 310 liranın altında olunca mı ne hiç ödemiyosun. kişi başına 500 liraya kadar mı ne 35 40 lira ödüyosun. çalışıp sgk yatırmıyosan 125 lira mı ne. rakamları tam bilmiyorum. bunlara yakın bir şeydir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ben çok çektim. En üstten hesaplandı benim. 1 seneye yakın aylık 250 aldılar helal etmiyorum....

İşsizim, üniversiteye hazırlanmaya çalışıyorum, üstüne bu çıktı. Ulan sen işsiz statüsüne koyuyorsun adamı, babasının üzerinden bakmıyorsun "artık kendisi bir birey olmuş hem okumuyor da zaten" diyorsun, sonra babasının gelirini oğluna bölüp bu para bunlara çok 250 lira verin her ay bana diyorsun..

Şerefsiz... 

Edit: Sonuç mu? Yemişim öyle ülkeyi. Ver elini üropa.

noname tarafından 13/Kas/13 18:43 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

bazı arkadaşlar o kadar şerefli ki başbakanına ithamlarda bulunabliyor.. neyse kendi karakteriniz polemiğe gerek yok :)

hocam git itiraz et sgkdaki görevli memur silebilir. onun haricinde gelir tespiti yaptırmamışsan eğer direkt aylık 130 ya da 140 liralık tarife var ona abone oluyosun :)

bana da 2bin lira flaan çıkarttılardı gittim tespiti yaptırdım zortingen oldu hepsini sildiler. hiç prim de ödemedim sıfır çıktı bana :P

Ben yaptırmadım ama abim yaptırdığı için evdeki herkes'e otomatik yapıldı sayılıyormuş. Iyi mi kötümü bilemedim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Boşuna ödeme yapmayınnnn,uluslararası hukukta bile böyle bir şeyin yeri yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ailenin durumuna bakarak senden haraç kesiyorlar. işsiz adama destek olacaklarına daha da para istiyorlar. 

sadece bu değil birçok olay devletin ne denli paraya sıkıştığını gösteriyor bence. yiye yiye bitirdiler de bize çaktırmıyorlar. herkesin habersizce asker yapılması, her türlü para cezasının arttırılması, emekli aylığığının sürekli düşürülmesi, emeklilik tazminatının nerdeyse kaldırılması, vergiler...

dikkat edin herşey para kazanmaya yönelik ilerliyor. çünkü bitirdiler.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

boşuna ödeme yapmayın diyenlerin rahatlığını da anlayamıyorum :) borçlu olacak olan sen değilsin biziz. Sıkıyorsa ödeme.. s.ke s.ke alacaklar..
    ilerde çoluğum çocuğum olduğu zaman zor anımda almaya kalkarsa napıcam?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek

şu gss den ben kadar çeken yoktur zannediyordum varmış.

kaç tane dilekçe yazdım, kaç kere aradım adamlar anlamıyor. ulan özel sağlık sigortam var, çalışıyorum ne gss si diyorum adam bana bilmem ne yılının bilmem ne dönemine  ait öğrenci belgesi vermemişsin diyor, yolluyorum transkript kaç oldu artık çıldırma noktasına geldim. 

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

geçen ay gelir testi yaptırmıştım gss prim borcumun silinmesi için şuan yeşil kartlı gözüküyorum bugün özel hastaneye gittim yeşil kartlı olduğum için devlet masrafları karşılamıyormuş muayene ücreti 72 lira tahlil vs istenirse 300 tl ile 700 tl arasında değişir dedi. şimdi e-devletten ögrenci belgesi alıp sgk gitsem yeşil kartı iptal ettirip devlet sigortasından yararlanabilirmiyim ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

geçen ay gelir testi yaptırmıştım gss prim borcumun silinmesi için şuan yeşil kartlı gözüküyorum bugün özel hastaneye gittim yeşil kartlı olduğum için devlet masrafları karşılamıyormuş muayene ücreti 72 lira tahlil vs istenirse 300 tl ile 700 tl arasında değişir dedi. şimdi e-devletten ögrenci belgesi alıp sgk gitsem yeşil kartı iptal ettirip devlet sigortasından yararlanabilirmiyim ?

O nasıl is bro 😁

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı
    adeleks bunu yazdı

O nasıl is bro 😁

hocam , devlet yeşil kart verdi ya bana onunla sadece devlet hastanelerinde muayene olabilirmişim özel hastanelerin masraflarını karşılamıyormuş.

şimdi öğrenci belgemi sgk götürsem babamın sigortasından yararlanabilirmiyim yeşil kart iptal oluyor mu yani . özel hastaneden çıkıp devlet

hastanesine gittim doktora anlattım şikayetimi hiç soru sormadan 1 2 uyarıda bulundu onlarda benim bildiğim şeylerdi zaten pata küte ilaç yazıp

gönderdi . 

Toplam Hit: 2987 Toplam Mesaj: 33